Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-09-17 13:20:22

  blueshark - Użytkownik

blueshark
Użytkownik
Skąd: L.W.
Zarejestrowany: 2005-09-17

problem z uruchomieniem systemu

Witam
Postanowiłem zainstalować sobie 3.1 Sarge i podłączyć go do netu przez NEO. Wyszukałem w necie sposób na instalację modemu i zalecana tam była aktualizacja kernela. Poszukałem więc info na temat kompilacji i instalacji i niestety kicha. Mimo zainstalowania wymaganych pakietów, różnych ustawień konfiguracji przed kompilacją, nowy kernel rusza i w pewnym momencie wyrzuca KERNEL PANIC: Attepted to kill init! Nie może znaleźć 'nls_cp437.ko', 'pivot_root' i otworzyć 'dev/console' wypisując, że nie może znaleźć pliku. Co dziwniejsze przy starcie na nowym kenelu dysk na którzym jest zainstalowany system jest rozpoznawany jako 'hde' a nie jako 'hda' (dzieje się tak nawet kiedy kernel jest kompilowany i instalowany na dysku, który jest jedynym fizycznie podłączonym). Normalnie jak ładuje się system to widać, jak rozpoznawane są dyski np hda: SEAGATE...a w tym przypadku wysakuje hde: SEAGATE... Co może być tego przyczyną? Jeżeli ktoś mógłby pomóc i miałby jakieś sugestie to byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Offline

 

#2  2005-09-17 15:40:21

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: problem z uruchomieniem systemu

a może skopałeś konfigurację?
Przesłałem ci na Twoją pocztę config od mojego jądra 2.6.12
Ściągnij sobie nowe jajko (chyba że już masz) i skompiluj z tego configa
Możesz ewentualnie zmienić ustawienia dla procka - ja ustawiałem dla AMD bo tak mam


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2005-09-17 16:33:43

  blueshark - Użytkownik

blueshark
Użytkownik
Skąd: L.W.
Zarejestrowany: 2005-09-17

Re: problem z uruchomieniem systemu

Może mam i coś nie tak w konfiguracji, ale wydawało mi się, że potrzebne rzeczy miałem zaznaczone i wkompilowane. Próbowałem z wersją 2.6.9 i 2.6.13, ale już biorę się za wersje 2.6.12. Wielkie dzięki za konfig, zmienie tylko opcje na intela i kompiluje.

Offline

 

#4  2005-09-17 19:15:47

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: problem z uruchomieniem systemu

W sargu jest kernel 2.6.8 i jesli sie nie myle wystarczy jedna (pierwsza) płyta zeby zainstalowac sterowniki do neo i uruchomic neta.
programem modconf zładuj moduł 'uhci_hcd'
skompilu i skonfiguruj sterowniki eagle-usb (najlepiej wersje 2.3.*)
Dzieki temu bedziesz miał neta i spokojnie sobie wszystko zaktualizujesz

Offline

 

#5  2005-09-17 21:16:46

  blueshark - Użytkownik

blueshark
Użytkownik
Skąd: L.W.
Zarejestrowany: 2005-09-17

Re: problem z uruchomieniem systemu

Miałeś rację Bodzio z tym, że coś musiałem skopać w konfigu, bo na tym, który podesłałeś wszystko się skompilowało i odpaliło. Jeszcze raz dzięki za konfig.
FF , faktycznie po zainstalowaniu Sarge moduł 'uhci_hcd' jest już ładowany, ale żeby skompilować eagle to chyba trzeba mieć do tego źródełka kernela.  No ale teraz skoro już mam i źródła i zrobione z nich jajko to teraz powalcze z instalacją neo, może się uda :)

Offline

 

#6  2005-09-17 21:23:02

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: problem z uruchomieniem systemu

Na pierwszej płycie sa zrodał kernela

Offline

 

#7  2005-09-17 21:30:03

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: problem z uruchomieniem systemu

Na pierwszej płycie sa zrodał kernela

Po przekompilowaniu nowego kernela już są niepotrzebne


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#8  2005-09-17 21:45:13

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: problem z uruchomieniem systemu

Na pierwszej płycie sa zrodał kernela

Po przekompilowaniu nowego kernela już są niepotrzebne

Wiem, ale to wynika z troche innaczej przyjeteko toku rozumowanai w tej sprawie :P
ja bym to zorbił tak:
- instalacja systemu bazowego (bez xow)
- apt-get install <zrodla kernela z plyty>
- instalacja sterow do neo
- uruchomienie neta aktualizajce kompilacje i czego tylko dusza zapragnie :P

Po prostu mysle ze zabawa z kernelem przed uruchomieniem neta (a jest mozliwosc uruchomienia bez zabawy kernelem) jest dorgą troche dłuższą, ale tez prowadzi do tego samego celu, więc co kto woli :)

Offline

 

#9  2005-09-17 21:48:27

  blueshark - Użytkownik

blueshark
Użytkownik
Skąd: L.W.
Zarejestrowany: 2005-09-17

Re: problem z uruchomieniem systemu

FF a tak z ciekawości spytam, gdzie można znaleźć je na tej płytce?
Kernela kompilowałem metodą Debiana, czyli do '.deb' i po zainstalowaniu muszę jeszcze stworzyć plik 'initrd', czy mozna jakoś włączyć go do paczki, żeby też mógł być instalowany ?

Offline

 

#10  2005-09-18 09:26:44

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: problem z uruchomieniem systemu


Kernela kompilowałem metodą Debiana, czyli do '.deb' i po zainstalowaniu muszę jeszcze stworzyć plik 'initrd', czy mozna jakoś włączyć go do paczki, żeby też mógł być instalowany ?

Obraz initrd nie jest włączany do paczki z kernelem, tworzą go skrypty poinstalacyjne pakietu. Aby to mogło nastąpić należy dodać do make-kpkg parametr "--initrd" podczas budowy pakietu. Aby nie przekompilowywać jądra zamiasta targetu "kernel_image" można użyć "binary-arch" w celu przepudowy samych pakietów z kernelem.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#11  2005-09-18 09:37:18

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: problem z uruchomieniem systemu

I jeszcze jedno, jeżeli masz jądro skompilowane z configiem ode mnie to nie musisz tworzyć pliku initrd. Wystarczy zahaszować tę linijkę w lilo.conf


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#12  2005-09-18 20:53:30

  blueshark - Użytkownik

blueshark
Użytkownik
Skąd: L.W.
Zarejestrowany: 2005-09-17

Re: problem z uruchomieniem systemu

Faktycznie po skompilowaniu initrd już nie musi być koniecznie ładowany. Mam jednak problem z uruchomieniem dysku na kontrolerze Ultra DMA PCI. Po standardowej instalacji systemu jest dostępny, ale po skompilowaniu nowego kernela juz nie. Może wiesz Bodzio, co trzeba włączyć w konfigu? Niestety potrzebuje dostępu do tego dysku na kontrolerze PCI, bo te na płycie już są zajęte. W sumie mógłbym sobie poeksperymentować jeszcze z kompilają jąda, ale juz tyle razy to robiłem bez większego powodzenia, a każde kompilowanie zajmuje kawał czasu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)