Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-11-05 10:46:38

  janosik - Członek DUG

janosik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-05-06

jaki kombajn do php

witam. zastanawiam sie jak najlepiej i najlatwiej postawic kombajn do php - czy LAMP z emacsem jest najlepszym rozwiazaniem? czy znacie moze jakies wygodniejsze ?

Offline

 

#2  2009-11-05 10:54:37

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: jaki kombajn do php

„Wygoda” jest kwestią indywidualną.

Jako Emacsowiec uwazam, że to dobre rozwiązanie. Zaraz przyleci miłośnik dowolnego innego edytora (np. takiego o nazwie na literę „v”) i powie, ze to pomyłka.


Zastanawiam się tylko czy na pewno Apache jest konieczny, wg mnie Lighttpd czy Cherokee jest wygodniejszy (przynajmniej jeśli nie ma wielu użytkowników).


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2009-11-05 11:00:47

  janosik - Członek DUG

janosik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: jaki kombajn do php

no wlasnie na poczatek chce zasymulowac u siebie taki a'la dugowy portalik z wlasnym cms'em i forum.raczkuje w temacie wiec stwierdzilem , ze ten jezyk najfajniej i najszybciej nauczy mnie poprawnego podejscia do programowania obiektowego, bo od razu zaimplementuje cos co zobacze :)
chce to polaczyc z apachem, bo jak mi sie uda to odpalic , to skorzystam z hostingu zewnetrznego, a tam wyboru wielkiego nie bedzie ( mieszkam na takim zadupiu , ze nie ma sensu stawiac serwera u siebie , bo mam tylko kijowa tepse :/ )



EDIT:
osobiscie to ja tez lubie vi :) ale jakos sie nie odnajduje jako sprawny koder w tym edytorze :)
a jesli chce poprobowac cos a'la grml to czy wiedzma jest juz gotowa na takiego laika jak ja? czy jeszcze musze sie podszkolic , gdyz jak to kobieta zmienna ma nature i wymaga doswiadczenia w obejsciu ?? :P

Ostatnio edytowany przez janosik (2009-11-05 11:04:52)

Offline

 

#4  2009-11-05 11:21:43

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: jaki kombajn do php

janosik napisał(-a):

a jesli chce poprobowac cos a'la grml to czy wiedzma jest juz gotowa na takiego laika jak ja? czy jeszcze musze sie podszkolic , gdyz jak to kobieta zmienna ma nature i wymaga doswiadczenia w obejsciu ?? :P

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Pewnie sobie poradzisz, ale nie wszystko od razu będziesz wiedział. Ostatecznie grml ma przede mną jeszcze kilka tajemnic. ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#5  2009-11-05 12:38:16

  Contravene - Użytkownik

Contravene
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-07

Re: jaki kombajn do php

Przy wyborze edytora warto mieć na uwadze to, czy integruje się z jakimś debuggerem, np. XDebugiem. Myślę, że to jest jedno z ważniejszych kryteriów. Im łatwiej jest debugować, tym lepiej. Zazwyczaj na to poświęca się najwięcej czasu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)