Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-10-31 10:27:23

  Różniczkowalny - Użytkownik

Różniczkowalny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-05-15

Dostęp z komputera hosta na maszynę wirtualną Debiana

Mam maszynę wirtualną (VMWare Player) a na niej postawionego Debiana, a na nim Apache, Open-ssh, MySql i Ruby on Rails.

Sieć w VMWare jest ustawiona na tryb "Bridged mode".
Z serwerem Apache łączę się bezproblemu podając adres IP karty Ethernet na maszynie wirtualnej. Działa zarówno 192.168.0.11, jak i 192.168.0.11:80 w przeglądarce.

Jednak kiedy stawiam serwer Ruby on Rails, i wpisuje 192.168.0.11:3000 nie działa.

Jakieś porady : ) ?

Offline

 

#2  2015-10-31 10:39:13

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Dostęp z komputera hosta na maszynę wirtualną Debiana

firewall?

Offline

 

#3  2015-10-31 11:09:16

  Różniczkowalny - Użytkownik

Różniczkowalny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-05-15

Re: Dostęp z komputera hosta na maszynę wirtualną Debiana

Wykonałem tą serię poleceń:

Kod:

iptables -F
iptables -X
iptables -t nat -F
iptables -t nat -X
iptables -t mangle -F
iptables -t mangle -X
iptables -P INPUT ACCEPT
iptables -P OUTPUT ACCEPT
iptables -P FORWARD ACCEPT

I po wpisaniu adresu 192.168.0.11:3000 dalej widzi tylko serwer Apache. (czyli to samo)

Z maszyny wirtualnej mogę się połączyć ze stroną za pomocą w3m następującym poleceniem:

Kod:

w3m http://localhost:3000

Offline

 

#4  2015-10-31 14:13:22

  enether - wiecznie niewyspany

enether
wiecznie niewyspany
Zarejestrowany: 2012-05-01

Re: Dostęp z komputera hosta na maszynę wirtualną Debiana

Zakładam że chodzi Ci o developerski rails server?

Jeżeli nie podano argumentem "-b" adresu interfejsu to serwer domyślnie binduje się do localhosta, czyli 127.0.0.1 czyli siłą rzeczy nie będzie on widoczny poza obrębem maszyny.
Możesz albo podać parametrem -b adres IP jaki masz na interfejsie zmostkowanym (np. 192.168.0.11) albo sprawić by słuchał na wszystkich interfejsach podając adres 0.0.0.0

Ewentualnie możesz skonfigurować vhost Apache do robienia za proxy do odpalonego na localhoście serwera aplikacji. Niestety RoR nie moja bajka, ale z tego co widzę stosowane przeze mnie w Django combo Apache + µWSGI też powinno dać radę.

Masz przykładowy vhost jakiego ja używam:

Kod:

<VirtualHost *:80>                                                                                                                                                                                     
        ServerName dev1.domena.tld                                                                                                                                                                      
                                                                                                                                                                                                       
        <Location />                                                                                                                                                                                   
            SetHandler uwsgi-handler                                                                                                                                                                   
            uWSGISocket 127.0.0.1:46297                                                                                                                                                                
        </Location>                                                                                                                                                                                    
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            
</VirtualHost>

Powyższy vHost jest niekompletny, bo trzeba sobie wedle aplikacji podorzucać ścieżki do statycznego contentu itd.
No i powyższe rozwiązanie jest bardzo wygodne ale wymaga doinstalowania do apache   mod_uwsgi (jest w paczce libapache2-mod-uwsgi)


Zakładam jednak że prościej będzie zastosować się do pierwszej z moich porad.

Ostatnio edytowany przez enether (2015-10-31 14:14:23)

Offline

 

#5  2015-10-31 18:24:18

  Różniczkowalny - Użytkownik

Różniczkowalny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-05-15

Re: Dostęp z komputera hosta na maszynę wirtualną Debiana

enether, dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź, działa :)

Co do szczegółów:

Zakładam że chodzi Ci o developerski rails server?

Tak, o to mi chodziło.

Sprawę załatwiło:

Kod:

rails s -b 192.168.0.11

Dziękuję : )

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)