Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-05-11 21:17:42

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

KDE 4.6 – zmiana ikony aktywatora dodanego do panelu

Wybieram z menu jakąś aplikację i z wciśniętym lewym przyciskiem myszy przeciągam ją na panel, w efekcie czego dodana zostaje ikona działająca jako aktywator. Jak zmienić tę ikonę aktywatora na jakąś własną? Klikam i klikam i nie mogę tego wyklikać… Jedną zmieniłem edytując /usr/share/applications/nvidia-settings.desktop, no ale bez jaj, na pewno jest jakiś normalny sposób. ;) System to oczywiście… Ech, no przyznam się — system to Arch x86_64 z KDE 4.6.3.

Offline

 

#2  2011-05-12 15:23:08

  Tracerneo - Członek Drużyny Użytkowników Gentoo

Tracerneo
Członek Drużyny Użytkowników Gentoo
Zarejestrowany: 2010-09-30

Re: KDE 4.6 – zmiana ikony aktywatora dodanego do panelu

KDE jest dziwne... Kolega też ma problem ze zmianą ikonek. Obawiam się, że nie da się tego dokonać normalnym sposobem (a przynajmniej domyślnymi programami). :(

Offline

 

#3  2011-05-12 15:39:07

  tm - Użytkownik

tm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06

Re: KDE 4.6 – zmiana ikony aktywatora dodanego do panelu

We właściwościach/ustawieniach aktywatora kliknąć na obrazek ikony i powinien pojawić się wybór ikon. Chyba, że coś źle zrozumiałem.

Offline

 

#4  2011-05-12 16:26:42

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: KDE 4.6 – zmiana ikony aktywatora dodanego do panelu

Wydaje mi się że nie da się zmienić tej ikony. Taki aktywator, o którym piszesz to tak jakby zwinięty program na pasku zadań i korzysta z domyślnej ikony programu. Musiałbyś dodać aplet plazmy Szybkie uruchamianie i w nim spróbować. Ale to też nie bez małej grzebaniny bo wygląda początkowo jakby w KDE dostęp do zmiany ikon aktywatorów miał tylko root (ale łatwo to obejść) - trzeba dodawać nowy aktywator nie z listy programów która się wyświetli, tylko powyżej tej listy wskazać ręcznie lokalizację (np w /usr/bin/), wtedy już można sobie samemu dobrać odpowiednią ikonę.

Offline

 

#5  2011-05-12 17:48:14

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: KDE 4.6 – zmiana ikony aktywatora dodanego do panelu

tm: Obrazek we właściwościach jest nieklikalny u mnie:
http://ompldr.org/vOG54Zg
Jak kliknę w ten kluczyk w wierszu „typ”, to mam coś takiego:
http://ompldr.org/vOG54aQ
Tutaj obrazek jest klikalny, ale to jest ikona dla wszystkich plików tego typu, czyli co innego.

yossarian: Sposób z apletem i podawaniem pełnej ścieżki działa. :) Dzięki!

Offline

 

#6  2011-05-12 21:05:30

  tm - Użytkownik

tm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06

Re: KDE 4.6 – zmiana ikony aktywatora dodanego do panelu

Pewnie dlatego nie klikalny bo zwykły użytkownik nie ma uprawnień do zmian w  katalogu

Kod:

/usr/share/applications/kde4

W każdym razie w katalogu

Kod:

~/.local/share/applications/

też są aktywatory i te można zmieniać, albo po prostu skopiować tu inny aktywator. Ta metoda też powinna działać.

Offline

 

#7  2011-05-12 21:53:28

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: KDE 4.6 – zmiana ikony aktywatora dodanego do panelu

tm napisał(-a):

Pewnie dlatego nie klikalny bo zwykły użytkownik nie ma uprawnień do zmian w  katalogu

Kod:

/usr/share/applications/kde4

No tak, ale ja tu nic nie robiłem z roota. Przeciągnąłem tę aplikację z menu użytkownika na panel użytkownika — wszystko z poziomu użytkownika. :) Nie chcę zmieniać żadnego pliku w /usr/share/applications, tylko aktywator użytkownika. Tak mi się przynajmniej wydawało…

tm napisał(-a):

W każdym razie w katalogu

Kod:

~/.local/share/applications/

też są aktywatory i te można zmieniać, albo po prostu skopiować tu inny aktywator. Ta metoda też powinna działać.

Heh, czyli żeby mieć normalny aktywator trzeba go sobie skopiować z /usr/share/applications do katalogu użytkownika lub utworzyć go z palca lub jakimś sposobem naokoło. Dosyć to dziwne, że tak pozornie prosta czynność jest tak utrudniona, ale chyba załapałem.

Offline

 

#8  2011-05-12 22:06:36

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: KDE 4.6 – zmiana ikony aktywatora dodanego do panelu

Ale sprowadza się do tego samego. Moja metoda jest "klikana", oczywiście można kopiować bądź tworzyć ręcznie, ale to i tak są aktywatory apletu Szybkie uruchamianie, a nie te zintegrowane z Menedżerem zadań, które są po przeciągnięciu z Menu.

Heh, czyli żeby mieć normalny aktywator trzeba go sobie skopiować z /usr/share/applications do katalogu użytkownika lub utworzyć go z palca lub jakimś sposobem naokoło. Dosyć to dziwne, że tak pozornie prosta czynność jest tak utrudniona, ale chyba załapałem.

KDE pewnie jeszcze długo będzie dziwne ;)

Ostatnio edytowany przez yossarian (2011-05-12 22:11:38)

Offline

 

#9  2011-05-12 22:18:45

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: KDE 4.6 – zmiana ikony aktywatora dodanego do panelu

Jeszcze jedną metodę znalazłem — można w tym aktywatorze w którym nie można zmienić ikony zmienić coś innego. Wtedy KDE samo klonuje ten konkretny aktywator do katalogu użytkownika i tam wprowadza tę modyfikację. Efekt jest taki, że potem można już edytować w nim również i ikonę. Oczywiście nie jest idealnie — przy okazji tego zabiegu aplikacja wylatuje z menu i trafia do „zagubionych”. ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)