Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2015-11-01 08:34:36

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Spokojnie, na Ubuntu też ten ruch nie był ostatnio wielki, chyba naprawdę graty z Andkiem wypierają laptopy i netbooki.

Także trochę ludzi będzie, ale nie tysiące.

Przyda się tylko jakiś spec od przesłuchań internetowych, tutaj jest jeden @Danio, na Ubuntu takich hakierów zawsze było troszkę więcej, zwłaszcza wśród Piegowatych Guźców. ;)

Pozdro
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#77  2015-11-01 08:36:05

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Jacekalex napisał(-a):

zwłaszcza wśród Piegowatych Guźców

O rany, musimy przecież jeszcze wprowadzić te tytuły użytkowników.

Offline

 

#78  2015-11-01 09:49:12

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Windows 10 to spowodował;)

A tak na poważnie to przecież nic się nie zmieni u nas. Nie wiem dlaczego tamte forum zamknęli ale widocznie mieli powód.


http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png

Offline

 

#79  2015-11-01 10:05:50

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

chmuri napisał(-a):

Windows 10 to spowodował;)

A tak na poważnie to przecież nic się nie zmieni u nas. Nie wiem dlaczego tamte forum zamknęli ale widocznie mieli powód.

Sylwester miał firmę, która sprzedawała reklamy na forum, i w ten sposób finansował działanie forum.
Widocznie ekonomia zakończyła byt ubuntu.pl.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-11-02 04:10:11)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#80  2015-11-01 10:49:01

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Użytkownikom Ubuntu bliżej będzie raczej tutaj http://forum.linuxmint.pl/ niż na debianowe forum, więc nie ma się czym specjalnie martwić. Ubuntu i tak jest mniej popularne niż Mint i nie widać odwrócenia tego trendu, więc zamknięcie jego forum wygląda jak zwykły skutek tego zjawiska. Klikalność reklam mogła spaść poniżej poziomu opłacalności utrzymywania serwera i forum zakończyło żywot śmiercią naturalną. W związku z tym nie ma też większego sensu wskrzeszanie tego umarlaka tutaj.

Ostatnio edytowany przez davidoski (2015-11-01 10:54:11)

Offline

 

#81  2015-11-01 17:33:04

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Wracając do zepsutych pakietów w sidzie. Widzę dzisiaj commity wysłane przez pana "Shih-Yuan Lee (FourDollars)". Przynajmniej dobrze, że się 50 cent nie nazywa. Z drugiej strony jego commity nie wnoszą kompletnie nic.

Jak to kolega ostatnio stwierdził na 5 commitów, 3 są błędne, a następne 2 poprawiają te 3 poprzednie, które właściwie nic nie wnoszą.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#82  2015-11-01 17:58:32

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

@mati75 może to jest specjalny "commit"


http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png

Offline

 

#83  2015-11-01 18:29:43

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Pozwolę sobie się zapytać, jak to wygląda w praktyce, czy ktoś w jakiś sposób nadzoruje to repozytorium? Zawsze uważałem oficjalne repo debiana za bezpieczne i nie za specjalnie się interesowałem jego działaniem od strony praktycznej ale śledząc ten wątek zaczynam nabierać wątpliwości, każdy wrzuca tam co chce i do tego to jest jeszcze jakiś kompletny szajs z Chin. Ja wiem, że Debian to społeczność i nne bla bla ale to się wydaje bardziej przypominać anarchię niż społeczność.

Offline

 

#84  2015-11-01 18:46:19

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

2347

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:26:40)

Offline

 

#85  2015-11-01 20:15:08

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

skullman napisał(-a):

Pozwolę sobie się zapytać, jak to wygląda w praktyce, czy ktoś w jakiś sposób nadzoruje to repozytorium?

Tak, ftpteam. W przypadku gdy coś jest nie tak, pakiety są blokowane.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#86  2015-11-01 20:30:52

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

neo86 napisał(-a):

Trzymać kciuki by nie skończyło się tak:

Kod:

http://www.wiocha.pl/1288691,Merkel-i-emigranci

Wiesz w sensie pomagasz kilku a zlatuje się cała zgraja wstawiając tematy i posty nie tam gdzie trzeba i jedna wielka kaszana powstaje. ;)

Hepita napisał(-a):

Oczywiście w pełni rozumiem tych "nowych" bo aż mi się płakać chce jak przypominam sobie jak ja się idiotycznie kiedyś zachowywałem... Niektórzy wyrastają, inni nie. Na łubudubu mieli trudne zadanie z takimi użyszkodnikami.

Kiedy ja zaczynałem z linuksem to (chyba) żadne z polskich forów internetowych nie było na tyle sensowne by mi pomóc to musiałem posługiwać się translatorem i na amerykańskim forum szukać pomocy. Szczególnie w kwestii sterownika do karty graficznej z poprawnym wyprowadzeniem sygnału na okulary do niby wirtualnej rzeczywistości 3D o takiej:

http://www.stereo3d.com/total3d.jpg

i karty TV Winfast 2000 XP by zgrywać filmy na linuksie (wówczas był to Linux Aurox 8.0 bazujący na Red Hat  a pomoc w 100% skuteczna w poprawnym działaniu i tak doszła dopiero wraz z nadejściem wersji 9.x bo dopiero wtedy bardziej rozwinęła się ta dystrybucja a Ubuntu jeszcze chyba nie istniało).

@neo86

Kolego... czy twoje posty ( większość wg mnie ) to musi być historia życia? Czego Ty żeś nie robił i na czym, czego żeś nie podłączał i do czego... Po jaką cholerę wklejasz nam tutaj miniaturkę okularów 3D i podłączonej do nich karty? Jak już tak szczegółowo to zapomniałeś o nr. seryjnym i dokładnym info o tym sterowniku. Link do Aurox'a z wikipedii... nie no chłopie zaraz zrobisz nam tutaj wykład kto i po co wynalazł żarówkę. Z całym szacunkiem.... - odpuść w końcu bo mocno mi się wydaje, że nie jestem pierwszą osobą która Ci zwraca uwagę odnośnie pisania takich wywodów aby tylko pisać/nabić posta. Jeszcze trochę i będziesz nas uczył jakie są najlepsze ( bo sprawdzone ) opony do wózka inwalidzkiego; na jakich można driftować lub jeździć po śniegu bo doświadczenie w tej materii ponoć masz spore.

W kwestii tematu....

Trochę czasu na forum już przesiaduję i ja też kiedyś byłem totalnie zawinięty. Zalogowałem się, otrzymywałem wskazówki, cenne rady itp. Uważam, że jeśli tamte forum szlag trafił a ktoś będzie potrzebować pomocy to może zapytać. Kto się zna i będzie miał chęci to pomoże. Mój pogląd na tą sprawę jest zgodny z poglądem ilin'a i azhag'a ( bo wątpię żeby się teraz wszyscy tutaj zwalili na raz ). Na razie nie ma tłoku jak będzie to się panowie na górze na pewno w tej kwestii dogadają ;)

Offline

 

#87  2016-01-12 14:04:53

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Nieswiadomosc znaczenia wlasnego istnienia , was Panowie  w tej dyspucie determinuje.
Forum DUG dzieki merytorycznym! wpisom jego Ekipy, stalo sie bardzo waznym i niezbednym czynnikiem edukacji i popularyzacji Debiana.
To czy Debian ewooluuje i przetrwa zalezy w duzej mierze min od Was !!
Na potwierdzenie tej tezy sluzy pytanie: o ile nizszy bylby poziom dyskusji o Debianie i liczba jego uzytkownikow bez porad i pomocy Ekipy?
To co zrobiliscie do tej pory, to porzadny kawal rzetelnej i potrzebnej roboty!
Bez niej bylibysmy wszyscy ubozsi.
Zamknijmy oczy i pomyslmy, od jutra nie ma Debiana, nie ma DUG,a...
Pytanie brzmi; nie czy, ale jak dokonac adaptacji uzytkownikow forum ubuntu?
Odnosnie roznego poziomu uzyszkodnikow: podzielcie forum na 2 poziomy:
- podstawowy (wiem jak boli analiza abecadla po raz setny - ale jest ona niezbedna do ukonczenia wyksztalcenia wyzszego)
- zaawansowany
Na wszystkich filmach anglosaskich ( rowniez w codziennej praktyce) podstawowym warunkiem a,priori uczestnictwa i sukcesu jest tzw "kapital spoleczny" czyli chec i rzeczywista kooperacja w dobrej wierze  z pozostalymi uczestnikami.
Inne narody tez tak maja i tylko ci ktorzy tak maja, odnosza sukcesy indywidualne i plemienne.
Wasze kwalifikacje wsparte checia zyczliwej wspolpracy (animozje - dyskwalifikuja! ) pozwolilyby otworzyc np, " Akademie Debiana " gdzie kazdy mialby swoje miejsce.
Czego sobie i wszystkim zycze.l


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#88  2016-01-12 15:00:08

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

to forum moglo by stac sie ogólnie linuxowe a jak by stalo sie jeszcze anglo-jezyczne - nie mowie ze calkiem ale chociazby dzial FAQ to mozliwe ze bylo by jednym z podstawowych zrodel wiedzy z tego zakresu (i nie tylko) na swiecie bo inne fora naprawde leza, tutaj sie zawsze cos dzieje (jakas mala awantura albo cos).


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#89  2016-01-13 07:36:19

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

To forum jest w zasadzie ogólnolinuksowe. Niby Debian, a jednak większość regularnego składu używa Gentoo czy innych BSD :P


linux register user: 484281
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards

Offline

 

#90  2016-03-04 15:18:24

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Przy okazji tajemniczego zgonu Debian.pl przypadkiem zauważyłem, że forum Ubuntu.pl zmartwychwstało jak Feniks z popiołów... LINK do Nowego Forum Ubuntu.pl

Tak więc prośba do użytkowników Ubuntu... idźcie (wracajcie) sobie tam na tamte forum jeśli możecie. Proszę.

Offline

 

#91  2016-03-04 15:21:03

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

neo86 napisał(-a):

Tak więc prośba do użytkowników Ubuntu... idźcie (wracajcie) sobie tam na tamte forum jeśli możecie. Proszę.

Oni może niech zostaną, a niech lepiej idzie (wraca) sobie taki jeden troll i maruda…

Offline

 

#92  2016-03-04 16:17:09

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

neo86 napisał(-a):

Przy okazji tajemniczego zgonu Debian.pl przypadkiem zauważyłem, że forum Ubuntu.pl zmartwychwstało jak Feniks z popiołów... LINK do Nowego Forum Ubuntu.pl

Tak więc prośba do użytkowników Ubuntu... idźcie (wracajcie) sobie tam na tamte forum jeśli możecie. Proszę.

Może sam tam wrócisz? A nie, masz tam przecież bana.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#93  2016-03-04 22:14:49

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Neo tak po szczerości to wolimy ubunoobków od ciebie :)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)