Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2014-03-29 23:41:20

  macios4x - Użytkownik

macios4x
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-10

Re: Zmniejszanie zapotrzebowania na RAM w Windos 7

Ja jeszcze dodam ze swojej strony że warto zrobić swój własny obraz instalacyjny iso. Otóż instalujemy rt se7en lite i okrajamy z czego sie da. ja takiego kastrata zrobiłem że śmiga aż miło a system w pełni funkcjonalny. Nawet Viste udało się wykastrować (iso 750 mb, po instalacji 2,5 GB na dysku, zajetość RAMu 240 mb)


Zwolennik Open Source, użytkownik Arch, Debian

Offline

 

#52  2014-03-30 08:40:16

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zmniejszanie zapotrzebowania na RAM w Windos 7

@macios4x:

Ja tam preferuję instalacja a potem partimage ;] odzyskiwanie trwa 5 minut - niestety w przypadku tej siódemki posłuchałem "mundrali" którzy niby to użytkowali Win7 od np. roku i twierdzili "Stary, M$ wszystko poprawił, tyle samo rumu zajmuje teraz co na początku, nic nie puchnie, nie trzeba reinstalować... ble ble ble", więc backupu nie posiadam, a reinstalować mi się nie chce bo razem z pierdołami od M$ to jest praktycznie cały dzień w plecy :/

Wracając do tematu - przejechałem ccleanerem trochę żeczy powywalał, zrobiłem defrag dysku i o dziwo jest trochę lepiej (np. teraz mimo otwartego chrome "tylko" 1.77 GB, wcześniej było by pewnie 2.3 GB albo coś koło tego).

Ktoś tu pisał o defragu samego rejestru - szukałem info w tej sprawie ale nie znalazłem nic konkretnego - jak to można zrobić? W ogóle, może są jakieś narzędzia do czyszczenia, albo kompresji tego ustrojstwa? Bo stawiam że to jeden z największych spowalniaczy.

Offline

 

#53  2014-03-30 09:47:08

  Rafcio6179 - Użytkownik

Rafcio6179
Użytkownik
Skąd: Budzyń / Wielkopolska
Zarejestrowany: 2012-04-05

Re: Zmniejszanie zapotrzebowania na RAM w Windos 7

Ktoś tu pisał o defragu samego rejestru - szukałem info w tej sprawie ale nie znalazłem nic konkretnego - jak to można zrobić? W ogóle, może są jakieś narzędzia do czyszczenia, albo kompresji tego ustrojstwa? Bo stawiam że to jeden z największych spowalniaczy.

Używam komercyjnego Reg Organizer , potężne narzędzie do rejestru wypróbowane przetestowane nie uszkadza kluczy , skutecznie czyści z błędów i optymalizuje .

System praktycznie cały czas się odwołuje do rejestru , cała baza danych Windows w nim zawarta .
Rejestr zawarty jest  w plikach , które się rozrastają i dostęp systemu  bez optymalizacji takiego rejestru staje się dłuższy , skutek spowalnianie lub uszkodzenie systemu z powodu dużej ilości błędów zwłaszcza w "HKEY_LOCAL_MACHINE".


Przed modyfikacją rejestru lub kluczy  zawsze kopia zapasowa ...


Linux Register User #550664
Debian 10 Buster

Offline

 

#54  2014-03-30 13:01:41

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Zmniejszanie zapotrzebowania na RAM w Windos 7

Huk do czyszczenia rejestru polecam regcleaner (skuteczny i darmowy, możesz mieć problem na dwóch rdzeniach z poprawnym działaniem programu ale wystarczy wtedy zmienić koligację proca w menedźeże zadań łindołsowym tym i wszystko bangla) a do defragmentacji używałem jakiś prosty programik bez zbędnych pierdół i fajerwerków i takiego poszukaj (dokładnie nie pamiętam już nazwy, bo i łindołsa dawno temu używałem na co dzień;)

http://shp.net.pl/files/categories/optymalizacja-rejestru-windows.html -->Quicksys RegDefrag zobacz, chyba nawet to było to...

i tu jeszcze masz dwa dobre skanerki wielosilnikowe, jak już coś znajdziesz, żeby mieć pewność, że nie ma syfu;), zawsze używam dla instalek łindołsowych niewiadomego pochodzenia...

http://virusscan.jotti.org/pl
http://www.virscan.org/

Ostatnio edytowany przez menel (2014-03-30 13:08:24)

Offline

 

#55  2014-04-04 14:50:34

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Zmniejszanie zapotrzebowania na RAM w Windos 7

@up
skomplikowana to może być kompilacja jajka ale nie operacje na łindołsie typu czyszczenie czy defragmentacja rejestru;)

Offline

 

#56  2014-04-04 16:24:24

  macios4x - Użytkownik

macios4x
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-10

Re: Zmniejszanie zapotrzebowania na RAM w Windos 7

Oprócz wspomnianego w tym temacie win 7 skorzystałem z tegoż hardkorowego artykułu:
http://www.tweaks.pl/ekstrymalne-przyspieszanie-windows-xp/
tak tak, zrobiłem prawie wszystko z xp tak, ze wynik był prawie identyczny (system waży 230 mb, zużycie RAMu 26 mb). Akurat mam skaner działający tylko pod xp więc w sam raz się przyda:)
Myślę że w podobny sposób można wykastrować win 7. Wprawdzie trudno o aż takie wyniki ale napewno sam system będzie o wiele chudszy i wydajniejszy.


Zwolennik Open Source, użytkownik Arch, Debian

Offline

 

#57  2014-04-04 16:36:31

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Zmniejszanie zapotrzebowania na RAM w Windos 7

632

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:49:00)

Offline

 

#58  2014-04-04 16:57:11

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Zmniejszanie zapotrzebowania na RAM w Windos 7

macios4x to była moja standardowa procedura jak działałem kiedyś na xp, mam nawet do dzisiaj tak skrojoną wersję pod siebie na płytce gdzieś i oryginał za którego dałem ponad stówę SIC!, pewno do kosza pójdzie, bo system odszedł w niebyt...

uzytkownikubunt ja optymalizowałem sobie niedawno siódemkę pod giery (jednak wolę nie zaśmiecać debianosa winami a wiadomo człowiek pograć czasami lubi) i udało mnie się go elegancko skroić z tym, że mówię system służy tylko do gier, nic poza tym tam nie ma, bo i na co...

Offline

 

#59  2014-05-12 21:04:01

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Zmniejszanie zapotrzebowania na RAM w Windos 7

749

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:51:43)

Offline

 

#60  2014-05-12 22:37:52

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Zmniejszanie zapotrzebowania na RAM w Windos 7

Zrób jednak swapa, ale o stałym rozmiarze, np. 4GB, czyli min i max ta sama wartość. Jest szansa że pomoże.

Offline

 

#61  2014-05-17 12:41:15

  nmarx - Użytkownik

nmarx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-02-27

Re: Zmniejszanie zapotrzebowania na RAM w Windos 7

Przecież to jest pamięć buforowana a więc dostępna...Można to wyłączyć w rejestrze wyłączając prefetch i super fetch - ale po co?. Ja jak miałem jeszcze windows 7 na dysku to pobierał mi w idle 700 mb., powyłączane zbędne usługi typu media center itp. Po ok godzinie używania zurzycie pamięci wzrastało do ok 1.5 gb ale dostępnej pamięci nadal było tyle samo mniej wiecej. I mówie tu o wersji 64bit.

Firefox działa beznadziejnie na windows, nie wiem czemu tak jest bo na linuksie działa tip top. Podobnie jest zresztą z Midori i Libre Office oraz Gimpem.

Linux też przecież buforuje pamięć.

Ostatnio edytowany przez nmarx (2014-05-17 12:45:08)

Offline

 

#62  2014-05-17 13:13:06

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Zmniejszanie zapotrzebowania na RAM w Windos 7

759

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:51:55)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)