Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-11-07 11:14:01

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

[SOLVED] Instalacja pale moon - gdzie go osadzić ?

Cześć !

   Pracuje na linuksach na 3 maszynach - na Lenovo B590, RaspberryPi oraz Samsung nc10. Samsung NC10 służył mi lata z zainstalowanym Windows XP i wszystko chodziło fajnie. Potem oddałem komputerek teściowej ale po tym jak miałem zbędnego hp 15" to zamieniłem jej i już mam na powrót mojego malucha. No pierwsze co zrobiłem to zainstalowałem na nim Debiana, bo XP nie ma już oficjalnie wsparcia i mimo wszystko debian w porównaniu z windows xp ma większe możliwości. Próbowałem też zainstalować WIndows 7 ale na tym maluchu nawet z 2gb ramu nie dawał rady. Po instalacji Debiana było niby też ok, ale niemal, każda strona internetowa zczynała mulić i się zacinała na scrollowaniu. Już myślałem, że komputerek jest uszkodzony, ale zauważyłem, jedną rzecz - za czasów jak na nim pracowałem strony internetowe były inne, nie tak zawalone JS i grafiką... Dodatkowo przez to i przez nowe technologie pewnie przeglądarki inaczej renderują html i mają nowe mechanizmy JS. Zamieniłem ostatecznie Iceweasel systemowy na Pale Moon ( wersja FF w starym stylu) ale optymalizowanego dla Atomów - wszystko wróciło mniej więcej do normy - obecnie działa szybko i o wiele mniej przycina na stronach. Pale Moon ściągnąłem jako archiwum i uruchamian skryptem basha. Rozumiem, że mogę do tego napisać skrót, lub osadzić w menu fluxboxa, ale pytanie - gdzie mam to wrzucić ? W windowsie bym wrzucił do ProgramFiles, ale na debianie w zasadzie zawsze używam apt-get który sam wszystko robi. Tutaj mam serie binarek i skrypt uruchomieniowy i zastanawiam się gdzie jego miejsce ? W zasadzie może leżeć w katalogu domowym, w jakimś ukrytym podkatalogu ale nie wiem czy to poprawne ? Gdzie wy byście umieścili taką "instalacje" programu ??

Ostatnio edytowany przez lukas.gab (2015-11-07 11:51:10)

Offline

 

#2  2015-11-07 11:21:50

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: [SOLVED] Instalacja pale moon - gdzie go osadzić ?

Ja to bym wrzucił cały katalog do katalogu /opt na partycji systemowej. Jakby nie patrzył, to np Chrome też się tam ładował przy użycia apta :) A skrót zawsze możesz dorobić.

Offline

 

#3  2015-11-07 11:49:41

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

Re: [SOLVED] Instalacja pale moon - gdzie go osadzić ?

Ok, faktycznie np. teamviewer też tam siedzi sobie ;) Przekopiowałem katalog palemoon do /opt/palemoon. Do pliku menu fluxboxa usera wkopiowałem całość pliku menu z /etc/x11/fluxbox.menu zamiast includować ten plik i dodałem wpis na początku

Kod:

[exec] (Pale Moon) {/opt/palemoon/palemoon} <>

i teraz mam palemoona na szczycie menu fluxa + leży w chyba odpowiedni miejscu. Dzieki wielkie !

Offline

 

#4  2015-11-07 13:33:43

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: [SOLVED] Instalacja pale moon - gdzie go osadzić ?

Ewentualnie jeszcze zlokalizowałbym go w ~/opt/ ale wtedy z przeznaczeniem TYLKO do 1 usera.
Jeśli trzymasz go /opt/ warto by ustawić właściciela dla root:root i odpowiednie uprawnienia, żeby klażdy użytkownik mógł go odpalić.


linux register user: 484281
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards

Offline

 

#5  2015-11-07 23:28:31

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: [SOLVED] Instalacja pale moon - gdzie go osadzić ?

thalcave napisał(-a):

Ewentualnie jeszcze zlokalizowałbym go w ~/opt/ ale wtedy z przeznaczeniem TYLKO do 1 usera.
Jeśli trzymasz go /opt/ warto by ustawić właściciela dla root:root i odpowiednie uprawnienia, żeby klażdy użytkownik mógł go odpalić.

Do czegoś takiego to ja mam katalog ~/bin/ i trzymam sobie własne skrypty.
Uprawnienia OK, ale według mnie jeśli wrzucił to na partycję systemową, to ma względnie większy porządek w systemie :)

Offline

 

#6  2015-11-07 23:52:40

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

Re: [SOLVED] Instalacja pale moon - gdzie go osadzić ?

Bardzo mi pomogliście. Mam natomiast jeszcze jedno pytanie. Dlaczego w /opt mam tylko 3 programy ? Gdzie jest reszta programów z apt
'a czy debów, i dlaczego tam, a jedynie 3 programy w /opt ??

Offline

 

#7  2015-11-08 00:17:35

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [SOLVED] Instalacja pale moon - gdzie go osadzić ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)