Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-10-18 14:41:57

  rj46 - Użytkownik

rj46
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-28

Beaglebone black domowy server z debianem, na co uwazać

Witam,

zdecydowałem zrobić z BBB domowy server na debianie, dopiero teraz mam czas się nim zająć, oczywiście wybór padł na debiana(jeżeli polecaie cos innego to mowcie, bralem debiana bo na starcie chyba ma najlepszy support do hardwaeru), zamierzam zainstalawac samba, jakis lekki server www(wybor pewnie padnie na nginx), i wszystkie ficzery, które moga sie przydac na serverek 24/h(jak znacie cos fajnego piszcie :P)

przejrzałem, trochę wpisów odnośnie instalacji systemu interesuje mnie wgranie go na eMMC,
http://itminority.blogspot.com/2013/05/debian-insta … ne-black.html
http://circuitco.com/support/index.php?title=Debian … gleBone_Black

i w ogóle, jest trochę materiałów, także powinno być ok, jednak nie chcę nic zepsuć, dlatego zwracam się do Was z pytaniem, bo pierwszy raz bede wgrywał cokolwiek na ARM'y (nie liczę romow na smartphony z androidem :P), na co uważać przy konfigurowaniu takiego servera, co jemu zapewnic itp? (+ poszukuje obudowy ;p, na allegro ostatnio tylko jeden wynik ;<)

Offline

 

#2  2013-10-18 17:22:00

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Beaglebone black domowy server z debianem, na co uwazać

Podstawa to podłączyć do sieci i postawić serwer SSH - wtedy bez ekranu itd. będziesz nim zarządzać

Fervi

Offline

 

#3  2013-10-18 19:16:09

  rj46 - Użytkownik

rj46
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-28

Re: Beaglebone black domowy server z debianem, na co uwazać

#edit

zrobione

Ostatnio edytowany przez rj46 (2013-10-19 10:26:06)

Offline

 

#4  2013-10-19 11:32:31

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Beaglebone black domowy server z debianem, na co uwazać

Ja mam debiana (testing) na Odroidzie-u2. Ostatnia aktualizacja sypie mi go całkowicie (padaja X'sy), a to takie dziadostwo, że już do konsoli się nie przejdzie... Czasami po ssh się da, ale też nie zawsze no i nie wiem co robić...

Także z mojej strony rób często backupy obrazu karty. Dzięki temu nie musiałem go stawiać od podstaw...


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#5  2013-10-25 19:17:19

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Beaglebone black domowy server z debianem, na co uwazać

I/O tego jest za małe na zabawe z pamięcią masową, w sumie niemal każdego wynalazku z ARM. Do czasu rozwiązania problemu braku dedykowanego kontrolera to nie ma większego sensu jako serwer SMB, FTP, czy cokolwiek plikowego. Za to fajnie się z tego robi kontrolki środowiskowe lub rozwiązania sterujące do domu.

Offline

 

#6  2013-10-25 21:26:42

  sqrtek - Użytkownik

sqrtek
Użytkownik
Skąd: /bin/true
Zarejestrowany: 2012-06-14

Re: Beaglebone black domowy server z debianem, na co uwazać

http://www.ebay.com/itm/Beaglebone-Black-Case-Enclo … tem4ac55acb91

Świetna obudowa do BBB, sam mam zamiar taką kupić.


"Nie pozwól by zgiełk opinii innych ludzi, zagłuszył Twój wewnętrzny głos" ~ Steve Jobs

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)