Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
Strony: 1
Serwus! Debgen (lub Debian Sources List Generator) to ciekawe, obecnie w fazie beta, narzędzie, które pozwala użytkownikowi na tworzenie - osobiście generowanie, wydaje mi się odpowiedniejszym określeniem - pliku sources.list. Oprócz wpisów standardowych, czy też nazwijmy je obowiązkowymi, istnieje możliwość użycia tzw. 3rd parties repos, z których korzystamy, oczywiście na własne ryzyko. W chwili obecnej dostępne są repozytoria dla np. Opery, Google Chrome etc.
Ze względu na doskonały tekst znajdujący się na portalu, również traktujący o liście zasobów dla narzędzia APT zawierającej "Źródła", z których mogą być pobierane pakiety, postanowiłem umieścić ten temat w dziale Luźne rozmówki. Myślę, że w/w narzędzie może być interesującym uzupełnieniem dla wspomnianego artykułu ("Lista repozytoriów (...) Debiana", by Azhag, 2011-02-09), tudzież potraktowane jako zwykła ciekawostka. Autor byłby wdzięczny za informacje nt. samego programu, które pozwolą mu na poprawienie/udoskonalenie usługi.
/edit/ Podobne narzędzie dostępne jest również dla Ubuntu; Ubuntu Sources List Generator.
Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio edytowany przez remi (2012-10-01 22:37:09)
Offline
remi napisał(-a):
Autor byłby wdzięczny za informacje nt. samego programu, które pozwolą mu na poprawienie/udoskonalenie usługi.
Można tutaj?
1. Wydanie (testing, stable etc.) powinno być na checkboksach, a nie radio. Można mieć w sources.list wpisanych kilka wydań.
1a. oldtesting jest niewspierany, więc program nie powinien proponować wygenerowania wpisów dla niego.
2. Zdecydowanie brakuje tagu label wszędzie. Celowanie w te malutkie kwadraciki/kółeczka jest cholernie niewygodne.
Offline
Cześć Minio! Oczywiście, że można swoje uwagi nt. tego narzędzia napisać w tym miejscu, wszakże każdy ma do tego prawo. Nie sądzisz jednak, że bardziej odpowiednie, wydaje się wysłanie ich bezpośrednio do Autora? Niemniej, udzieliłeś/wypunktowałeś kilka bardzo trafnych/ciekawych spostrzeżeń, więc...? Dla osób korzystających z dodatku NoScript; konieczne może okazać się tymczasowe odblokowanie wykonywania skryptów. W przeciwnym razie, wybranie SendFeedback oraz np. dodanie repozytoriów, staje się niemożliwe (404 Not Found error) etc. Tak to, przynajmniej, wygląda w moim przypadku.
Offline
Strony: 1