Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-05-16 21:14:50

  stepien86 - Członek DUG

stepien86
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2006-03-26

Luuudzie HEELP !!!

Wiitam.....mam taki problem otoz juz drugi raz po resetowaniu serwera (system debian) wyskoczył mi taki komunikat:

fsck failed Please repair manually and reboot     
i podane juz nie pamietam jakie linijki do wklepania.
z tego to jak dobrze pamietam bylo mount -u costam costam dalej


Poomocy czy istanieje jakis szybki sposob naprawy tych bledow
ew jakies zabezpieczenie przed tym by to mozna było zrobic przez ssh a nie trzeba było gonic z monitorem do serwera:P

Dzieeeki z gory wielkie za wszelka POMOC !!


manual ponad wszysytko....konsola ponad manual

Debian GNU Linux

Offline

 

#2  2006-05-16 21:24:16

  cespenar - Członek DUG

cespenar
Członek DUG
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2006-04-30

Re: Luuudzie HEELP !!!

W ogole nie wiadomo o co Ci chodzi, wiec trudno Ci w jakikolwiek sposob pomoc. W zasadzie z tego chaotycznego belkotu mozna wyczytac tylko tyle, ze sam wiesz jak to naprawic, bo fsck wypisuje Ci co masz wpisac!


Linux registered user #346191
Powered by Debian GNU/Linux amd64 Sid @ ASUS A6Km-Q015: AMD Turion 64 1.8Ghz, 1Gb RAM, GeForceGo 7300TC, 80Gb HDD, WXGA 15.4"

Offline

 

#3  2006-05-16 21:51:47

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Luuudzie HEELP !!!

Zalogowac się jako root najlepiej z jakiegos LiveCD, odmontować główny system plików i wydac komende fsck /dev/hdxy gdzie hdxy to twoj dysk

Offline

 

#4  2006-05-16 22:27:40

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Luuudzie HEELP !!!

stepien86 - z twojego niejasnego posta (na przyslosc prosze wmiare doladniej opisywac problem) domysalm sie ze twoj system "zszedl do konsoli" albo po nieudanym skanowaniu fsck - (spowodowanym np rozjechaniem partycji) lub innym zdazeniu wplywajacym na stabilnosc systemu plikow......

teraz co w takiej sytuacji zrobic.
- ja bym rpzeinstalowala ten server robiac partycje typu ext3 a nie ext2 gdzie w/w sytuacja zdazala sie dosc czesto ja dosc dlugo nie panietam zeby mi sie cos takiego zdazylo na ext3
- na przyszlosc w partycjach tych wazniejszych a na pewno tej partycji ktora jest podmontowana jako / dac flage do sprawdzania co 34 uruchomienia wpis w /etc/fstab

u mnie jest to np:

Kod:

/dev/hda1       /               ext3    errors=remount-ro       0       1

ta 1 na koncu kaze sprawdzac partycje.....

co do polecenia o ktroe pytales to bodajze bylo to

Kod:

mount -n -o remount,rw /

w/w wpis przemontowuje system plikow do zapisu

a to przemontowywuje system pikow do odczytu tylko

Kod:

mount -n -o remount,ro /

te 2 w/w moga byc nie do konca dobre sotatni raz wpisywalam je jakies 1,5 roku temu moge zle paietac...

Offline

 

#5  2006-05-16 22:48:15

  stepien86 - Członek DUG

stepien86
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2006-03-26

Re: Luuudzie HEELP !!!

BiExi wiedziala jako jedyna o co chodzi :D...Opisalem to w sposob chaotyczny ze wzgedu na to iz jest to serwer w mojej malej sieci gdzie zaraz ludzie narzekaja ze nie ma internetu.


Otoz postaram sie napisac teraz dokladniej i spokojniej: Blad wyskoczyl po naglym odcieciu pradu.

System wyswietlil mi kounikat ten ktory umiescilem w pierwszym poscie
lacznie z linijkami ktore napisala BiExi

Dziekuje za rade BiExi co w takim wypadku robic
a teraz takie pytanko wlasnie do tego:
serwer stoi bez monitora klaw itd (wiadomo o co chodzi)  ten blad zauwazylem podlaczajac monitor itd poniewaz nie mialem dostepu do internetu. Wiec czy istanieje jakas szansa zeby wstał system bym mial dostep do internetu i wykonal operacje "naprawy" tego przez ssh ?? (mysle ze napisalem teraz jasno..jezeli jeszcze nie to przepraszam ale jestem bardzo zmeczony juz dzis)

Dziekuje za odpowiedzi :)


manual ponad wszysytko....konsola ponad manual

Debian GNU Linux

Offline

 

#6  2006-05-16 22:54:08

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Luuudzie HEELP !!!

niehc ktos psrubuje podiac do tego kompa klawke i monitor i niech pojedzi po dysku  fsck np


e2fsck /dev/hda1

Offline

 

#7  2006-05-16 23:01:40

  stepien86 - Członek DUG

stepien86
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2006-03-26

Re: Luuudzie HEELP !!!

czyli zdalenego sposobu na to nie ma zadnego......ehhh :// no trudno...Dzieki wielkie za pomoc :D!!


manual ponad wszysytko....konsola ponad manual

Debian GNU Linux

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)