Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-01-06 19:11:40

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Tv LCD max 32 cale z dobrym obrazem.

Witam.
Chciałem kupić tv lcd nawet 26 cale by wystarczyło, z tym że wszystko robią w 16:9, a wiec zwykły kanał telewizyjny będzie bez rozciągnięcia na mniejszej powierzchni obrazu, przez co nie będzie miał 26 cali, więc celuje w 32 cale, ale ostatecznie 26 calami też nie wzgardzę. Jak zobaczyłem jak fatalnie wygląda obraz  w takich telewizorach dzięki tej interpolacji (czy jak tam zwał) ze standardowej rozdzialczosci nadawania kanału na zbyt dużą rozdzielczość ekranu (HD Ready) to mój entuzjazm do kupienia zmalał :) Czy ktoś coś może doradzić? Plan to jak najtańszy i ja najwytrzymalszy model :D


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2011-01-06 19:56:04

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Tv LCD max 32 cale z dobrym obrazem.

Zasada jest taka - jeden powie Ci że obraz super inny że do bani, jeden się czepi o naświetlenie inny nie itd itd. Sprawdzonych producentów nie ma, IMHO powinieneś się przejść po sklepach, po wcześniejszym przejrzeniu ceneo czy skąpca (ich wyszukiwarki potrafią ładnie grupować interesujące produkty, patrz na komentarze - wybierz kilka ewentualnie wtedy wklej tutaj konkretne modele).

Jeżeli chcesz korzystasz z TV jako z monitora to KONIECZNIE dowiedz się jak wygląda sprawa z "Input lag" (ciężko znaleźć zwłaszcza jak TV to nowy model), inaczej co najwyżej pograsz na tym w sapera bo opóźnienie myszki będzie za duże do czego innego.

Co do interpolacji - algorytmy są rożne, np w moim Samsungu jest całkiem całkiem - nawet SD po rozciągnięciu na 40 cali w FullHD wygląda nieźle, z drugiej strony widziałem jaką kaszanę potrafią robić inne modele, tak więc wiem o czym prawisz - wszystko zależy od modelu. Pamiętaj że czego byś nie wziął, obraz i tak będzie rozciągany bo standardowy sygnał analogowy nadawany jest w 768x576.

Offline

 

#3  2011-01-06 23:03:50

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Tv LCD max 32 cale z dobrym obrazem.

No włąśnie ubzdurałem sobie, ze standardowy sygnał 4:3 w rozdzilczosci, którą podałeś będę golądał bez rozciągania, tylko z czarnymi ramkami, bo rozciągniętego nie trawię nijak :) Mam nadziej, z ekażdy tv na to pozwala. Tv nie będzie robił za monitor. A może kubić jakiś kwadratowy monitor z wbudowanym tunerem i będzie git? Widziałem obraż w sharpie 37 calowym, najnormlaniej w swiecie z cyfry+ obraz po prostu falował taka byłą interpolacyjna kiszka :)
Co do opinii w przeglądarkach i n anieznajomych stronach, to już się nauczyłem, że prawie wszędzie mamy do czynienia z "marketingiem szeptanym", taką usługę już świadczą firmy odpłatnie, więc na tym nie polegam.

Dzięki.

Ostatnio edytowany przez korbol (2011-01-06 23:05:20)


Pozdrawiam

Offline

 

#4  2011-01-06 23:05:04

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: Tv LCD max 32 cale z dobrym obrazem.

Musisz też pamiętać o zasadzie takiej że telewizory LCD fatalnie pokazują analogowy obraz SD, o wiele lepiej wygląda obraz SD z dekodera cyfrowego nawet po zwykłym kablu euro.


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#5  2011-01-07 00:35:34

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Tv LCD max 32 cale z dobrym obrazem.

@kayo:

Tutaj bardzo ale to BARDZO dużo zależy od elektroniki jaką zamontowano w TV - ostatnio sytuacja się nieco poprawiła, i o ile masz dobry odbiór sygnału to obraz jest całkiem niezły na nowych TV (np na wcześniej wspomnianym "Samymszumie" ;] jakość interpolacji oceniłbym na 5, niestety za to mamy wspaniały "input lag" którego nie do końca idzie się pozbyć :/ )

@korbol:

Myślę że każdy lub prawie każdy TV na to pozwala... ale raczej radziłbym poszukać TV z porządną jakością rozciągania aniżeli bawić się w letterboxy (czy jak to się zwie), dość mocno ograniczysz sobie tym szerokość obrazu (jak na moje oko, w trybie 4:3 bez rozciągania na moim TV z 40 cali robi się około 32, to z 32 zrobi się jakieś 24-26 - obraz jak na monitorze od kompa, trochę maławy jednak :/ ), a nie po to chyba chcesz wymieniać TV prawda? Dobre i tanie to raczej sprzeczność, ale powiem czego raczej unikać w niskiej cenie - firm jak Sharp, Panasonic czy Sony - robią dobry sprzęt, ale tanie modele to najczęściej badziew (oczywiście wyjątki się zdarzają), zapewne powinieneś patrzeć za LG lub Samsungiem ale konkretnego modelu Ci nie powiem - samemu się niedawno przekonałem że zalew rynku jest tak wielki że ciężko podjąć decyzję.

Offline

 

#6  2011-01-07 10:37:09

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Tv LCD max 32 cale z dobrym obrazem.

Był u mnie ostatnio szalony naprawiacz telewizorów i jak go pytałem w jakie marki celować to mowił, że obecie wszytsko to badziew, ale jeżeli juz kupować wspominał o samsungach i LG w pierwszej kolejnosci. Thomson omijać szerokim łukiem, grundingi też, philipsy rowniez. O panasonicach źle nie mowił. No cóż bedzie trzeba poszukać ale porownac cos w sklepie to tez nei lada wyczyn, bo tzrba ustawic normalna jasosc, kontrast no i miec mozliwosc podpiecia analogowego sygnalu bo to glownie chodzi (podstawowe 9 kanalów z kablowki)


Pozdrawiam

Offline

 

#7  2011-01-07 17:33:20

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: Tv LCD max 32 cale z dobrym obrazem.

Używam od kilku miesięcy Samsung LC32C530 czyli 32''.
Telewizję mam analogową z kablówki.
Jeżeli program TV jest nagrywany i odtwarzany ze studia jako cyfrowy jakość jest bardzo dobra, jeżeli puszczane są filmy i audycje sprzed wielu lat jakość obrazu jest gorsza, ale to rozumie się przecież samo przez siebie.
Chociaż oglądając z pewnej odległości to niedoskonałości obrazu zanikają, ale to rzecz wględna.

Filmy odtwarzane z dysku w jakości HD przyjemność oglądać, ale też szczególnie te, które zostały oryginalnie cyfrowo nagrane.

Telewizor wykorzystuję również jako monitor, żadnych lagów, opóźnień nie stwierdziłem, przyjemność pracować na tak dużym ekranie. Teraz to nawet kupiłbym 40''

Mankament jest jeden w porównaniu do klasycznego monitora LCD 21'' czerń jest blada i subiektywnie czcionka lepiej wygląda na mniejszym mimo takich samych ustawień.

Najlepiej, takie jest moje zdanie, kupić TV jak największy, a w sklepach jest ich multum i można porównać różne modele. Tak zrobiłem.
W dużych sklepach sygnał idzie co prawda przez spliter, ale dla porównania to wystarczy.

Pozdrowienia


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#8  2011-01-07 17:41:00

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Tv LCD max 32 cale z dobrym obrazem.

Dlaczego w tv lcd czerń jest bledsza niż w monitorach lcd?
Siedzisz przed 32 calami jak przy normalnym monitorze?


Pozdrawiam

Offline

 

#9  2011-01-07 20:27:03

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Tv LCD max 32 cale z dobrym obrazem.

Generalnie obraz w TV idzie przez różne algorytmy "upiększające" dla niektórych wygląda to potem lepiej dla innych gorzej, np na moim UE40C6000 czepiłbym się o lagi (wydaje mi się że nawet na kablu PC do 100ms), ghosting (widoczny głównie przy korzystaniu z TV jak z monitora - wtedy nie przeszkadza, ale czasami widać to też na filmach - zwłaszcza tych bardziej skompresowanych, wtedy można się wkurzyć) jak i fakt że na standardowych ustawieniach "Odszumiania", obraz analogowy wręcz pływał, wystarczyło wyłączyć ten badziew i skok kolosalny, do tego nie każdy zauważy te mankamenty - Ci którzy nadal siedzą przy CRT zauważą od razu że coś jest nie tak, jednak ta technologia mimo że stara nadal na głowę bije LCD czy Plazmę pod niektórymi względami ;]

Ostatnio edytowany przez Huk (2011-01-08 00:03:28)

Offline

 

#10  2011-01-08 12:58:04

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: Tv LCD max 32 cale z dobrym obrazem.

korbol napisał(-a):

Dlaczego w tv lcd czerń jest bledsza niż w monitorach lcd?
Siedzisz przed 32 calami jak przy normalnym monitorze?

Na monitorze 21'' w rozdzielczości 1680x1050 mam obraz tzn czcionka i kolory "żyletka". Natomiast na TV, który używam jako monitor (32'' i rozdzielczość 1980x1050) nie udało mi się uzyskać tak doskonałego obrazu.
Tu chodzi mi o jakość wyświetlanych czcionek i soczystość kolorów.

Być może, że trzeba przyjąć specjalne ustawienia, ale ja na takie nie trafiłem.

Jeszcze raz podkreślę obraz ogólnie jest dobry, bo przecież TV używam jako podstawowego monitora, ale gorszy w porównaniu do lcd 21''.

Sprecyzuję o co mi chodzi.
Kolor czarny na obrazach testowych odtwarzanych na TV 32'' jak również tam gdzie twórcy stron www czy aplikacji zastosowali czarną czcionkę i elementy w czarnym kolorze jest o głębokiej czerni, ale np teraz patrząc na stronę DUG-a czcionka nie ma tej głębokiej czerni, tak samo jak w edytorze Gedit, w którym piszę ten post oczywiście w porównaniu do monitora lcd 21'', który posiadam, ale np mój awatar ma elementy z głęboką czernią (kot, gałęź) tak samo jak i tekst "Użytkownik" pod moim nickiem.

Dla mnie nie ulega wątpliwość mój tv wyświetla obraz trochę inaczej niż monitor, co nie znaczy, że źle!

Pozdrowienia


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#11  2011-01-09 13:10:40

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: Tv LCD max 32 cale z dobrym obrazem.

korbol napisał(-a):

Był u mnie ostatnio szalony naprawiacz telewizorów i jak go pytałem w jakie marki celować to mowił, że obecie wszytsko to badziew, ale jeżeli juz kupować wspominał o samsungach i LG w pierwszej kolejnosci. Thomson omijać szerokim łukiem, grundingi też, philipsy rowniez. O panasonicach źle nie mowił. No cóż bedzie trzeba poszukać ale porownac cos w sklepie to tez nei lada wyczyn, bo tzrba ustawic normalna jasosc, kontrast no i miec mozliwosc podpiecia analogowego sygnalu bo to glownie chodzi (podstawowe 9 kanalów z kablowki)

Co do Philipsów to bym się kłócił - serie 7xxx i 9xxx mają naprawdę bardzo dobre matrycę i elektronikę wspomagającą ale co za tym idzie wyższą cenę. Mamy za to dobre skalowanie obrazów i dobrą jakość obrazu.


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#12  2011-01-09 13:56:58

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Tv LCD max 32 cale z dobrym obrazem.

Wczoraj widziałem sharpa jakiegos 37 cali u znajomych i z tego co na predkosci sprawdzilem, nie bylo mozliwosci ustawienia obrazu 4:3, zammiast tego bylo 14:9, lecz to zwęża obraz. Z philipsem moze coś przekonfabulowałem, ale mowil cos, ze ta firma istnieje i będzie istniec bo ma w nazwie Royal i jest własnością krolewską lub była - nie wnikam :)

Ostatnio edytowany przez korbol (2011-01-09 13:58:21)


Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)