Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-10-15 13:15:27

  grzebyk - sierściuch

grzebyk
sierściuch
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2005-10-08

guzik zasilania nie działa

Witam. Mam dwie jednakowe maszynki z debianem lenny, z tym że na jednej robiłem instalację, którą ztarowałem i rozpakowałem na drugą i  na tej drugiej jest problem z wyłączaniem systemu poprzez naciśniecie guzika zasilania.
Podejrzewam że problem kryje się w zdarzeniach ACPI i jakimś pliku regół w /etc/udev


apt-get install browar-tyskie
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności... Gotowe
Sugerowane pakiety: kufel walety-light

Offline

 

#2  2010-10-15 13:48:07

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: guzik zasilania nie działa

rozbierz komputer, zidentyfikuj odpowiedni pin i zewrzyj śrubokrętem
z doświadczenia wiem, ze pstryczki i sę psują :)


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#3  2010-10-15 14:46:03

  grzebyk - sierściuch

grzebyk
sierściuch
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2005-10-08

Re: guzik zasilania nie działa

nie chodzi o pstryczek, tylko o shutdown systemu po naciśnięciu guzika zasilania


apt-get install browar-tyskie
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności... Gotowe
Sugerowane pakiety: kufel walety-light

Offline

 

#4  2010-10-15 20:45:31

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: guzik zasilania nie działa

Jakby guziczek nie banglał to by miał też problemy z uruchomieniem kompa ( no chyba ze autor jest ogar i ustawil power na klawiaturze).
U mnie po wyłączeniu demona acpid, pstryczek elektryczek przestaje działać, chętnie podesłał bym ci moje configi z /etc/acpi . no ale niestety nie siedze na sprzęcie gdzie mam debiana.

Od biedy mozesz w inittab pod ctrlaltdel ustawic shutdown -h now :], ale ja bym się nie zadowalał takim półśrodkiem.

[edit]
zasięgnąłem języka na google, no i znalazłem klienta co miał ten sam problem co Ty, z tym że na mandarynie, jednak okiem możesz rzucić.
http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=75013

Ostatnio edytowany przez gindek (2010-10-15 20:47:32)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#5  2010-10-15 23:12:27

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: guzik zasilania nie działa

guzik to jest w spodniach. zasilanie może być załączane lub wyłączane przyciskiem ;)

a co z jajcem? samorobne czy z distro?


linux regd. user #248790

Offline

 

#6  2010-10-15 23:27:24

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: guzik zasilania nie działa

Dzisiaj na wykładzie z WDWI drugi tydzień z rzędu słuchałam jak doktor z katedry przetworników opowiadał jak mieli stare komputery spectrum na procku 8080 i po przejściu po sztucznej wykładzinie, chcąc włączyć ową maszynę przyciskiem "power" , oddawali jej ciut ładunku elektrycznego i komputer szlag trafiał :D

To tak a propo wszelakich przycisków.

Offline

 

#7  2010-10-16 20:47:52

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: guzik zasilania nie działa

Trin napisał(-a):

Dzisiaj na wykładzie z WDWI drugi tydzień z rzędu słuchałam jak doktor z katedry przetworników opowiadał jak mieli stare komputery spectrum na procku 8080 i po przejściu po sztucznej wykładzinie, chcąc włączyć ową maszynę przyciskiem "power" , oddawali jej ciut ładunku elektrycznego i komputer szlag trafiał :D

To tak a propo wszelakich przycisków.

Dlatego w obecnych pecetach przed przystąpieniem do działań do jakichkolwiek działań w środku trzeba się rozładować najlepszy jest grzejnik.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#8  2010-10-16 20:56:53

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: guzik zasilania nie działa

Tak, o tym też nam mówił. Obecnie w takich krytycznych miejscach są umieszczane specjalne płytki zapobiegające przejściom ładunku :)
ale opowiada nam też na wykładach jak łatwo "kopnąć" niezbyt lubianego rozmówcę, mocno ściskając mu dłoń..śmieszne te wykłady :)  No i poznajemy jak wygląda życie we Francji bo non stop o niej ględzi opowiadając co śmieszniejsze anegdoty ze swoich pobytów tam, czy w Kijowie.
Więc, wprowadzenie do współczesnej inżynierii przeradza się we wprowadzenie do życia :)

Offline

 

#9  2010-10-16 23:11:09

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: guzik zasilania nie działa

mati75 napisał(-a):

Dlatego w obecnych pecetach przed przystąpieniem do działań do jakichkolwiek działań w środku trzeba się rozładować najlepszy jest grzejnik.

w starszym budownictwie owszem. ale współcześnie wszelkie połączenia centralnego ogrzewania oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej w domach układa się z plastikowych rur. wtedy jedynym sposobem, żeby pozbyć się nagromadzonych na sobie ładunków jest dotkniecie bolca uziemiającego w gniazdku. no i raczej unikać wełnianych sweterków

poza tym dzisiejsza elektronika nie jest już tak wrażliwa


linux regd. user #248790

Offline

 

#10  2010-10-16 23:30:45

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: guzik zasilania nie działa

mati75 napisał(-a):

Trin napisał(-a):

Dzisiaj na wykładzie z WDWI drugi tydzień z rzędu słuchałam jak doktor z katedry przetworników opowiadał jak mieli stare komputery spectrum na procku 8080 i po przejściu po sztucznej wykładzinie, chcąc włączyć ową maszynę przyciskiem "power" , oddawali jej ciut ładunku elektrycznego i komputer szlag trafiał :D

To tak a propo wszelakich przycisków.

Dlatego w obecnych pecetach przed przystąpieniem do działań do jakichkolwiek działań w środku trzeba się rozładować najlepszy jest grzejnik.

Nie dalej jak dwa tygodnie temu, wlazlem do serwerowni wlozyc karte FC do serwera, standardowo obmacalem bramke by ladunek sie uziemil. No i zaczalem dobierac sie do serwera jak mnie pier$%#$%#$ az podskoczylem. Ale serwer zyje...
Jedno jest pewne bez maty izolacyjnej do serwera niema co podchodzic.

Offline

 

#11  2010-10-17 09:57:58

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: guzik zasilania nie działa

debianus_userus napisał(-a):

mati75 napisał(-a):

Trin napisał(-a):

Dzisiaj na wykładzie z WDWI drugi tydzień z rzędu słuchałam jak doktor z katedry przetworników opowiadał jak mieli stare komputery spectrum na procku 8080 i po przejściu po sztucznej wykładzinie, chcąc włączyć ową maszynę przyciskiem "power" , oddawali jej ciut ładunku elektrycznego i komputer szlag trafiał :D

To tak a propo wszelakich przycisków.

Dlatego w obecnych pecetach przed przystąpieniem do działań do jakichkolwiek działań w środku trzeba się rozładować najlepszy jest grzejnik.

Nie dalej jak dwa tygodnie temu, wlazlem do serwerowni wlozyc karte FC do serwera, standardowo obmacalem bramke by ladunek sie uziemil. No i zaczalem dobierac sie do serwera jak mnie pier$%#$%#$ az podskoczylem. Ale serwer zyje...
Jedno jest pewne bez maty izolacyjnej do serwera niema co podchodzic.

Lol a cos ty myślał, że taki serwer to zawsze jak ktos ma ochote to da sobie wsadzic XD


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#12  2010-10-17 10:21:43

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: guzik zasilania nie działa

gindek!

Offline

 

#13  2010-10-17 10:27:48

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: guzik zasilania nie działa

Z ciekawości... z czym Ci się skojarzyło? :-P


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#14  2010-10-17 11:15:04

  grzebyk - sierściuch

grzebyk
sierściuch
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2005-10-08

Re: guzik zasilania nie działa

siem okazało że w obu systemach miałem po 2 kernele
i ten z działającym guzikiem łaził na standardowym z lennego
a ten co guzik nie działał miał kernel ze squeeze
gdzie opcja:

CONFIG_ACPI_PROC_EVENT

jest not set
a acpid w lennym sprawdza czy istnieje plik /proc/acpi/event i jak go nie ma to nie wstaje

systemy były klonowane i powinny być identyczne co do bitu ale po skopiowaniu systemu na drugi sprzęt zrobiłem grub-install co by grubcio wskoczył w MBRa, jednocześnie sie nadpisał /boot/grub/menu.lst i zmienił numerek uruchamianego kelnera
hih śmiszne ogólnie


apt-get install browar-tyskie
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności... Gotowe
Sugerowane pakiety: kufel walety-light

Offline

 

#15  2010-10-17 15:41:43

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: guzik zasilania nie działa

ethanak napisał(-a):

Z ciekawości... z czym Ci się skojarzyło? :-P

Z tym samym co Tobie :) jestem na męskim wydziale więc nie mam już co udawać że wszelkie sprośności odbieram inaczej niż reszta, tam to jest na porządku dziennym.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)