Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#126  2010-06-08 07:41:57

  saiqard - Użytkownik

saiqard
Użytkownik
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2009-07-30

Re: Administrator sieci/systemów - zawód umierający ?!

jak nie biegniesz do przodu, to się cofasz:)

Offline

 

#127  2010-06-08 10:28:49

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Administrator sieci/systemów - zawód umierający ?!

<offtop>

matwes napisał(-a):

No rzeczywiście, 20 lat temu byłoby to nie do pomyślenia by upchnąć kilka komputerów w jednej maszynie.

Panowie, widać luki w historii informatyki...
</offtop>


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#128  2010-06-08 13:17:01

  janosik - Członek DUG

janosik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Administrator sieci/systemów - zawód umierający ?!

a ile mainframe'ow miales w latach 60 ? :P
nieduzo. i nie nazywalo sie wirtualizacja :) i fizycznie zmiescilbys w tym kompie kilkadziesiat pecetow:) my mowimy o admince sieci zblizonych do tych jakie teraz znamy

Offline

 

#129  2010-06-09 19:24:19

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Administrator sieci/systemów - zawód umierający ?!

Widzę, że się nie zrozumieliśmy. Moja wypowiedz tyczyła się zacytowanego zdania. 20 lat temu można było sobie to wyobrazić bo maszyny wirtualne nie są czymś nowym co powstało kilkanaście lat temu temu (IBM od około 40 lat nad tym pracuje), po prostu idea wirtualizacji była ignorowana. Pojawiły się nowe potrzeby i wirtualizacja jest rozwiązaniem dla nich. Tak się dzieje w informatyce, że pewne idee kiedyś wymyślone, powracają. Algorytm Huffmana, który jest używany do kompresji został wymyślony w 1952 roku, czy hipertekst znany z dzisiejszych WWW,  pochodzący z projektu Xanadu, powstał w 1965 roku i dużo, dużo innych projektów, ideei, więc moim zdaniem pisanie, "20 lat temu byłoby to nie do pomyślenia by upchnąć kilka komputerów w jednej maszynie", jest stwierdzeniem chybionym (pisząc łagodnie). Może nie do pomyślenia dla Ciebie, ale dla innych jak najbardziej.
Przepraszam za offtop.
Tak teraz pomyślałem, nawiązując do tematu, że HR powinny robić testy z historii informatyki, a nie testy ogólne. :)
Wtedy wyszłoby kto podchodzi z sercem i zainteresowaniem do swojej pracy.  :)

Ostatnio edytowany przez ba10 (2010-06-09 19:25:20)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#130  2010-06-09 22:03:20

  janosik - Członek DUG

janosik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Administrator sieci/systemów - zawód umierający ?!

trudno sie z Toba nie zgodzic :)
ja jednak nie uwazam, aby wszedzie potrzebny byl fanatyk.
tutaj jak w polityce :P ostatnio modne aby sie nie ogladac za siebie :)
natomiast zwracam honor co do merytorycznej strony wypowiedzi.
trzeba wziac tylko pod uwage, ze wiekszosc ludzi wykazuje sie jeszcze wieksza od mojej ignorancja i dla nich pecet = komputer, a mainframe to sie kojarzy z enyac, albo odra. niestety duzo masz takich adminow, bo rozpiescil ich rynek i wola wyklikac cos w win$ albo xandrosie i gdzies maja skad sie wzielo iptables,CUPS czy Active Directory, byle sie dalo wyklikac. takich ludzi rzeczywiscie nie trzeba.
co do HR- to pewnie z historii informatyki i elektroniki w ogole, to mysle ze zaczeli by tworzyc takie testy-potworki, ze sam bys (jako pasjonat) nie wiedzial o co chodzi :)


PS. aha i nie chodzi tu o to, ze nie odrozniam mainframe od pc, ale uogolnilem, bo uwazalem, ze tak wlasnie ludzie to postrzegali (oczywiscie byli tacy co wiedzieli o co kaman, bo gdyby nie oni to koncepcja bylaby martwa do dzis).

a z ciekawostek to internet w takiej postaci, w jakiej znamy dzis wymyslil Pawel Baran i jego praca doktorska na temat  sieci zdecentralizowanych czekala 10 lat na realizacje, bo pomysl wysmiewano--- a potem ARPANET :P

Ostatnio edytowany przez janosik (2010-06-09 22:06:53)

Offline

 

#131  2011-06-13 12:04:17

  buli - Użytkownik

buli
Użytkownik
Skąd: Człuchów
Zarejestrowany: 2006-04-30

Re: Administrator sieci/systemów - zawód umierający ?!

ba10 napisał(-a):

Widzę, że się nie zrozumieliśmy. Moja wypowiedz tyczyła się zacytowanego zdania. 20 lat temu można było sobie to wyobrazić bo maszyny wirtualne nie są czymś nowym co powstało kilkanaście lat temu temu (IBM od około 40 lat nad tym pracuje), po prostu idea wirtualizacji była ignorowana. Pojawiły się nowe potrzeby i wirtualizacja jest rozwiązaniem dla nich. Tak się dzieje w informatyce, że pewne idee kiedyś wymyślone, powracają. Algorytm Huffmana, który jest używany do kompresji został wymyślony w 1952 roku, czy hipertekst znany z dzisiejszych WWW,  pochodzący z projektu Xanadu, powstał w 1965 roku i dużo, dużo innych projektów, ideei, więc moim zdaniem pisanie, "20 lat temu byłoby to nie do pomyślenia by upchnąć kilka komputerów w jednej maszynie", jest stwierdzeniem chybionym (pisząc łagodnie). Może nie do pomyślenia dla Ciebie, ale dla innych jak najbardziej.
Przepraszam za offtop.
Tak teraz pomyślałem, nawiązując do tematu, że HR powinny robić testy z historii informatyki, a nie testy ogólne. :)
Wtedy wyszłoby kto podchodzi z sercem i zainteresowaniem do swojej pracy.  :)

To, że istnieje teoria względności Einsteina nie oznacza, że podróżujemy od kilkudziesięciu lat w czasie.
W praktyce wirtualizacja rozwijana jest od dobrych 15 lat na szeroką skalę.


blehh :F

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)