Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-12 23:38:58

  etilen - Użytkownik

etilen
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2005-11-21

Przeglądanie plików nagłówkowych c <rozwiązany>

Witam

Szukam narzędzia do szybkiego i wygodnego przeglądania dokumentacji najbardziej znanych plików nagłówkowych języka c (libc, stdlib, string, math i wiele innych).
W info libc brauje mi jakiegoś konsekwentnego spisu treści czy raczej indeksowania. Szukanie konkretnej funkcji i jej opisu zajmuje mi zbyt wiele czasu, pozatym samo libc to dla nie za mało.
Wszelkie propozycje mile widziane.

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2006-03-13 09:31:37

  __AlinOe - Użytkownik

__AlinOe
Użytkownik
Skąd: Ślesin /k Konina
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Przeglądanie plików nagłówkowych c <rozwiązany>

A używałeś Kdevelop Assistant? nie wiem czy dokładnie o taki programik Ci chodzi ale do przeglądania API różnych bibliotek jest dość dobry, nie wiem jak ze standardowymi ale takie jak SDL, QT, KDE GTK itp są tam napewno a jak nie ma to sam się łączy z netem żeby pobrać potrzebną dokumentacje

Offline

 

#3  2006-03-13 11:03:34

  etilen - Użytkownik

etilen
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2005-11-21

Re: Przeglądanie plików nagłówkowych c <rozwiązany>

Dzięki za odpowiedź

Jak wrócę z uczelni to "wypróbuję".

A znalazło by się może jeszcze coś bardziej niezależnego od konkretnego środowiska graficznego? Najlepiej jakieś przejrzyste narzędzie tekstowe.

Pozdrawiam

Offline

 

#4  2006-03-13 11:42:56

  __AlinOe - Użytkownik

__AlinOe
Użytkownik
Skąd: Ślesin /k Konina
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Przeglądanie plików nagłówkowych c <rozwiązany>

"man stdio" lub "more /usr/include/stdio.h" :-p, a tak na poważnie to opróczy info, mana i /usr/doc/ to z trybu tekstowego raczej nic wiecej nie wyciągniesz bo one i tak Ci dają powszechnie obowiązującą dokumentacje chyba że komuś się chciało pisać własne wersje doc do bibliotek ale mogę się mylic, a np do przeglądania manuali pod X'ami jest taki programik xman i jest zupełnie niezależny od KDE czy GNOME

Offline

 

#5  2006-03-13 15:34:41

  etilen - Użytkownik

etilen
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2005-11-21

Re: Przeglądanie plików nagłówkowych c <rozwiązany>

Znam xman'a na widgetach Athena. Hmm to były chyba lata 80'te :).  Fajnie się scroll przewija.

No zajżalem do repo i ...ugh... 126 MB zależności. Chyba nie najlepsza rzecz na mój motif-gtk desktop.

Pozostaje jak zwykle google my friend.

Pozdrawiam

Offline

 

#6  2006-03-14 21:30:34

  __AlinOe - Użytkownik

__AlinOe
Użytkownik
Skąd: Ślesin /k Konina
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Przeglądanie plików nagłówkowych c <rozwiązany>

No niestety tak to już jest z programami pod KDE, kochają przestrzeń :p no i chyba niektóre zależnosci rzeczywiscie przerażają, nie wiem czy to wina twórców KDE czy Debiana ale żeby zainstalowac jedną aplikacje czasem chcą sie zainstalowac inne zupełnie nie związane z tym ( choćby kdegames czy cos takiego) ale google to chyba nie zastąpi najlepszy manual :p ( tym bardziej że to "naturalny wróg Microsoftu" jak to mówili na wykładzie ludzie z IBM'a)

Offline

 

#7  2006-03-16 20:06:39

  etilen - Użytkownik

etilen
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2005-11-21

Re: Przeglądanie plików nagłówkowych c <rozwiązany>

Dzięx za wszystkie odpowiedzi

Pewnie muszę się poprostu przyzwyczaić do roproszonego systemu dokumentacji.

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)