Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-10-27 10:17:02

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Tanie (180-220 zł) urządzenie wielofunkcyjne.

Witam wszystkich.

Pytanie jak w temacie (wiem że podobne chyba były – ale może na rynku coś się zmieniło) przy czym:

Dobrze było by gdyby urządzenie nie rozsypało się po wydrukowaniu/zeskanowaniu 30 kartek.
Oczywiście urządzenie musi w pełni współpracować z Linuksem – zarówno jeżeli chodzi o drukowanie jak i skanowanie. Do tego urządzenie powinno mieć tanie zamienniki/tusze – i powinno być łatwe w napełnianiu. No i na koniec – dobrze było by gdyby po napełnieniu można jakoś zresetować kartridż – tak aby pokazywał stan tuszu po naładowaniu (ale nie jest to ficzer „must have” bynajmniej).

Jeżeli nie znacie urządzeń wielofunkcyjnych w tym przedziale cenowym, które spełniały by powyższe kryteria – to prosiłbym o podanie samych drukarek – jak by nie było, skanera nie używam na co dzień.

Na koniec dodam tylko – obecnie posiadam urządzanie wielofunkcyjne Lexmarka, niejakie X3330 – generalnie sprawuje się dobrze no może pomijając to że skanerowi zdarzyło się parę razy zaciąć, a drukarka często nie potrafi bez pomocy złapać papieru (wałek jest zbyt śliski). Mimo wszystko gdyby to złomstwo współpracowało z Linuksem (pech chciał że zakupiłem to 2 tygodnie przed uruchomieniem pierwszego pingwinka na swoim kompie :/ ), to tylko dałbym tusze do napełnienia – jednakże panowie z Lexmarka jakoś nie kwapią się do napisania sterownika – stąd mój post – chyba wolę dołożyć tą stówkę i mieć drukarkę która działa z pingwinem niż męczyć się z tym czymś.

Ok to tyle – sorry za zanudzający koniec, ale musiałem się gdzieś wyżyć :P

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2009-10-27 10:28:01

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Tanie (180-220 zł) urządzenie wielofunkcyjne.

Ja mogę polecić Canon Pixma 540MP ale kosztuje od 350pln w zwyż (przynajmniej tak pokazuje ceneo.pl) Fajny sprzęcić, 5 pokjemników z tuszem, oryginalne tusze nie są jakies strasznie drogie (45pln czarny i 49pln kolor), zamienniki przez pół tańsze a na allegro można dostać jeszcze taniej. Jakość i szybkość druku dobra, skaner też przyzwoity. Swoją mam jakieś 4-5 miesięcy i na koncie ma juz ponad 1k wydrukowanych kartek ;)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#3  2009-10-27 12:48:03

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Tanie (180-220 zł) urządzenie wielofunkcyjne.

Ja użytkuję hp 1510 i skaner oraz drukarka działają, choć mam podobny problem z chwytaniem papieru (ale nie ma to związku z OS)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#5  2009-10-27 20:15:24

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Tanie (180-220 zł) urządzenie wielofunkcyjne.

Jeżeli nie znacie urządzeń wielofunkcyjnych w tym przedziale cenowym, które spełniały by powyższe kryteria – to prosiłbym o podanie samych drukarek – jak by nie było, skanera nie używam na co dzień.

Mam do wydania staroć hp 840c, niewielki przebieg, zaschnięte tusze, musiałbyś kupić sobie taką drugą za ~30 PLN aby zdobyć pojemniki :/


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#6  2009-10-27 20:41:33

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Tanie (180-220 zł) urządzenie wielofunkcyjne.

He he jak o starociach mowa to ja mam jeszcze w pełni sprawnego HP DJ 610C - i pod linuchem działa :) też ewentualnie na allegro tusze za 15 zł można kupić - stąd podziękuję, nadal czekam na opinię o powyższych urządzeniach - naprawdę nikt nic z powyższej listy nie ma :/ ?? Trochę mi się wierzyć nie chce...

Offline

 

#7  2009-10-28 12:37:09

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Tanie (180-220 zł) urządzenie wielofunkcyjne.

Odrazu uprzedzam, że to co powiem jest zweryfikowane przeze mnie empirycznie ale tylko częściowo  ;)

Odnośnie Epsonów seria Stylus SX i DX - u mnie na zadupiu cholernie ciężko dostać tusze - czy to oryginał czy zamiennik. Na allegro podobno są ale też nie widziałem ich za wiele. Przed zakupem swojej też rozważałem zakup jakiegoś (S|D)X ale tusze mnie zniechęciły. Odnośnie drukarek HP to mają świetną jakość druku ale dobry/oryginalny tusz jest cholernie drogi. Moim zdaniem Canon jest wart uwagi - tanie tusze i jakość druku powyżej przeciętnej. Co do skanerów w wymienionych modelach to nie wiem jak jest. Ja stawiałem przede wszystkim na przetwornik CCD i wysokie rozdzielczości optyczne. A z samą prędkością skanowania to jest tak samo jak z drukowaniem - producent swoje, życie swoje. Ale jak nie robisz tego na przemysłową skalę to przypuszczam, że 5sekund więcej przy druku/skanowaniu Cię nie zbawi :)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#8  2009-10-28 20:27:38

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Tanie (180-220 zł) urządzenie wielofunkcyjne.

Dzięki za info - czyli patrzeć za Canonem (szczerze powiedziawszy to myślałem Cannon lub HP - przy czym to drugie zostało ze względu na koszta odradzone w sklepie) - pytanie które jeszcze mi się nasuwa - czy w Canonach występuje blokada kartridża po kilku napełnieniach, taka jaka ma miejsce w (niektórych??) modelach drukarek HP? (Słynne 5(?) napełnień a potem komunikat o potrzebie zakupu nowego kartridża)

Offline

 

#9  2009-10-28 21:07:50

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Tanie (180-220 zł) urządzenie wielofunkcyjne.

W moim Canonie na każdym kartridżu jest "czip". A jak to się ma do drukowania. A no tak że zamienniki na ogół są pozbawione tego czipa i trzeba przekładać z oryginału co skutkuje tym, że ciągle na ekranie pojawia się okienko o tym że tusz się kończy/skończył. Ale jakoś się drukuje. Ja raz na jakiś czas kupuję oryginalny tusz :)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#10  2009-10-28 22:19:00

  blinki - Użytkownik

blinki
Użytkownik
Skąd: Wschowa/Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-04-09
Serwis

Re: Tanie (180-220 zł) urządzenie wielofunkcyjne.

jesli chodzi o urzadzenia wielofunkcyjne polecal bym firme OKI, urzadzenia tej firmy sa nie do zajechania


Platforma Systemowa: Debian 5.0 lenny | KDE 4.3.2
PC: FS Amilo li 3710 | DualCore 2.0GHz/3GB/Intel GMA X4500
Przeglądarka: Opera (Firefox sux^^)

Offline

 

#11  2009-10-28 23:12:17

  morys - Członek DUG

morys
Członek DUG
Skąd: podbeskidzie
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Tanie (180-220 zł) urządzenie wielofunkcyjne.

terefere napisał(-a):

Mam do wydania staroć hp 840c, niewielki przebieg, zaschnięte tusze, musiałbyś kupić sobie taką drugą za ~30 PLN aby zdobyć pojemniki :/

Ta drukarka służyła mi przez 7 lat, ale kosztowała chyba z cztery setki w 2001 roku.
Trzymam ją na strychu.
Teraz kupiłem hp za 140 PLN-ów (HP Deskjet F2280)
Jestem w połowie pierwszej ryzy papieru (jak na razie OK.)
Jedno co mnie wkurza to powolność urzadzenia (ale mnie sie nie spieszy :) )

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)