Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-04-23 14:51:02

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Hasła do kont na dugu

Właśnie migruję swoje konta z tych niezbyt bezpiecznych i do tego powtarzalnych haseł na 128bitowe, 32 znakowe automatycznie generowane potworki i tak patrzę co mi zapisał firefox w keyringu po zmianie hasła na dugu, a tam kawałek ciągu składający się z 16 znaków. xD

To pytania są dwa, czy można ewentualnie dać info o tym jakiej długości mogą być te hasła i czy można ździebko zwiększyć ilość znaków, jak wiem, tak do 32? xD

Offline

 

#2  2015-04-23 15:47:00

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Hasła do kont na dugu

1878

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:16:35)

Offline

 

#3  2015-04-23 16:07:35

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Hasła do kont na dugu

@morfik:
http://imgs.xkcd.com/comics/security.png


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#4  2015-04-23 16:10:32

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Hasła do kont na dugu

Taka informacja przydaje się. Kiedyś, jak założyłem ze 4 lata temu konto w Skydrive, to dałem hasło 20 znakowe, a okazało się że obsługiwał tylko do 16 znaków i nie mogłem się zalogować.

Ja miałem tak z gg, oni chyba 6 albo 8 znaków obsługiwali wtedy. xD Po którejś tam próbie z rzędu w końcu wysłałem prośbę o odzyskanie, i mi wysłali ten kawałek hasła czystym textem na maila. Ja pamiętam, że się wtedy ich zapytałem: "To gg przechowuje hasła plain textem w bazie, może jakiś komentarz?" ale olali mnie, a ja nawet już nie pamiętam jaki miałem numer. xD

W zasadzie po co?

No bo tak jakoś niesymetrycznie, wszystkie po 32, a tu 16. xD Poza tym, zawsze jeśli masz do dyspozycji kilka przykładowych ciągów:

Kod:

a49c
a49cce5c
a49cce5c0b426461
a49cce5c0b426461c5c1fe9a86b97d66

To nawet bez zbytniego zastanawiania jesteś w stanie zapamiętać pierwszy (no i pewnie też niektórzy zapamiętają i drugi) ciąg i wystarczy dosłownie chwila popatrzeć na nie. Jeśli weźmiesz już 3 kawałek, to fakt nie jest to już takie łatwe ale ja tam uważam, że po co komuś ułatwiać zadanie — niech spróbuje zapamiętać ciąg 32 znaków patrząc tylko na nie przez chwilę. xD Bo to głównie o to chodzi, że czasem te hasła można podpatrzeć przez krótką chwilę i te niezbyt długie można zapamiętać.

@winnetou — e tam. xD

Offline

 

#5  2015-04-23 17:10:19

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Hasła do kont na dugu

morfik napisał(-a):

........

Coś Ty taki niecierpliwy?

Wiadomo przecież, że w tydzień po wydaniu Linux-99.0 i Firefoxa-1698 pojawi się gotowy FluxBB 2.0 i nastąpi Wielka Aktualizacja Forum. xD

Póki co trzeba się uzbroić w cierpliwość, i troszkę poczekać.

Względnie możesz ściągnąć sobie źródła FluxBB 2.0 i zakodzić w nich wszystkie zaplanowane funkcje, w ten sposób może wyjdzie może o tydzień wcześniej. :D

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-04-23 17:16:29)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2015-04-23 17:18:06

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Hasła do kont na dugu

No wiesz, dug to nie paypal — tam to dopiero masochiści pracują. xD Zgodnie z instrukcjami, wygenerowałem hasło: $I%c^$_skp2t=f3S`E$t i ctlr+c i ctrl+v i moim oczom się okazało okienko:

http://i.imgur.com/CDgAL8u.png

I oni myślą, że ja to ręcznie będę wpisywał? xD

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)