Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-11-03 00:08:29

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Pomysł na działalność

Prosto z mostu, to teściu da kasę na otwarcie działalności jak chodzi o finanse, to chce na ten cel przeznaczyć jakieś 150 tyś + dotacje z UE. I tu jest pytanie jaką branżą się zainteresować. Ogólnie to mieszkam na małym zadupiu, ale przeprowadzić się to chyba nie był by problem. Jakie mogli byście podrzucić pomysły?


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#2  2014-11-03 00:20:32

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Pomysł na działalność

Cały handel dzisiaj można podzielić na dwie kategorie:
- handel internetowy - to można wszystko dostać, ale konkurencja jest mordercza.
- handel stacjonarny - wszystko często 2 - 3 razy drożej i gorzej, koszty prowadzenia działalności X razy większe, niż handlu internetowego, generalnie handel stacjonarny przeżywa proces schyłkowy (z wyjątkiem art pierwszej potrzeby i żywności, branż kontrolowanych głównie przez duże sieci handlowe).

150 tysi - wbrew pozorom na pręży biznes to wcale nie jest majątek, w usługi czy gastronomię ciężko wejść z taką kasę i spaść na cztery łapy, a w razie plajty kasa może wsiąknąć w nietrafionej inwestycji.
Handel nad usługami i produkcją ma tą przewagę, że gotówka zawsze jest w ruchu, łatwiej wtedy płynnie zmienić branżę czy profil działalności.

I raczej masz albo przeprowadzkę, albo firmę, na jedno i drugie ciężko będzie podzielić kasę, żeby na wszystko starczyło.

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-11-03 00:22:31)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2014-11-03 00:36:35

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Pomysł na działalność

Przeprowadzka nie jest w tej kasie :P to jest kasa na działalność. A o jakich usługach mówisz? Przez myśl mi przeleciała jakaś branża informatyczna, ale tego to już trzeba się od podstaw nauczyć.

Ostatnio edytowany przez tajwan (2014-11-03 00:40:41)


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#4  2014-11-03 07:06:14

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Pomysł na działalność

tajwan napisał(-a):

Przeprowadzka nie jest w tej kasie :P to jest kasa na działalność. A o jakich usługach mówisz? Przez myśl mi przeleciała jakaś branża informatyczna, ale tego to już trzeba się od podstaw nauczyć.

W moim małym zadupiu jest 7 firm o działalności IT. Ogólnie sklep komputerowy + serwis + sprzedaż i serwisowanie kas fiskalnych.
Są też takie które mają "duże" łącze i żyją z dostawy internet + telefon + telewizja. Rozdział sygnału po świetle, kablu i radiowo.
Osobiście uważam jak liczysz na dotację unijną to ta ostatnia branża ma przyszłość.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#5  2014-11-03 08:12:27

  darius - Użytkownik

darius
Użytkownik
Skąd: Paryz/Wilanow
Zarejestrowany: 2014-03-21

Re: Pomysł na działalność

Za 100 tys. mozna otworzyc Zabke, ktora przynosi okolo 10 t/miesiac, jezeli masz zdrowie do pracy (od 6-tej rano do 23 ale mozna kogos postawic za lada) i okoliczna ludnosc nie jest za biedna. Nic nie wiem o dotacjach z UE.


Linux debian 4.9.0-3-amd64 #1 SMP Debian 4.9.30-2+deb9u3 (2017-08-06) x86_64 GNU/Linux

Offline

 

#6  2014-11-03 09:35:42

  diabolic - Użytkownik

diabolic
Użytkownik
Skąd: okolice Leżajska
Zarejestrowany: 2007-10-08

Re: Pomysł na działalność

Bodzio napisał(-a):

Są też takie które mają "duże" łącze i żyją z dostawy internet + telefon + telewizja. Rozdział sygnału po świetle, kablu i radiowo.
Osobiście uważam jak liczysz na dotację unijną to ta ostatnia branża ma przyszłość.

I z tym ostatnio też nie ma tak różowo. Co jakiś czas nowe regulacje, sprawozdania, a i konkurencja też dość duża. Wystarczy poczytać na jednym polskim forum dla dostawców i się mniej więcej ma obraz tego wszystkiego.


I am the one who chose my path

Offline

 

#7  2014-11-03 11:27:16

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Pomysł na działalność

Dogadaj sie z sasiadami i udostepniaj net po wifi.

Offline

 

#8  2014-11-03 12:22:29

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Pomysł na działalność

Wejdź w jakieś e-usługi. Wtedy nie będziesz potrzebował przeprowadzki.


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#9  2014-11-03 12:22:47

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Pomysł na działalność

zacznijmy od pytania podstawowego: a na czym się znasz? bo włażenie w branże o których masz słabe pojęcie to niezbyt dobry pomysł (chyba że masz wspólnika co się zna, ale to duże ryzyko).


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#10  2014-11-03 13:08:44

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Pomysł na działalność

ethanak napisał(-a):

zacznijmy od pytania podstawowego: a na czym się znasz? bo włażenie w branże o których masz słabe pojęcie to niezbyt dobry pomysł (chyba że masz wspólnika co się zna, ale to duże ryzyko).

Sadysta..... :D

Tak na poważnie, to szanse na znalezienie lub wprowadzenie na lokalny rynek jakiejś innowacyjnej technologii szanse są mniej niż małe, żeby natomiast wbić się w jakąś istniejącą branżę, trzeba patrzeć na cykl koniunkturalny, czyli realne możliwości sprzedaży, realną konkurencję i tendencje rozwoju danego rynku.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-11-03 13:20:39)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#11  2014-11-03 14:09:29

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Pomysł na działalność

Jacekalex napisał(-a):

ethanak napisał(-a):

zacznijmy od pytania podstawowego: a na czym się znasz? bo włażenie w branże o których masz słabe pojęcie to niezbyt dobry pomysł (chyba że masz wspólnika co się zna, ale to duże ryzyko).

Sadysta..... :D

Tak na poważnie, to szanse na znalezienie lub wprowadzenie na lokalny rynek jakiejś innowacyjnej technologii szanse są mniej niż małe, żeby natomiast wbić się w jakąś istniejącą branżę, trzeba patrzeć na cykl koniunkturalny, czyli realne możliwości sprzedaży, realną konkurencję i tendencje rozwoju danego rynku.

A przede wszystkim zacząć. ;)


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#12  2014-11-03 19:02:11

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Pomysł na działalność

Agencja opiekunek ;) Społeczeństwo się nam starzeje.

Offline

 

#13  2014-11-03 19:15:37

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Pomysł na działalność

W naszym kraju jest ciężko otworzyć jakiś interes który przyniósł by ciekawy zysk przy nie wielkim wkładzie - chociaż przy kwocie 1000000 można coś zrobić. Kiedyś miałem knajpę ale to był koniec lat 90-tych gdzie był wolna amerykanka. Obecnie również jestem ciągle bombardowany myślami co otworzyć by nie stracić. Może to dziwnie zabrzmi ale na sam początek polecam ci przeczytać lekturę "Bogaty Ojciec - biedny ojciec" oraz "Kwadrant przepływu pieniądza" Te dwie książki dają jasność umysłu - hamulec by nie robić nic pochopnie. Obecnie bez pieniędzy otworzyłem sklep internetowy i nie powiem bym dokładał ale w porównaniu do końca lat 90-tych jest to zupełnie inny świat jeśli chodzi o własny interes. I tu jak już się na coś zdecydujesz zapamiętaj ze nasze państwo nie jest przychylnie nastawione dla działalności gospodarczych, w każdym podmiocie widzi przysłowiowego kanciarza - oszusta. A 99,99% sukcesu to pomysł.

Ostatnio edytowany przez guzzi (2014-11-03 19:17:22)

Offline

 

#14  2014-11-03 23:25:31

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Pomysł na działalność

Myślę jeszcze na tymi e-usługami np. wirtualne biuro, cos jak e-dysk, albo udostępniać serwery konta ftp.


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#15  2014-11-04 06:57:28

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Pomysł na działalność

Trin napisał(-a):

Agencja opiekunek ;) Społeczeństwo się nam starzeje.

Moja księgowa cały czas mnie namawia aby założyć zakład pogrzebowy. Jeszcze teraz ruscy szaleją, więc perspektywa jest...


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#16  2014-11-04 08:14:46

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Pomysł na działalność

Trin napisał(-a):

Agencja opiekunek ;) Społeczeństwo się nam starzeje.

Chyba bezpłatnych opiekunek. ;P

Pewne niezwykle mądre osoby przygotowały dla Rządu raport o stanie finansów Funduszu Usług Satyrycznych (FUS) i Zakładu Usług Satyrycznych(....).
Miłościwie panująca nam Pani kazała raport utajnić i zatopić w betonowym sarkofagu na dnie Bałtyku.

Jak M$  lub Kaspersky ujawnią ten raport złapany do kwarantanny antywirusowej w trakcie drukowania, albo ktoś go wytarga z bufora drukarki sieciowej, to Aniołek zostanie oficjalnie powiadomiony, i zrozumie, powód utajnienia, a także konieczność zapewnienia darmowych opiekunek i codziennie  miseczki ryżu dla każdego emeryta. ;P

Ale dosyć już tej polityki ;P

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-11-04 08:15:55)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#17  2014-11-04 21:21:36

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Pomysł na działalność

Tak ale te same opiekunki w PCK zarabiają grosze i dorabiają prywatnie bądź w prywatnych firmach gdzie bądź co bądź mają tą umowę zlecenie, kilka stałych osób i dostają więcej niż 6 pln na godzinę, wymiar obowiązków w tym przypadku jest do uzgodnienia (w zależności od wynagrodzenia, bo w PCK w standardzie nie mają np. mycia okien, sprzątania, tylko zakupy/gotowanie/pomóc w myciu się/zaprowadzić do lekarza itp). A nieraz emeryt ma kaprys żeby okna umyć przed świętami i wtedy trzeba się dogadać co do ceny.

Aniołek swój rozum ma.

Offline

 

#18  2014-11-05 00:21:36

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Pomysł na działalność

Trin napisał(-a):

...
Aniołek swój rozum ma.

Wiem, i to mnie cieszy. :)

Pisałem jednak nie o tym, co mieliśmy lub mamy w tej chwili, tylko o tym,
co jest takiego tajnego czy poufnego w raporcie dotyczącym Zakładu i Funduszu Usług Satyrycznych.

Jest to dla mnie o tyle ciekawe, że w zeszłorocznym raporcie NIK oszacowali, że bankructwo FUS/ZUS jest pewne, nastąpi w okolicach  pomiędzy 2018 a 2020. W tamtym raporcie to wyliczyli posługując się taką wiedzą tajemną, zwaną kiedyś matematyką. ;P

Pozdro
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#19  2014-11-29 11:50:30

  bojo - Nowy użytkownik

bojo
Nowy użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-11-29
Spam…

Re: Pomysł na działalność

Możesz np wynając od kogoś pensionat na wakację - poczym sam wynajmować jeszcze drożej. Moi znajomi tak zrobili.. Wynajeli od niemca cały pensionat od niemca na 6 miesięcy poczym sami reklamowali go i wynajmowali klientom pokoje w miejscowości Łeba. Fajnym pomysłem na sylwestra jest np w jakieś domki w wieżycy, domki łeba  czy jastarnia to dobry punkt na zarobek nawet zwykłego capingu burgerów. Czasami warto też zmienić klimat i wybrać się w góry gdzie sprzyja nam przyroda. Zapraszam do zakupu jagody kamczastej oraz bardzo dobrym rozwiązaniem jest spirulina !

Ostatnio edytowany przez bojo (2016-02-17 12:32:24)

Offline

 

#20  2014-11-29 13:29:45

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Pomysł na działalność

mówisz więc, że specjalnie się tu zapisałeś aby pospamować? to raczej nie wyjdzie...


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#21  2014-12-02 13:54:13

  bojo - Nowy użytkownik

bojo
Nowy użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-11-29
Spam…

Re: Pomysł na działalność

Czemu tak od razu podchodzisz krytycznie do nowych użytkowników?:)
Postaram się następne posty pisać lepiej. Generalnie chciałbym polecić wszystkim użytkowniką dobrą stronę wpiszcie sobie w google : http://sklep.fizjoterapeuty.pl/suplementy-naturalne … -proszku.html i chyba tam 3 czy 4 stronka od góry to będzie ta:)

Ostatnio edytowany przez bojo (2015-10-12 19:12:57)

Offline

 

#22  2014-12-02 14:26:25

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Pomysł na działalność

czemu? bo jak widzę nowego użytkownika ściśle tematycznego forum, który swój pierwszy post zamieszcza w dziale z tematyką niezwiązanym, a do posta wrzuca komplet słów kluczowych dotyczących pewnej szlachetnej działalności gospodarczej - to mi się od razu czerwona lampka zapala...
ot, takie zboczenie zawodowe starego pozycjonera ;)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)