Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-25 23:33:42

  Fabien - Nowy użytkownik

Fabien
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-25

Wielki problem z nestradą - sagem 800.

Zaczne od tego że jestem zupełnie zielony w obsłudze linuxa ale nie zamierzam się poddawać. Ale potrzebuje najlepszej pomocy. Mam problem bo nie wiem jak zainstalować neo widziałem strony np http://www.dug.net.pl/texty/neo.php ale co z tego ja nie wiem jak to mam ściągnąć skoro nie mam neta bo neostrady nie mam. Proszę o wytłumaczenie lub wprowadzenie. Mam nadzieje że pomożecie a ja nie będę musiał wracać do Windowsa. Z góry dzięki.

Offline

 

#2  2006-03-26 09:37:28

  Qdłaty - Członek DUG

Qdłaty
Członek DUG
Skąd: z komputera
Zarejestrowany: 2005-08-09

Re: Wielki problem z nestradą - sagem 800.

Bez nowego jajca nie zrobisz ;) Ostatnio moj qmpel tez zielony robil ta neostrade no i wlasnie bez jajca sie nie dalo. Pozniej wystarczylo sciagnac zrodlo ze sterownikiem i neostrada smigła ;)

Offline

 

#3  2006-03-26 10:59:30

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Wielki problem z nestradą - sagem 800.

Bez nowego jajca nie zrobisz ;) Ostatnio moj qmpel tez zielony robil ta neostrade no i wlasnie bez jajca sie nie dalo. Pozniej wystarczylo sciagnac zrodlo ze sterownikiem i neostrada smigła ;)

A ja uważam, że zrobisz. ;)

Fabien:
1. Instalujesz kernel-headers odpowiedni dla Twojego jaja. Jakie masz jajo sprawdzasz wydając polecenie uname -r. Potem apt-get install kernel-headers-xxx (zamiast xxx wklepujesz dokładnie to, co Ci wywaliło przy poleceniu uname -r).
2. Ściągasz sterownik. Domyślam się, że masz windowsa (fuuuuj) z netem, więc zrób to z jego pomocą, ewentualnie prosisz kolegę, który ma dostęp do internetu. Sterowniki umieszczasz np. w swoim katalogu domowym.
Stery w wersji 2.3.3 umieściłem tutaj żebyś już nie musiał szukać i błądzić. ;) Zawsze możesz poszukać strony domowej projektu i ściągnąć stamtąd, ewentualnie poszperać w googlach.
3. Rozpakowujesz stery poleceniem tar jxvf eagle-usb-2.3.3.tar.bz2.
4. Wchodzisz do katalogu ze sterownikami i wydajesz polecenia:
jako zwykły użytkownik:
./configure
make

przechodzisz na konto root'a poleceniem su i klepiesz dalej:
make install
eagleconfig

Po wydaniu ostatniego polecenia konfigurujesz swoje połączenie, po czym wydajesz polecenie startadsl . Net powinien działać.
5. Gdyby zdarzyło się, że jednak nie działa (a zdarzyć się może), to odłączasz modem od komputera i włączasz z powrotem, po czym powtarzasz wszystkie czynności od wklepania polecenia eagleconfig.
Chyba o niczym nie zapomniełem...
W każdym razie powinno się udać. Gdyby nie - pytaj.

P.S.

Mam nadzieje że pomożecie a ja nie będę musiał wracać do Linuxa.

A ja mam nadzieję, że do "łyndołsa" nie będziesz musiał wracać. :D

Offline

 

#4  2006-03-26 11:46:09

  kaszak696 - Członek DUG

kaszak696
Członek DUG
Skąd: Kazimierz Dolny
Zarejestrowany: 2006-03-22
Serwis

Re: Wielki problem z nestradą - sagem 800.

Nawet tych sterów nie trzeba zasysać z neta. W Debianie jest pakiet eagle-usb-modules-source (2.1.1). Może i są stare, ale jakoś nigdy mi się nie wykrzaczyły.


http://images3.fotosik.pl/103/116624a3ce1555a7.gif
Linux registered user #423419

Offline

 

#5  2006-03-26 13:15:18

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: Wielki problem z nestradą - sagem 800.

http://www.wonder.pl/index.php/Debian%20Sarge%20-%20eagle%202.3.2
zaisntaluj wedlug opisu bodzia lub dandeba..
na linku wyrzej...fajny skrypcik do autowstawania w razie wykrzaczenia...


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#6  2006-03-26 13:58:11

  Fabien - Nowy użytkownik

Fabien
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-25

Re: Wielki problem z nestradą - sagem 800.

Chyba jestem zabardzo zielony. Staram się robić wedug waszych wskazówek, ale jakoś nic mi nie wychodzi. Uznałem za najlepszą instrukcje Dandeb`a. Robie jak kazał
1. Wpisuje apt-get install kernel-headers-2.4.27-2-386. I pojawia mi się tak informacja
              Czytanie list pakietów... Gotowe
              Budowanie drzewa zależności... Gotowe
              E: Nie udało się odnaleźć pakietów karnel-headers-2.4.27-2-386
2. Ściągłem sterowniki strowniki skąd kazał. Umieściłem na dysku F: (w windowsie nie widze dysków debiana tylko te Windowsowe C,D,E,F)
3.Rozpakowuje poleceniem tar jxvf eagle-usb-2.3.3.tar.bz2. I pojawia się
              Nie można Open: Nie ma takiego pliku ani katalogu.
4 i 5. Próbowałem ale znów konflikty sykoczyły. Próbowałem robić wedle instrukci i nic potam all na kącie rota i nic. Błagam o pomoc "Kroczek po kroczku". Dabdeb jak byś mi mógł jeszcze bardziej uprościć wszystko gdzie ściągnąć jakie komędy by działało itd. Pomocy nie chce już Windowsa - ale coś czuje że coś mi nie idze z Debianem.

Offline

 

#7  2006-03-26 14:12:07

  Qdłaty - Członek DUG

Qdłaty
Członek DUG
Skąd: z komputera
Zarejestrowany: 2005-08-09

Re: Wielki problem z nestradą - sagem 800.

No, wiem ze da sie z kernel-headers, no ale nie wieze w takie metody ;p

Offline

 

#8  2006-03-26 14:18:17

  Fabien - Nowy użytkownik

Fabien
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-25

Re: Wielki problem z nestradą - sagem 800.

No, wiem ze da sie z kernel-headers, no ale nie wieze w takie metody ;p

To napisz lepszą instrukcje poprawną jeżeli nie mówisz że to nie zadziała. No i oczywiście wytłumacz mi krok po kroku jak wszystko zrobić gdzie wsadzić co wpisać skąd ściągnąć itd. Bardzo proszę !!! Pomocy !!!

Offline

 

#9  2006-03-26 15:32:43

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Wielki problem z nestradą - sagem 800.

Szkoda, że zainstalowałeś z jajkiem 2.4. Na przyszłość: przy instalacji wybierz linux26 a załaduje Ci się jajko 2.6.xxx
Pokaż co masz w /etc/apt/sources.list. Rozumiem, że instalowałeś debiana z cd lub dvd. Prawdopodobnie nie masz dodanego któregoś krążka.
Nie wiem również, gdzie ściągnąłeś te sterowniki. Przegraj najpierw na płytkę, potem przegraj je do linuxa umieszczając np. w /home/Fabien.
Albo druga opcja: ściągasz na swoje F win-tfu, odpalasz debiana, otwierasz konsolę, wpisujesz su + swoje hasło root'a. Następnie

Kod:

mount -t ntfs /dev/hdxx /mnt 

, gdzie hdxx = partycja, na której masz win-tfu. Wchodzisz w mnt, szukasz eagle-usb (co potrwa pewnie z pół godziny) i przegrywasz do /home/Fabien.
Rozpakowujesz poleceniem tar jxvf eagle-usb-2.3.3.tar.bz2 będąc w katalogu, do którego je przegrałeś (czyli wg. przykładu będąc w /home/Fabien).
No naprawdę nie wiem co by tu jeszcze...
Może to: http://www.xlin.hg.pl/pliki.html

No, wiem ze da sie z kernel-headers, no ale nie wieze w takie metody ;p

Tak się zastanawiam w co wierzysz? Może w to, że osoba, która po raz pierwszy ma do czynienia z linuxem poprawnie sobie jajko skompiluje? Bo ja szczerze w to wątpię.

Offline

 

#10  2006-03-29 19:16:09

  Kakens - Nowy użytkownik

Kakens
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-29

Re: Wielki problem z nestradą - sagem 800.

A jak ktos ma tylko plyte net-install? Zainstalowalem debiana sciaglem pakiety binarne kernel-headers na moje jajko potem sciaglem wszystkie pakiety bez ktorych nie chcialo zainstalowac i dalej wyskakuja bledy. Nie ma zadnych komunikatow ze brakuje czegos tam tylko poprostu blad. komenda apt-get ... nie dzialala wogole dlatego uzylem dpkg -i nazwa
Tak wyglada tresc bledu:
(reading database..... 21292 files and directories currently installer)
Preparing to replace kernel-headers 2.4.27-2-386 2.4.27-12
(using kernel-headers-2.4.27-2-386_2.4.27-12_i386 .deb) ....
Unpacking replacement kernel-headers-2.4.27-2-386 ...
dpkg: dependency problems prevent configuration of kernel headers-2.4.27-2;
however : Package processing kernel-headers-2.4.27-2-386 (-- install):
dependency problems - leaving unconfigured
errors were encountered while processing kernel-headers-2.4.27-2-386

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)