Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-09-21 12:11:02

  HudY - Nowy użytkownik

HudY
Nowy użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-09-21

[Solved] EvilWM - nie działające skróty klawiaturowe pod VB

Witam.

Na początku chce zaznaczyć że cała sprawa odbywa się na VIRTUALBOX'ie gdzie zainspirowany forum próbuje nauczyć się "stawiać" system od minimalnej instalacji. Testowałem ostatnio dystrybucje LIVARP i EvilWM przypadło mi do gustu (miały też na to wpływ zrzuty z "Pochwalcie się pulpitem").

Problem jak w temacie czyli po minimalnej instalacji Debiana 6.0.5 + EvilWM, gdy już wstanie X nie działają żadne domyślnie zawarte skróty. Dodam że xbindkeys działa.

Nie wiem wiec czy jest to wina VB czy ja coś złe robię lub zrobiłem a może tego że EvilWM jest nie zaktualizowane do 1.1.0 ale pod LIVARP też było w wersji jak z repozytoriów czyli 1.0.0-1 i wszystko działało od razu.

Dodam że próbowałem znaleźć u kogoś taki błąd poprzez wujka Google ale do niczego sensownego się nie dokopałem.
W obecnej wersji EvilWM nie posiada pliku .evilwmrc, system jest logowany do X z konsoli poprzez starx.
Dołączam screen z VB mojego .xinitrc, może się przyda:

http://imageshack.us/a/img338/8530/xinitrc.png

Ostatnio edytowany przez HudY (2012-09-21 12:35:09)


GNOME 2 > UNITY > GNOME 3 > XFCE > ??

Offline

 

#2  2012-09-21 12:31:22

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [Solved] EvilWM - nie działające skróty klawiaturowe pod VB

Na vbox niestety skróty klawiszowe nie działają.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#3  2012-09-22 01:47:15

  HudY - Nowy użytkownik

HudY
Nowy użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-09-21

Re: [Solved] EvilWM - nie działające skróty klawiaturowe pod VB

mati75 napisał(-a):

Na vbox niestety skróty klawiszowe nie działają.

Jednak działają.

Powody mojego problemu były dwa:

1: W pliku .xinitrc do komendy uruchamiającej konsole nie dodałem &. Prawidłowy plik wygląda więc tak:

http://imageshack.us/a/img577/7817/xinitrc2.png

2: Gdy system się zainstalował i dokonywałem doinstalowania pierwszych pakietów, sugerując się jednym z internetowych poradników użyłem następującej komendy:

aptitude install xserver-xorg xbase-clients xfonts-base rxvt-unicode xbindkeys feh evilwm

Skutkiem tego było nie reagowanie przez system (nie pytajcie mnie dlaczego - zielony jestem) na domyślne skróty klawiaturowe pakietu EvilWM nawet po zabiciu konsoli która bez & nie poszła w tło.
Zainstalowałem system od nowa ale tym razem wydając następującą komendę:

aptitude install xorg rxvt-unicode xbindkeys feh evilwm

Teraz po uruchomieniu widać już ustawione obramowania okna, okno można przesuwać przy pomocy Alt i myszy oraz działają inne domyślne skróty EvilWM :) Dziękuje za uwagę i przepraszam za zamieszanie.

Ostatnio edytowany przez HudY (2012-09-22 01:49:31)


GNOME 2 > UNITY > GNOME 3 > XFCE > ??

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)