Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2011-05-19 13:08:05

  Zolnierzu - Użytkownik

Zolnierzu
Użytkownik
Skąd: Koszalin/Poznań
Zarejestrowany: 2007-09-22
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Dzięki czadman, przewijanie okien działa, niestety nie udało mi się ustawić metoda Copyego i Pastea linux way. Potem sprawdzę ten drugi program.


Registered Linux user number 467822, (15-03-2008)

Offline

 

#27  2011-05-19 13:17:58

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Jest jeszcze:
http://fy.chalmers.se/~appro/nt/TXMouse/

Zachowanie myszy jak z X11. :)

Ale nie są doskonałe te programu. Katmouse ma problemy w Firefoksie kiedy jest otwarty pdf w jakiejś zakładce.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#28  2011-05-19 15:44:12

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Nie chciało mi się uruchamiać Windowsa żeby sprawdzić, więc tak sobie teoretyzuję.

Zolnierzu napisał(-a):

I przewijania okna, nad którym aktualnie znajduje się kursor myszy(zamiast tak jak jest teraz - tego aktywnego).

To jest natywnie w Windowsie, tylko trzeba sobie włączyć. W Windowsie XP ponoć było jakieś narzędzie TweakUI — poszukaj w Internecie, pewnie znajdziesz.

Jeśli zaś chodzi o repozytoria, to:
a) wg tego zrzutu ekranu w Windowsie 7 jest już jakiś taki mechanizm. Nie wiem czy można coś sensownego z nim zrobić, ale może to świadczyć, że MS przynajmniej się przygotowuje.
b) z drugiej strony, MS nie ma absolutnie żadnego interesu w udostępnianiu użytkownikom oprogramowania, nad którym nie mają kontroli. Pomijając wszelkie kwestie licencyjne. Windows nie ma repozytoriów jak Linuksy i nie zapowiada się, żeby miał mieć.

Offline

 

#29  2011-05-19 16:58:13

  crazyperson1 - Użytkownik

crazyperson1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Jakich aplikacji? Stabilnych.;)

Ostatnio edytowany przez crazyperson1 (2011-05-19 16:59:43)


Linux Registered User # 484543

Offline

 

#30  2011-05-19 19:09:48

  Zolnierzu - Użytkownik

Zolnierzu
Użytkownik
Skąd: Koszalin/Poznań
Zarejestrowany: 2007-09-22
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

@Minio to ustawienie automatycznie przerzuca okno przewijane na pierwszy plan - a tego nie chcę, wystarczy, że zjadę z niego na chwilę kursorem i już się chowa, nie potrzebuję od razu aktywowania tego okna, tylko możliwości przesuwania jego zawartości. X-mouse button tu się sprawdził :)
ad a) w Pro nie ma, może w Ultimate, nie wiem, nie mam na czym sprawdzić ;).
ad b) ale po co w to mieszać Microsoft? Po prostu zautomatyzować wizardy i każdy będzie mógł sobie sam takie repo zrobić.


Registered Linux user number 467822, (15-03-2008)

Offline

 

#31  2011-05-19 21:58:34

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Zolnierzu napisał(-a):

@Minio to ustawienie automatycznie przerzuca okno przewijane na pierwszy plan - a tego nie chcę, wystarczy, że zjadę z niego na chwilę kursorem i już się chowa, nie potrzebuję od razu aktywowania tego okna, tylko możliwości przesuwania jego zawartości.

Potrzebujesz aktywowania, ale nie wysuwania go na wierzchnią warstwę ;) .
Ale tak, masz rację. W międzyczasie sprawdziłem i działa tak jak mówisz. Może da się to jakoś np. w rejestrze zmienić, nie wnikałem.

Zolnierzu napisał(-a):

ad b) ale po co w to mieszać Microsoft? Po prostu zautomatyzować wizardy i każdy będzie mógł sobie sam takie repo zrobić.

Jeżeli repozytorium ma mieć sens, to musi być centralne z jak największą liczbą programów. Bo jeżeli dla każdego programu musiałbym wejść na jego stronę, ściągnąć adres repozytorium (zarządzanego przez developera) i dodać je sobie do jakiegoś odpowiednika sources.list, to cała idea przestaje mieć sens. Początkowy narzut staje się zbyt duży. Później ok, aktualizacja oprogramowania będzie prostsza niż obecnie i zarządzana centralnie. Ale ten pierwszy próg jest zbyt wysoki, żeby to się przyjęło.

Offline

 

#32  2011-05-20 15:44:43

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

a mi nic nie brakuje bo mało uzywam windowsa a mimo tego dużo jest róznych programów nawet free na ten system. Dodatkowo wiele programów ma port windowsowy teraz i takich tez uzywam :)

Offline

 

#33  2011-05-21 14:16:01

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

killall mi brakuje w windowsie; bardzo; i często


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#34  2011-05-21 14:24:57

  Abedon - Użytkownik

Abedon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-04

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Widać nie bardzo znasz konsolę windy. Polecenie taskkill i wszystko w temacie.

Offline

 

#35  2011-05-21 15:07:14

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Abedon napisał(-a):

Widać nie bardzo znasz konsolę windy. Polecenie taskkill i wszystko w temacie.

No nie, nie znam konsoli windy prawie w ogóle.
A co z sytuacją, gdy uruchamiam jakiś program X pod windą i on zawiesza się? Czy da się go wtedy skillować? czy cały system wisi?


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#36  2011-05-21 20:00:30

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

radziojedi napisał(-a):

Abedon napisał(-a):

Widać nie bardzo znasz konsolę windy. Polecenie taskkill i wszystko w temacie.

No nie, nie znam konsoli windy prawie w ogóle.
A co z sytuacją, gdy uruchamiam jakiś program X pod windą i on zawiesza się? Czy da się go wtedy skillować? czy cały system wisi?

Da się -> dajesz świętą trójcę: Ctrl +Alt + Del - wyskakuje okienko -> zamknij program i gotowe.
Kiedyś reinstalowałem ... nie, naprawiałam uwalonego XP księgowej. A że system jest boxowy, z supportem, to pan z Microsoftu prowadził mnie za rączkę.
Pierwsze jego pytanie: czy pan nie boi się konsoli ? Ja na to że linux... a to spokojnie :)
Nie wiecie nawet ile poleceń konsolowych jest na winde. Oficjalnie tylko malutki procencik jest udostępniony.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#37  2011-05-24 14:24:55

  KONSOR - Użytkownik

KONSOR
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci?
Zarejestrowany: 2010-05-02
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Da się -> dajesz świętą trójcę: Ctrl +Alt + Del - wyskakuje okienko -> zamknij program i gotowe.
Kiedyś reinstalowałem ... nie, naprawiałam uwalonego XP księgowej. A że system jest boxowy, z supportem, to pan z Microsoftu prowadził mnie za rączkę.
Pierwsze jego pytanie: czy pan nie boi się konsoli ? Ja na to że linux... a to spokojnie :)
Nie wiecie nawet ile poleceń konsolowych jest na winde. Oficjalnie tylko malutki procencik jest udostępniony.

W końcu Win to stary "dobry" DOS tylko z GUI ;)

A mnie tam brakuje nie tyle programów, co pewnych funkcji, które są w Linuksie niemal oczywiste. Exempli gratia: W Linuksach system siedzi na jednej partycji, a katalogi użytkowników są trzymane na oddzielnej i nie ma z tym żadnego problemu w większości (ba, pewnie we wszystkich) dystrybucjach. A pod Win wszystko jest upchane razem i jak robisz format to tracisz dane userów. Jeszcze jeden przykład z życia: Menu. Win wrzuca wszystkie aplikacje do jednego worka, a w  linuksowych środowiskach (GNOME, KDE) programy w menu systemowym są pogrupowane kategoriami (Biuro, Grafika, Multimedia itp.). Niby niewiele a cieszy.
No i oczywiście wolna amerykanka w temacie konfiguracji niemal każdego aspektu systemu. Linux daje mi możliwości praktycznie nieograniczone, a pod Win ogranicza mnie widzimisię MS.


Sygnatura to tekst lub obrazek który może być dołączany do każdego posta. Możesz w niej wpisać co tylko chcesz. W sygnaturce działa BBCode, a włączone/wyłączone opcje będą pokazane przy jej edycji.

Offline

 

#38  2011-05-24 15:38:12

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

KONSOR napisał(-a):

a katalogi użytkowników są trzymane na oddzielnej i nie ma z tym żadnego problemu w większości (ba, pewnie we wszystkich) dystrybucjach. A pod Win wszystko jest upchane razem i jak robisz format to tracisz dane userów. Jeszcze jeden przykład z życia: Menu. Win wrzuca wszystkie aplikacje do jednego worka,.

dlatego trzeba robic conajmniej 2 partycje, jedna na system a druga na dane. W xp zawsze ustawiałem katalog domowy aby siedział na d: . W 7 jeszcze nie probowałem czy da sie to zrobic i jak ewentualnie.

Offline

 

#39  2011-05-24 16:36:21

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Yampress napisał(-a):

dlatego trzeba robic conajmniej 2 partycje, jedna na system a druga na dane. W xp zawsze ustawiałem katalog domowy aby siedział na d: . W 7 jeszcze nie probowałem czy da sie to zrobic i jak ewentualnie.

W 7 dane użytkowników (C:\Users czy jakoś tak) niby też można przenieść na osobną partycję, ale wiąże się to z koniecznością wprowadzania dość daleko idących zmian w rejestrze systemu. Osobiście nawet nie próbowałem, ale podobno się da.

Offline

 

#40  2011-05-24 20:51:22

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Można podczas procesu instalacji Windows 7 umieścić dane użytkowników i programów (domyślnie C:\Users i C:\ProgramData) w innych lokalizacjach, np. na innych partycjach/dyskach.

No i oczywiście wolna amerykanka w temacie konfiguracji niemal każdego aspektu systemu. Linux daje mi możliwości praktycznie nieograniczone, a pod Win ogranicza mnie widzimisię MS.

- to albo wolna amerykanka, albo ogranicza Cię coś :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#41  2011-05-24 21:16:01

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

czadman: naprawdę? To albo mam jakiś wybrakowany instalator albo to jest gdzieś w opcjach zaawansowanych. Bo ja nic podobnego sobie nie przypominam.

Offline

 

#42  2011-05-24 22:00:03

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Należy przejść w tryb "Audit Mode" podczas instalacji aby dokonać niestandardowej konfiguracji Windows.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#43  2011-05-24 22:20:00

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Wierzę na słowo :) . Nie planuję w najbliższym czasie instalować żadnego Windowsa, ale jeżeli kiedyś mnie to spotka, postaram się pamiętać żeby sprawdzić tę opcję.

Offline

 

#44  2011-05-25 06:51:34

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Wydaje mi się, że temat powinien zostać jak najszybciej zamknięty:)
Jest dla naszych towarzyszy bardzo niebezpieczny:)
Coraz więcej osób dowiaduje się o sporych możliwościach windowsa, o których wcześniej nie wiedziała i gotowa pomyśleć, że windows jest lepszy od linuksa wartościowym systemem!:)
Chodzi o to, aby jego zalety nie przysłoniły nam jego wad:)

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2011-05-25 06:52:28)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#45  2011-05-25 11:08:49

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

radziojedi napisał(-a):

Wydaje mi się, że temat powinien zostać jak najszybciej zamknięty:)
Jest dla naszych towarzyszy bardzo niebezpieczny:)
Coraz więcej osób dowiaduje się o sporych możliwościach windowsa, o których wcześniej nie wiedziała i gotowa pomyśleć, że windows jest lepszy od linuksa wartościowym systemem!:)
Chodzi o to, aby jego zalety nie przysłoniły nam jego wad:)

Na początku zaczynało się robić gorąco ale się uspokoiło i nie widzę sensu zamykania.


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#46  2011-05-25 11:20:14

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Z tym zamykaniem to chyba żart był. :) /me również nie widzi takiej potrzeby…

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)