Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-06-09 16:11:29

  kondziu jah - Użytkownik

kondziu jah
Użytkownik
Skąd: Zgorzelec
Zarejestrowany: 2011-05-04

Tani laptop dla studenta

Przyszedł czas na kupno laptopa, a że na sprzęcie PC mało się znam, to zasięgam waszych rad.

Co wypadałoby mieć:
- współpraca z Linuksem - priorytet - nie chcę żadnych problemów z obsługą GPU (dlatego nVidia) czy czegokolwiek innego
- GPU nVidii, aby sobie czasem pograć, lecz nie jest to warunek absolutny
- wydajnosć wystarczająca do wszystkiego - od office'a, przez multimedia, po projektowanie wspomagane sprzętowo
- wifi conajmniej w standardzie 802.11g
- 2x USB, 1x RJ45, 1x jack 3.5mm
- niska cena - więcej niż 2000PLN nie dam, ale mozecie proponowac drozszy sprzęt, gdyz zakupu dokonam nie wcześniej jak w sierpniu.

Co jest zbędne, ale nie obrażę się gdy będzie:
- Windows - po co przepłacać, jak MSDN AA mnie rozpieści ;)
- wyświetlacz o dużym rozmiarze i duzej rozdzielczosci
- czytnik dysków optycznych i kart pamięci, wyjście wideo
- modem GSM, bluetooth
- kamerka, mikrofon

Czekam na propozycje ;]

Offline

 

#2  2012-06-09 17:08:19

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Tani laptop dla studenta

Nie uważasz że takie podejście jest dość infantylne?

Offline

 

#3  2012-06-09 17:28:53

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Tani laptop dla studenta

qluk napisał(-a):

Nie uważasz że takie podejście jest dość infantylne?

Cycku, czemu sugerujesz, że infantylne bo nie zrozumiałam?

Offline

 

#4  2012-06-09 17:34:47

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Tani laptop dla studenta

Dell 630.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#5  2012-06-09 17:59:48

  kondziu jah - Użytkownik

kondziu jah
Użytkownik
Skąd: Zgorzelec
Zarejestrowany: 2011-05-04

Re: Tani laptop dla studenta

qluk napisał(-a):

Nie uważasz że takie podejście jest dość infantylne?

Infantylne? Jakby się człowiek uparł, to całe to forum mógłby tak ochrzcić. Postów jak mój tutaj setki ;]

Nie każdy zna się na sprzęcie, tym barziej mobilnym, i jego współpracy z Linuksem. Suche parametry prosto ze sklepu nie powiedzą mi czy sprzęt się będzie grzał, czy są nań sterowniki, czy działa jak trzeba, czy wersja bez windows jest dostępna i czy na pewno taniej...

Wspomniany Dell wydaje się być dobra propozycją. Można go dostac za bardzo niską cenę i w różnych, użytecznych konfiguracjach. Dzięki za cheć wsparcia Mati.

Ostatnio edytowany przez kondziu jah (2012-06-09 18:10:56)

Offline

 

#6  2012-06-09 19:07:50

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Tani laptop dla studenta

kondziu jah napisał(-a):

Nie każdy zna się na sprzęcie, tym barziej mobilnym, i jego współpracy z Linuksem. Suche parametry prosto ze sklepu nie powiedzą mi czy sprzęt się będzie grzał, czy są nań sterowniki, czy działa jak trzeba, czy wersja bez windows jest dostępna i czy na pewno taniej...

Masz strony pokroju http://www.linlap.com/ i http://www.linux-laptop.net/
Możesz wpisać w wyszukiwarkę internetową nazwę modelu z magicznym słowem „Linux” — zazwyczaj znajdzie Ci dziesiątki wiadomości z najróżniejszych for i list dyskusyjnych, gdzie ludzie piszą o swoich problemach z danym sprzętem (lub ich brakiem).
Dostępność wersji bez Windowsa oraz ewentualną różnicę w cenie pomogą Ci znaleźć porównywarki cen, takie jak http://www.ceneo.pl/ czy http://www.skapiec.pl/

Skoro mniej więcej wiesz, czego szukasz, to mogłeś wejść na porównywarkę cen czy innego komputronika, zaznaczyć jakie parametry i w jakim przedziale cenowym Cię interesują i zobaczyć, co wyskoczy. Następnie dla każdego modelu sprawdzić, czy w Internecie znajdują się jakieś informacje o jego działaniu pod kontrolą Linuksa. I dopiero jak wybierzesz parę modeli, zapytać, czy wg bardziej doświadczonych użytkowników tego forum są one dobre, czy nie.

Zobacz jak zrobił thomsson — poświęcił chwilę czasu, wstępnie wyselekcjonował kilka modeli i przyszedł tutaj z prośbą o wybór najlepszego z nich. Rozmowa od razu wyglądała inaczej.

(Żeby nie być niemiłym, powstrzymam się od szyderczego nawiązania do Twojej sygnaturki).

Offline

 

#7  2012-06-09 22:06:36

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Tani laptop dla studenta

Dell Precision M90, M6300, M6400
Dell Latitude D830 ( cała seria D8xx )
IBM Thinkpad T500

Offline

 

#8  2012-06-10 19:01:02

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Tani laptop dla studenta

Jeśli cena jest porównywalna to proponuję wybierać Dell/Lenovo, ewentualnie Asus.
Mimo ogólnego obniżenia jakości przez wszystkich producentów, wyżej wymienione nadal wydają się być solidniej wykonane.

Offline

 

#9  2012-06-11 22:56:12

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Tani laptop dla studenta

kondziu jah napisał(-a):

qluk napisał(-a):

Nie uważasz że takie podejście jest dość infantylne?

Infantylne? Jakby się człowiek uparł, to całe to forum mógłby tak ochrzcić. Postów jak mój tutaj setki ;]

Nie każdy zna się na sprzęcie, tym barziej mobilnym, i jego współpracy z Linuksem. Suche parametry prosto ze sklepu nie powiedzą mi czy sprzęt się będzie grzał, czy są nań sterowniki, czy działa jak trzeba, czy wersja bez windows jest dostępna i czy na pewno taniej...

Wspomniany Dell wydaje się być dobra propozycją. Można go dostac za bardzo niską cenę i w różnych, użytecznych konfiguracjach. Dzięki za cheć wsparcia Mati.

No ale teraz podałeś jakieś konkrety. Co do sterowników... to zazwyczaj jedno i to samo. I3 w Asusie nie różni się od tego w HP.
Ogólnie bym celował w coś z HP, ewentualnie Dell.
Grzać się badzie każdy a jak z dodatkowym GPU to nawet całkiem fajny ogrzewacz na zimę :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)