Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#101  2010-12-16 23:16:16

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: [SOLVED] Gotowy config kernela 2.6.36 — ASUS 1215N

Bug to kalka z angielskiego, po polsku to błąd (w oprogramowaniu).

Jest to związane z debugowaniem, co oznacza proces usuwania błędów.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#102  2010-12-17 08:55:54

  sal_i - Członek DUG

sal_i
Członek DUG
Skąd: Neverhood
Zarejestrowany: 2007-01-01

Re: [SOLVED] Gotowy config kernela 2.6.36 — ASUS 1215N

azhag napisał(-a):

Bug to kalka z angielskiego, po polsku to błąd (w oprogramowaniu).

Jest to związane z debugowaniem, co oznacza proces usuwania błędów.

Po angielsku "Bug" oznacza nic innego jak robal, a debugowanie w sensie informatycznym ma taką oto historię:

wiki napisał(-a):

...
Popularyzację słowa bug (z ang. robak, insekt), rozumianego jako błąd, przypisuje się zazwyczaj admirał Grace Hopper. Podczas prac nad komputerem Mark II na Uniwersytecie Harvarda jej współpracownicy znaleźli ćmę, która zaplątała się w przekaźnik, utrudniając działanie urządzenia. Admirał Hopper nazwała usunięcie martwego owada debugowaniem, czyli odrobaczeniem. Pojęciem tym posłużył się jednak już w roku 1878 Thomas Edison, który w jednym ze swoich listów określił słowem bugs usterki techniczne.

Źródło

Ostatnio edytowany przez sal_i (2010-12-17 08:57:21)


“Generowanie liczb losowych jest zbyt ważne, żeby zostawiać to przypadkowi”

Offline

 

#103  2010-12-17 16:56:48

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: [SOLVED] Gotowy config kernela 2.6.36 — ASUS 1215N

No ok.

Czyli...

ilin napisał(-a):

Z tego co widzę w googlach to dla tego chipa jest masę bugów w alsie.

...mam rozumieć, że jest to problem 'popularny' na moim sprzęcie?? I nie da się nić zrobić?


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#104  2010-12-17 17:37:58

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: [SOLVED] Gotowy config kernela 2.6.36 — ASUS 1215N

sal_i napisał(-a):

Po angielsku "Bug" oznacza nic innego jak robal

Owszem, może oznaczać co innego. Wszystko zależy od kontekstu — w tym, to po prostu błąd.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#105  2010-12-22 16:57:10

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: [SOLVED] Gotowy config kernela 2.6.36 — ASUS 1215N

Mam jeszcze jeden problem z tym kernelem...

Potrzebuje się połączyć z neostradą za pośrednictwem ustrojstwa F@st 800 przez ppp. Korzystam (a raczej kiedyś korzystałem) z ueagle no i na tym jajku nie działa... Oczywiście na starym (dystrybucyjnym) wszystko hula.

Czy może ktoś wie jakie moduły są da tego potrzebne?? Próbuje jakiś czas, ale żadna kombinacja nie rusza. Powłączałem wszystko z nazwa ppp (bo nie znam się na tym kompletnie) i nic.

Będę wdzięczny za pomoc...

Pozdrawiam

EDIT:
A i chciałem powiedzieć że na tym dystrybucyjnym podłączenie jack'a wyłącza głośniczki... Więc sie da :)

Dołączam mojego CONFIGA

Ostatnio edytowany przez P@blo (2010-12-22 22:37:16)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#106  2011-02-25 16:49:43

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: [SOLVED] Gotowy config kernela 2.6.36 — ASUS 1215N

#1
Tak chciałem kontrolnie sprawdzić czy wszystko u mnie ok w kompie... Miałem kilka problemów. Jakieś deamon'y nie działające... I parę innych...  Dałem rade, gra :) Tak dla kontroli przesyłam proces uruchamiania się systemu... Ktoś coś widzi nieładnego proszę pisać :) Tyle jestem wstanie przedstawić:

Kod:

microcode: nosupport for this CPU vendor                                                                                                                                                        
[drm: intel_lvds_set_power] *ERROR* timed out waiting to enable LVDS pipeConsole: switching to colour frame buffer device 170x148                                                               
using makefile-style concurrent boot in runlevel S.                                                                                                                                             
starting the hotplug events dispatcher: udevd.                                                                                                                                                  
synthesizing the initial hotplug events... done                                                                                                                                                 
waiting for /dev for fully populated... done.     //* komentarz w #3                                                                                                                                              
Invalidating stale software suspend images... done.                                                                                                                                             
Activating swap...done.                                                                                                                                                                         
Checking root file system...fsck from util-linux-ng 2.17.2                                                                                                                                      
LINUX: clean, 267378/1281120 files, 2068988/5120000 blocks (check in 4 mounts)                                                                                                                  
done.                                                                                                                                                                                           
Cleaning up ifupdown....                                                                                                                                                                        
Setting up networking....                                                                                                                                                                       
Loading kernel modules...done.                                                                                                                                                                  
Activating lvm and md swap...done.                                                                                                                                                              
Checking file systems...fsck from util-linux-ng 2.17.2                                                                                                                                          
HOME: clean, 25906/598016 files, 1788203/2391669 blocks                                                                                                                                         
done.                                                                                                                                                                                           
Mounting local filesystems...done.                                                                                                                                                              
Activating swapfile swap...done.                                                                                                                                                                
Cleaning up temporary files....                                                                                                                                                                 
Configuring network interfaces...done.                                                                                                                                                          
Cleaning up temporary files....                                                                                                                                                                 
Setting up ALSA...done.                                                                                                                                                                         
Setting console screen modes and fonts.                                                                                                                                                         
Setting kernel variables ...done.                                                                                                                                                               
Using makefile-style concurrent boot in runlevel 2.                                                                                                                                             
Invalidating stale software suspend images... done.
Cleaning up temporary files....
Starting enhanced syslogd: rsyslogd.
Starting system message bus: dbus.
Starting network connection manager: NetworkManager.
Starting Samba daemons: nmbd smbd.
Starting GNOME Display Manager: gdm3.
Turning on process accounting, file set to '/var/log/account/pacct'.
Done..
Starting ACPI services....
Starting anac(h)ronistic cron: anacron.
Starting Avahi mDNS/DNS-SD Daemon: avahi-daemon.
Starting bluetooth: bluetoothd switching to HID/HCI no longer done in init script, see /usr/share/doc/bluez/NEWS.Debian.gz.
Starting mouse interface server: gpm.
Starting OpenBSD Secure Shell server: sshd.

Debian GNU/Linux wheezy/sid debian tty1

debian login: pablo
Password:
Last login: Sat Jan 29 17:28:55 CET 2011 on tty1
Linux debian 2.6.36 #34 SMP Wed Dec 22 15:37:06 CET 2010 x86_64

The programs included with the Debian GNU/Linux system are free software;
the exact distribution terms for each program are described in the
individual files in /usr/share/doc/*/copyright.

Debian GNU/Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY, to the extent
permitted by applicable law.
pablo@debian:~$

#2
Miałem mały 'problem'. Otóż zrobiłem safe-upgrade i przestało mi reagować rc.local. Wystarczyło zmazać i wpisać na nowo wpisy i działa jak dawniej... Ale dręczy mnie, dlaczego samowolnie przestało działać??

#3
A propos tego wątku... Można tak bezkarnie wywalić /dev?? Jakie to ma znaczenie... Ciekawi mnie jak później można zamontować dyski/peny. (*) własnie w tamtym miejscu trochę proces przystaje... Problem mi się objawił bo wyskakiwały komunikaty treści usb 5-1: device descriptor read/64, error -110. Okazało się jednak że winowajcą jest włożony adapter SD. Nosze go w kompie bo a) jako zaślepka b) przydaje się czasem... No i tak myślę czy warto wywalić /dev. Jakieś sugestie?

P.S.
Post raczej taki do ponarzekania :) No ale gdzieś musiałem ;p


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#107  2011-02-25 17:32:29

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [SOLVED] Gotowy config kernela 2.6.36 — ASUS 1215N

P@blo napisał(-a):

Można tak bezkarnie wywalić /dev?

Który? Statyczny? Jeżeli używasz initrd lub devtmpfs, to tak. Mowa oczywiście o zawartości katalogu, a nie o samym katalogu.
Jeżeli nie używasz powyższych, to musi tam być przynajmniej console, null oraz initctl żeby system się podniósł (AFAIR).

Offline

 

#108  2011-02-25 21:39:39

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: [SOLVED] Gotowy config kernela 2.6.36 — ASUS 1215N

Nie używam initrd. Tzn w tym wątku co podałem, kolega wywalił /dev i tak tylko chciałem się dowiedzieć czy to tak można bezkarnie, ale rozumiem że nie :)

Arn a co powiesz odnośnie #1 & #2? :)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#109  2011-02-26 17:02:00

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [SOLVED] Gotowy config kernela 2.6.36 — ASUS 1215N

1. Dwie pierwsze linijki są dziwne:

Kod:

microcode: nosupport for this CPU vendor                                                                                                                                                        
[drm: intel_lvds_set_power] *ERROR* timed out waiting to enable LVDS pipeConsole: switching to colour frame buffer device 170x148

Nie wiem natomiast co można z tym zrobić, reszta jest w porządku.

2. Nie wiem.


PS Nie odpowiadałem, bo moja odpowiedź sprowadza się generalnie do nie wiem... Myślałem, że ktoś inny odpowie. :)

Offline

 

#110  2011-02-26 17:29:12

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: [SOLVED] Gotowy config kernela 2.6.36 — ASUS 1215N

No nie mówię że zawsze wszystko wszyscy muszą wiedzieć :) #2 myślałem że da się wytłumaczyć... #1 są dziwne ale... Wszystko gra! ;p też nie wiem co to jest :) Miałem to od zawsze...


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)