Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-09-27 22:03:47

  stepien86 - Członek DUG

stepien86
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2006-03-26

SELinux - jako temat pracy inż

Powitac :)

Z racji tego, ze najwyzszy czas zdobyc tytuł przed nazwiskiem  wybrałem oto temat pracy inżynierskiej "SELinux - rozwiązania alternatywne". A ze na tym forum jestem juz ładnych kilka lat i panuje tutaj atmosfera dosyc pomocna dlatego zwracam sie z ogromna prosba wlasnie o pomoc odnosnie mojego tematu. Nie chodzi mi o napisanie gotrowej pracy czy cos w tym stylu. Potrzebuje sensownych materiałow, linków do stron, howto, własnych doswiadczeń wlasnie na ten temat dzieki którym i zdobede doswiadczenie i sam napisze prace..Nie ukrywam ze najlepiej w jezyku polskim :).   

Z gory dziekuje wszystkim pomocnym.

Ostatnio edytowany przez stepien86 (2009-09-28 21:14:08)


manual ponad wszysytko....konsola ponad manual

Debian GNU Linux

Offline

 

#2  2009-09-28 00:24:09

  sidjestgit - Gość

sidjestgit
Gość

Re: SELinux - jako temat pracy inż

Nie pomagam - ani niczego nie reklamuje. Czasem czytuje jedna pozycje i mysle ze jest tam kilku specjalistow ktorzy moga cos dodac do tego co zaproponuja koledzy z DUG-a.

http://www.goldenline.pl/grupa/administratorzy

 

#3  2009-09-28 10:41:36

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: SELinux - jako temat pracy inż

Red hat używa więc bym poszukał tam:
http://www.redhat.com/docs/manuals/enterprise/RHEL- … elinux-guide/
Centos jest darmową wersja redhata więc :
www.linux-books.us/centos_0005.php
http://students.mimuw.edu.pl/SO/Projekt05-06/temat5-g7/se/se.html

Z alternatyw jak dobrze kojarzę to gresciurity : http://www.grsecurity.net/
http://www.cs.virginia.edu/~jcg8f/GrsecuritySELinuxCaseStudy.pdf

Co do debiana : http://wiki.debian.org/SELinux
To tak na szybko jak mi się coś przypomni to wrzucę.
Mam nadzieje że się przyda.


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#4  2009-09-28 13:57:08

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: SELinux - jako temat pracy inż

Temat pracy zawiera błąd - nie może być kilku alternatyw.

Offline

 

#5  2009-09-28 21:16:15

  stepien86 - Członek DUG

stepien86
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2006-03-26

Re: SELinux - jako temat pracy inż

Wielkie dzieki za linki, napewno z nich skorzystam, fakt moj blad temat pracy juz poprawilem. Po rozmowie z promotorem praca ma wygladac jak howto co z czym sie je dla uzytkownika ktory zna w jakims stopniu system linux.


manual ponad wszysytko....konsola ponad manual

Debian GNU Linux

Offline

 

#6  2009-09-29 08:13:13

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: SELinux - jako temat pracy inż

Zapytaj też na forum fedory - selinux jest w fedorze domyślnie uruchomiony, więc każdy się z nim prędzej czy później zderza.


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#7  2009-09-29 20:05:33

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: SELinux - jako temat pracy inż

stepien86 napisał(-a):

praca ma wygladac jak howto

Szczerze to sobie nie wyobrażam tego jako pracy inżynierskiej. W pracy inż musi być jakiś wkład własny czyli projekt: napisanie programu czy jak w moim przypadku projekt sieci, projekt wdrożenia, jakieś tam przykładowe konfiguracje serwerów itd itp.


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#8  2009-09-29 21:36:26

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: SELinux - jako temat pracy inż

skotx napisał(-a):

stepien86 napisał(-a):

praca ma wygladac jak howto

Szczerze to sobie nie wyobrażam tego jako pracy inżynierskiej. W pracy inż musi być jakiś wkład własny czyli projekt: napisanie programu czy jak w moim przypadku projekt sieci, projekt wdrożenia, jakieś tam przykładowe konfiguracje serwerów itd itp.

Nieprawda mylisz mgr. z inż. inżynierka może byś opisówka, jak się interesujesz linuxem polecam. A tak w ogóle to temat zależy od promotora :) Powodzenia.

Offline

 

#9  2009-09-29 22:11:40

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: SELinux - jako temat pracy inż

djjanek: Magisterka powinna mieć charakter badawczy i wykazać umiejętności studenta w formułowaniu problemu badawczego i rozwiązania go metodami naukowymi.
Prac o charakterze czysto teoretycznym, raczej nie praktykuje się w odniesieniu do prac inżynierskich co najczęściej spotyka się w magisterce.
Temat zależy od promotora, ale idź i powiedz że mu chcesz zrobić opisówkę bo projektu ci się nie chce zrobić to moim zdaniem cie wyśmieją.
Przeglądałem ostatnio zbiór prac inż z kilku lat na mojej uczelni i nie było żadnej opisówki, same projekty.
Koniec off-top`a ;)


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#10  2009-10-02 18:52:42

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: SELinux - jako temat pracy inż


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#11  2009-10-03 16:20:17

  gielo - Użytkownik

gielo
Użytkownik
Skąd: Chełm
Zarejestrowany: 2009-07-01
Serwis

Re: SELinux - jako temat pracy inż

Polecam też jakieś fora samego kernela, anglojęzyczne bo tam pewnie też coś o tym piszą. Gotowych materiałów raczej nie znajdziesz szczególnie w języku Polskim. Szukaj na anglojęzycznych stronach.

Offline

 

#12  2009-10-04 09:47:53

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: SELinux - jako temat pracy inż

djjanek napisał(-a):

Nieprawda mylisz mgr. z inż. inżynierka może byś opisówka, jak się interesujesz linuxem polecam. A tak w ogóle to temat zależy od promotora :) Powodzenia.

No chyba wlasnie nie. To praca inz powinna byc techniczna z naciskiem na wykonanie czegos. Praca magisterska zas czesto jest rozszerzeniem pracy inzynierskiej z naciskiem na czesc teoretyczna (choc nie koniecznie). Licencjat zas to sobie moze pisac o ptaszkach, robic zdiecia opisywac technologie etc. czyli nic tworczego a raczej.
Oczywiscie wszystko zalezy od uczelni i promotora. Ale na topowych uczelniach technicznych PW, PWr, AGH inzyniera z elektroniki, informatyki nie napiszesz na temat opisowy :)

Offline

 

#13  2009-10-15 18:02:45

  stepien86 - Członek DUG

stepien86
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2006-03-26

Re: SELinux - jako temat pracy inż

dzieki wsztyskim ktorzy niosa chec pomocy. Widze ze latwego tematu nie wybralem :/


manual ponad wszysytko....konsola ponad manual

Debian GNU Linux

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)