Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-12-07 16:53:40

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Kernel panic (problem z zasilaniem)

Podczas startu linuksa miałem chwilową przerwe w zasilaniu. Po następnym starcie niestety ulubiony system nie uruchomił się normalnie. Podam cztery ostatnie linujki, które wyświetlają mi się podczas startu:

Kod:

Journalled Block Device driver loaded
pivot_root: No such file or directory
/sbin/init: 432: cannot open dev/console: No such file
Kernel Panic: Attempted to kill init!

Próbowałem odpalić z GRUB-a windowsa - nie idzie, po rozpoznaniu rodzaju systemu plików na partycji, pokazuje się czarny ekran. Teraz pisze z komputera znajomego. Windowsa mam gdzies, zrobie reinstalke, ale na Debianie na prawdę mi zależy... Prosze, pomóżcie.

P.S - wiem, że ten temat jest bardzo podobny do http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?t=609&highlight=pivotroot
Ale tam nikt nie odpisal od dłuższego czasu...

Offline

 

#2  2005-12-07 18:41:33

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Kernel panic (problem z zasilaniem)

Prawdopodoebnie coś się logicznie zwaliło na dysku, spróbuj odpalić jakąś dystrybucję live i przeskanować partycje programem fsck oraz odświeżyć gruba.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2005-12-07 20:33:54

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Kernel panic (problem z zasilaniem)

Ok, dzięki. Jeszcze podam taki bajer: kilka dni temu kupilem nowy dysk, i na niego zgrałem linuksa. To własnie na tym nowym to sie stało. Sprobowalem podlaczyc i uruchomic tego starego linuksa, jednak ten sam blad! Dziwne, bo podczas tamtego bledu ten dysk nie byl podlaczany. Z xpekiem poradzilem sobie, a co do debiana: chyba zainstaluje go na nowo.

Offline

 

#4  2005-12-11 19:51:37

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Kernel panic (problem z zasilaniem)

Przeinstalowałem Debiana na nowo, jednak teraz z kernelem 2.6. I mam problem: podczas montowania partycji windowsowej pokazuje sie takie coś:

Kod:

mount: /dev/hdb1 already mounted or /mnt/e busy

Co jest grane? Z kernelem nic nie robiłem, jest tak, jak domyślnie po instalacji

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)