Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2012-01-04 15:34:42

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Pakiet Mileny

To dalej :)

ethanak napisał(-a):

Video -> Utwórz film.
Tworzy film wynikowy, kopiując ścieżkę video i dodając ścieżkę audio w formacie mp3. Wynikowa ścieżka audio będzie miała taką samą częstotliwość próbkowania oraz ilość kanałów jak oryginał, przy czym głośność oryginału zostanie zmaksymalizowana.

Głośność oryginału jest chyba zminimalizowana.

Słyszę tylko to co milena gada.Podkładu muzycznego zero.

Da się  jakoś w milena_abc to poustawiać ?
Czy trzeba by się uciec do innego programu aby obie ścieżki jakoś zmiksować.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#52  2012-01-05 08:10:56

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Pakiet Mileny

Masz parametry w ustawieniach lektora:

- Stosunek lektor/podkład (moje ulubione wartości to 4 dla Mbroli i 2.5 dla Ivony)
- Max głośność oryginału (poza jakimiś nietypowymi przypadkami powinno być 1.0)

Jeśli manipulacja tymi parametrami nie pomoże, prawdopodobnie skopana jest oryginalna ścieżka dźwiękowa.

Przed zmiksowaniem oryginału i lektora obliczany jest maksymalny poziom sygnału oryginału i oryginał jest normalizowany. W czasie trwania kwestii obliczana jest głośność sygnału podkładu i jeśli stosunek głośności lektora (100%) do tej głośności jest mniejszy niż ustawione maksimum - głośność oryginału jest na czas kwestii obniżana. Nie jest jednak nigdy podwyższana.
Jeśli więc oryginalna ścieżka nagrana jest stosunkowo cicho, a występują bardzo głośne fragmenty (np. trzaski) - cały mechanizm po prostu przestaje działać.

Co w takim przypadku?

Po zrzuceniu ścieżki dźwiękowej masz plik ~/tmp/milena_movie/nazwa_filmu/audiodump.wav - wrzuć go na dowolny program do obróbki dźwięku i sprawdź, czy przypadkiem nie jest tak jak napisałem. Możesz na wszelki wypadek podnieść głośność pliku.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#53  2012-01-06 10:22:34

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Pakiet Mileny

I jeszcze jedno:
zwalczyłem chyba ten tajemniczy "READPHRASER failed" - trzeba upgradować milena-libs do wersji co najmniej 0.2.51. Tak w ogóle to stwierdziłem, że jak coś się z -Wall kompiluje to może warto te ostrzeżenia czytać... :)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#54  2023-02-25 16:27:14

  wlodarek1 - Użytkownik

wlodarek1
Użytkownik
Skąd: częstochowa
Zarejestrowany: 2007-06-24
Serwis

Re: Pakiet Mileny

Czy dziś w lutym 2023 roku czyli 11 lat po napisaniu ostatniego postu w tym temacie sprawa jest jeszcze aktualna ?
Czy ta Milena potrafi czytać po polsku pliki PDF ?
Na Androidzie używam programu voice aloud reader.
Jakiego programu teraz trzeba używać na Linuxie by nie męczyć wzroku czytaniem plików PDF a posłuchać ich zawartości ?


System operacyjny ma być dla ludzi, a nie ludzie dla systemu operacyjnego.

Offline

 

#55  2023-03-09 20:03:11

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Pakiet Mileny

Milena potrafi czytać po polsku pliki tekstowe.
W skład pakietu wchodzi program "milenizer", który potrafi przetworzyć pliki pdf (i nie tylko) na tekst.
Oddzielny pakiet milena_abc to graficzny interfejs do wszystkiego co potrafi milena (również czytania).
I co najważniejsze: milena była tworzona z myślą o czytaniu książek (literatury) i tworzenia plików mp3 do słuchania na różnych playerach.
Niestety - milena_abc wymaga przepisania dużej części kodu, ale da się z niej korzystać nie wrzucając wewnętrznego browsera.
Jeśli komuś się chce może się bawić. Ja w związku z otwarciem swego czasu kodu Mbroli stworzyłem sobie własny playerek na ESP32 (kod publikowałem na forum forbot.pl), ale milena_abc służy mi dalej do przerabiania różnych formatów książek na pliki tekstowe i słownikowe dla playera.
A jeśli komuś chce się jeszcze bardziej bawić - warto dodać RHVoice zamiast przestarzałego interfejsu Ivony. Na 100% może być lepszy od Mbroli przy czytaniu napisów do filmów.

Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam ale jakoś mi to umknęło...


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)