Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-04-20 03:27:21

  hermen - Użytkownik

hermen
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-18

Krenel

jak moge usunac po kompilacji nowego kernelka stary naglowek bylego kernela przy starcie systemu  siedze nad tym pare godzin i nic nie wypala mi jak to usunac czy ktos ma jakis pomysl  za rade wielki dzieki ///pozdrawiam debianki i daebianow///


apt-get install piwo

Offline

 

#2  2006-04-20 07:37:39

  whale - Członek DUG

whale
Członek DUG
Skąd: Cambridge
Zarejestrowany: 2005-09-01

Re: Krenel

napisz dokładnie kiedy czy przy podczas uruchamiania systemu czy w bootloaderze. jak instalowałeś metoda debiana czy zwykłą.

Offline

 

#3  2006-04-20 07:40:38

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Krenel

Nie zrozumiałem dokładnie, ale chyba chodzi Ci o usunięcie z lilo/grub możliwości odpalenia systemu na starym jądrze. Jeżeli tak, to pogrzeb w plikach konfiguracyjnych : /etc/lilo.conf dla lilo i /boot/grub/menu.lst dla grub.
Myślę że tam już się szybko zorientujesz, co i jak.

PS. Jeśli jesteś nowy, to proponuję dla bezpieczeństwa mieć to dystrybucyjne działające jądro gotowe w każdej chwili do odpalenia - czasem się przydaje.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#4  2006-04-20 09:24:45

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Krenel

ja chyba to kocham :
lilio

Kod:

man lilo
man lilo.conf

grub

Kod:

man grub
man update-grub

;)
Może się czepiam, ale  stawianie znaków interpunkcyjnych bardzo pomaga w zrozumieniu zdania. :)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)