Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-06-03 09:34:30

  jarski185 - Członek DUG

jarski185
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-19
Serwis

użycie "starego" configu jądra na nowych źródłach...

Mam przygotowane działające ustawienia jądra, tworzyłem je na wersji 2.6.37-r4. Zapisałem je sobie w pliku i teraz kwestia czy mogę użyć tego configu do kompilacji nowego jądra ze źródeł 2.6.38-r6? W sensie użyć opcji load config z menuconfig? Czy raczej należy kolejno wszystko jeszcze raz zaznaczać?

Offline

 

#2  2011-06-03 10:11:48

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: użycie "starego" configu jądra na nowych źródłach...

Pewnie, ja zazwyczaj robię w takiej kolejności:

Kod:

cd /usr/src/linux
zcat /proc/config.gz > .config
make oldconfig
make menuconfig

PS To się „reinkarnacja” nazywa. :D

Offline

 

#3  2011-06-03 10:17:43

  jarski185 - Członek DUG

jarski185
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-19
Serwis

Re: użycie "starego" configu jądra na nowych źródłach...

Właśnie to oldconfig wygrzebałem(w jakimś innym Twoim poście:P) no ale on mi zadaje pytania...np.

Kod:

Support for paging of anonymous memory (swap) (SWAP) [Y/n/?] (NEW)

Czyli rozumiem, że mam zadecydować czy chcę mieć obsługę tych nowości w jądrze a potem

Kod:

make && make modules_install

??
Ps. :D

Ostatnio edytowany przez jarski185 (2011-06-03 10:19:44)

Offline

 

#4  2011-06-03 10:24:03

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: użycie "starego" configu jądra na nowych źródłach...

Najpierw musisz skopiować ten swój konfig jako plik .config w katalogu ze źródłami. Wtedy jak dajesz make oldconfig, to pyta tylko o nowe opcje jakie pojawiły się w tej wersji źródeł. Gdy już odpowiesz na pytania, zapisuje zaktualizowany konfig jako .config… i to wszystko. Możesz jeszcze przejrzeć opcje w make menuconfig (itp.), ale nie musisz, możesz od razu kompilować. Jeżeli przeskakujesz o jedną wersję, nie powinno być większych problemów. Gdybyś jednak przeskakiwał o np. 10, to pewnie trafiłoby się coś wymagającego ręcznych poprawek.

Offline

 

#5  2011-06-04 11:49:25

  jarski185 - Członek DUG

jarski185
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-19
Serwis

Re: użycie "starego" configu jądra na nowych źródłach...

Kod:

/proc/config.gz

Tutaj jest konfig aktualnie używanego jądra? Czy źle kumam?

Offline

 

#6  2011-06-04 12:08:00

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: użycie "starego" configu jądra na nowych źródłach...

Tak, jeżeli w aktualnie używanym kernelu włączone jest:

Kod:

  │ CONFIG_IKCONFIG_PROC:                                                                                                                                  │
  │                                                                                                                                                        │
  │ This option enables access to the kernel configuration file                                                                                            │
  │ through /proc/config.gz.                                                                                                                               │
  │                                                                                                                                                        │
  │ Symbol: IKCONFIG_PROC [=y]                                                                                                                             │
  │ Type  : boolean                                                                                                                                        │
  │ Prompt: Enable access to .config through /proc/config.gz                                                                                               │
  │   Defined at init/Kconfig:539                                                                                                                          │
  │   Depends on: IKCONFIG [=y] && PROC_FS [=y]                                                                                                            │
  │   Location:                                                                                                                                            │
  │     -> General setup                                                                                                                                   │
  │       -> Kernel .config support (IKCONFIG [=y])

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)