Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-12-01 14:02:01

  whale - Członek DUG

whale
Członek DUG
Skąd: Cambridge
Zarejestrowany: 2005-09-01

Czy patchować Kernel

Witam mam debiana w domu i właściwie tylko tam używam linucha. jestem podłączony do net przez wlan głównie ściągam mp3 i filmy czasami obrabibam muzykę i ripuje filmy. to moje pierwsze podejści do kompilacji kernela stąd moje pytanie mam takie pytanko czy warto patchować kernel czy do takiego zastosowania wystaczy czysty kernel.
pozdrawiam

Offline

 

#2  2005-12-01 14:15:28

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Czy patchować Kernel

Moim zdaniem wystarczy zwykły kernel, bez specjalnych łatek. Dla lepszej jakości dżwięku (szczególnie chodzi o latencję) polecam jedynie realtime-lsm, to jest moduł do jądra oraz korzystanie z serwera dźwięku jack. Sporo aplikacji do obróbki dźwięĸu współpracuje z jack'iem. Obie rzeczy są w repozytorium.
Jeśli masz duże wymagania to możesz zapodać sobie łatę realtime-preemption, ale to może grozić lekką destabilizacją systemu.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2005-12-01 15:09:11

  whale - Członek DUG

whale
Członek DUG
Skąd: Cambridge
Zarejestrowany: 2005-09-01

Re: Czy patchować Kernel

dzięki

Offline

 

#4  2005-12-01 20:05:28

  Prezu - Moderator

Prezu
Moderator
Skąd: Vancouver, BC
Zarejestrowany: 2005-06-02

Re: Czy patchować Kernel

Kwestia przydatności paczowania jajka jest bardzo indywidualna. Np. dla serwera dobrze jest dołożyć coś ekstra, np. GrSecurity (no chyba że wolisz SELinux'a, który jest już w serii 2.6). Ale na początek, jak pisał Czadman, poucz się na standardowym, dystrybucyjnym jajku.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)