Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-06-18 13:12:40

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

adapter SATA-III --> USB 3.0

siema,

poszukuję w miarę przyzwoitej obudowy (od biedy może być sam adapter) dla dysków 2,5'' SATA-III, którą można by przyłączyć do portu USB 3.0. na alledrogo widzę, że proponowana chińszczyzna zwykle ma jakieś gniazdo do podłączenia zewnętrznego zasilacza i zastanawiam się, czy jest ono tam dla ozdoby, czy rzeczywiście praca dysku wymaga dodatkowego pudełka z dodatkowymi kilometrami przewodów.

czy ktoś mógłby polecić coś z własnego doświadczenia?


linux regd. user #248790

Offline

 

#2  2015-06-19 07:35:23

  peadyr - Użytkownik

peadyr
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Zarejestrowany: 2008-05-26

Re: adapter SATA-III --> USB 3.0

Mam dwie takie obudowy: http://www.komputronik.pl/product/174430/Akcesoria/ … luminium.html
oprócz gniazda micro USB3.0 mają gniazdo zasilania kabelkiem z jednej strony do takiego typowego gniazda zasilania z drugiej USB. Z doświadczenia powiem że zarówno dysk talerzowy WD Black jak i jakiś SSD działają bez problemu na samym USB 3.0 bez dodatkowego zasilania. Jedynie w ultrabooku (zenbook UX32LN) moim muszę talerzaka podłączać pod jedno szczególne "power" gniazdo USB3.0, a SSD chodzi na każdym. Na USB2.0 na "multimedialnym" laptopie (vaio F11M1E) czy na jakimś desktopie też oba raczej działają bez kłopotu bez dodatkowego zasilania.

Z dodatkowym zasilaniem oczywiście też działa zawsze i wszędzie, ale nie używam.

P.S. Przypomniałem sobie dziwny problem, te obudowy które mam są z różnych "wydań" na oko widać po płytce, jak zamieniłem między nimi oryginalne przewody USB 3.0 to talerzak bez zasilania dodatkowego był praktycznie nieużywalny.

Ostatnio edytowany przez peadyr (2015-06-19 07:39:19)

Offline

 

#3  2015-06-20 17:58:15

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: adapter SATA-III --> USB 3.0

Absolutnie nie jest konieczne, takie cuda tylko dla dysków 3.5''. Ja mam jakiegoś Icy Boxa i nie ma żadnego kabelka, znaczy jest tylko kabel USB3.0. Wszystko co wymaga jakichś dodatkowych kabelków to jakiś szajs z tym, że pod USB2.0 Ci wtedy nie zadziała ze względu na różnice w specyfikacji. Na życzenie podeślę fotkę.

Offline

 

#4  2015-06-22 09:08:14

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: adapter SATA-III --> USB 3.0

zaryzykowałem i kupiłem jakiś chiński szajz za 30 plnów. niby ma to jakieś gniazdo do zewnętrznego zasilania, ale póki co podłączałem pod to kilka dysków 2,5'' na samym usb i chodziło. dzięki za odpowiedzi.


linux regd. user #248790

Offline

 

#5  2015-06-22 16:13:37

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: adapter SATA-III --> USB 3.0

Dodatkowe zasilanie tylko czasem jest potrzebne gdy USB nie jest w stanie dostarczać wymaganą ilość energii. Czasem tak bywa w przypadku laptopów.
Obecność tego dodatkowego gniazda zasilania wtedy będzie zaletą.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)