Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-05-22 17:39:33

  Gusia17 - Nowy użytkownik

Gusia17
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-22

Guantanamo

Witam, pisze pracę licencjacką na temat " Status prawny i sposób traktowania zatrzymanych w Guantanamo Bay"
Mam duży problem z drugim rozdziałem, który właśnie ma dotyczyć tego statusu prawnego i zupełnie nie wiem jak ułożyć do niego podrozdziały. Czy skupić się na tym, że zatrzymanym powinny przysługiwać prawa jeńców wojennych i nawiązać do III Konwencji Genewskiej czy jeszcze inaczej się za to zabrać. Nie mam pojęcia jak to zrobić. Byłabym wdzięczna za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Offline

 

#2  2013-05-22 18:01:17

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Guantanamo

Jakieś forum prawne będzie lepszym wyjściem. My tu głównie o komputerach gadamy, i to takich dziwacznych, co to nawet Windowsa nie mają (czy bez Windowsa to nadal komputer?).


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2013-05-22 18:09:39

  Gusia17 - Nowy użytkownik

Gusia17
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-22

Re: Guantanamo

aaaa przepraszam :) po prostu wyszukało mi tutaj wątek o prawie amerykańskim i napisałam w amoku :)

Offline

 

#4  2013-05-22 18:12:59

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: Guantanamo

Na twoim miejscu zrobiłbym to w ten sposób:

- prawa jeńów wojennych - opisać dokładnie jakie mają prawa, z czego one wynikają, jakie dokumenty to sankcjonują

- przykłady naruszeń tychże praw - myślę, że tutaj głównym celem powinno być opisanie z wycinków prasowych/artykułów na portalach internetowych historie więźniów, których prawa zostały naruszone

- reakcja społeczeństwa/władz na takie praktyki - opisać, czy winowajców spotkały jakies konsekwencje, jeśli zapadły wyroki to jakie

Można by też napisać krótko jakie nalezy podjąć kroki, by wyeliminować takie działania. Można  też podjąć trochę kontrowersyjny temat - czy zamachowcy, mordercy itp,  zasługują na godne traktowanie w przypadku pojmania czy też dopuszczalne jest stosowanie tortur na pojmanych terrorystach w celu szybkiego uzyskania informacji na temat przywódców ugrupowań terrorystycznych.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#5  2013-05-22 18:27:34

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Guantanamo

Poszukaj jakiegoś forum prawnego, a na wiki szukaj tematu "Konwencja Genewska".
Sznurek:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencje_genewskie


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2013-05-22 18:56:14

  Gusia17 - Nowy użytkownik

Gusia17
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-22

Re: Guantanamo

No właśnie, głównie mi chodziło o ten wątek z jeńcami wojennymi, bo niby im przysługiwał na podstawie III Konwencji Genewskiej, ale nie został im przyznany, a jeden rozdział mam poświęcony stanowi faktycznemu i tutaj się właśnie opierałam na wypowiedziach byłych osadzonych. Dziękuję za pomoc :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)