Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-11-28 15:28:30

  dhg - Amiga User

dhg
Amiga User
Skąd: podlasie / bielsk-podlaski
Zarejestrowany: 2010-09-24

[SOLVED] zte mf821 lte+ debian nie widzi modemu

Powitać.


Po raz kolejny przerosła mnie konfiguracja sprzętu w desktopie, a mianowicie modemu ZTE MF821 lte z sieci plus. Poszukałem w google, poczytałem, pościągałem niezbędne pakiety (usb-modeswitch, wvdial, i na wszelki wypadek network-manager-gnome - wszystko z zależnościami )

Problem polega na tym ze usb_modeswitch nie przełącza mi urządzenia w tryb modemu, cały czas widoczne jest jako cd-rom a ja nie mam pojęcia jak to przełączenie wymusić :(

lsusb itp podam trochę później - chwilowo korzystam z windows
System Debian 6.0.6 Squeeze

--EDIT--

Problem rozwiązany, pomogły pakiety usb-modeswitch i usb-modeswitch-data z backportów squeeze . Można zamknąć.

Ostatnio edytowany przez dhg (2012-11-28 23:30:19)


Tylko amigowiec potrafi generować fractale w czasie rzeczywistym używając do obliczeń wyłącznie żołądka

http://th06.deviantart.net/fs8/200H/i/2005/353/1/a/Fluxbox_User___User_Bar_by_The_pGo.jpg

Offline

 

#2  2013-07-17 11:41:18

  fyrek - Nowy użytkownik

fyrek
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2013-07-17

Re: [SOLVED] zte mf821 lte+ debian nie widzi modemu

Witam. Podłączam się pod temat , mianowicie mam debiana wheezy fluxboxa i jak na razie nie maiłem problemów z nim , do momentu jak zakupiłem  neta z Polsatu z modemem ZTEMF821. Nie instalując wszystkich popularnych programów zacząłem instalację  z dostarczonego przez Polsat pliku. Niestety  nie powiodło się instalacja stanęła na 24 linii i nie chce dalej  ruszać.(nie mogę teraz podać więcej informacji bo nie siedzę przed domowym  kompem)  No i moje pytanie czy komuś się udała ta sztuczka  ?

Offline

 

#3  2013-07-17 20:17:23

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: [SOLVED] zte mf821 lte+ debian nie widzi modemu

z dostarczonego przez Polsat pliku

Polsat dostarczył ci sterowniki ZTE dla Linuxa ?

Podłącz komputer gdzieś do internetów i pobierz to co dał powyżej kolega dhg - usb-medaswitch i wvdial, do tego będziesz musiał stworzyć jakiś config dla wvdial, ale tu ci nie pomogę, bo w tym sam jestem słaby...

Ostatnio edytowany przez thomsson (2013-07-17 20:18:14)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#4  2013-07-18 08:50:35

  fyrek - Nowy użytkownik

fyrek
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2013-07-17

Re: [SOLVED] zte mf821 lte+ debian nie widzi modemu

Tak coś tam mają na stronie Polsatu http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/modemy-modem-zte-mf821.cp jest do pobrania: Oprogramowanie CP Modemu ZTE MF821 ver. B13 (.zip) a w nim są sterowniki tak że do Linuksa . Z tego przeczytałem są one na Ubuntu ale ono przecież też jest na Debianie.

Offline

 

#5  2013-07-19 22:07:59

  fyrek - Nowy użytkownik

fyrek
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2013-07-17

Re: [SOLVED] zte mf821 lte+ debian nie widzi modemu

no i wklejam to co dostałem z polecenia ./install : *** Check for root ***

*** Check for root ***
USB driver install...
driver install
this is linux driver installtion
this is customized kernel, kernel version is: 3.2.0-2-486
./install: line 24: sudo: nie znaleziono polecenia
eject cdrom: /dev/sr0
**********************************************
USB driver install failed
**********************************************
root@debian:/home/Linux/Drivers/USB Driver#

Próbowałem ustawić program Wvdial i no i jest problem nigdzie nie mogę znaleźć ja ustawić do cyfrowego Polsatu  plik "resolv.conf " .Wiem że tam się ustawia adresy DND ale jakie one są ? Nforum http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?title=Lista_DNS_Polska są wypisani ale stricto CP nie ma . Jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub zna odpowiedź to prosiłbym o info  z góry dzięki za pomoc.

Ostatnio edytowany przez fyrek (2013-07-20 09:32:04)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)