Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-11-30 12:12:10

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Nasze wpadki :))))))

Emulacja SCSI
wpis w lilo:
#append "hdc=ide-scsi
no sie wściekam dlaczeo emulacja nie działa, jądro przeglądnięte - dalej nie działa :(
wniosek - odhaszowane działa lepiej

kurcze jak się będziecie śmiać to zabije


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#2  2004-11-30 13:09:07

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Nasze wpadki :))))))

Moja wpadka byla 5 lat temu i ma na imie Tomasz :) lol


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#3  2004-11-30 16:06:40

  owca_z - Użytkownik

owca_z
Użytkownik
Skąd: Wodzisław Śl/Jastrzębie Zdr
Zarejestrowany: 2004-09-24

Re: Nasze wpadki :))))))

Kiedyś wyciągnołem kompa, zamontowałem co trzeba wsadzam z powrotem pod biurko wtykam kable, ale jeden cholerny z monitora nie chce wejść, chyba ponad 5 minut kombinuje (mało miejsca pod biurkiem, kable krótkie by wyciągnąć) wsadzam i wsadzam i nie idzie.  "A może na odwrót ma być ta wtyczka?" pada zdanie no i żeczywiście tak było. Uparciuch zemnie ;)


`|`
--

Offline

 

#4  2004-11-30 20:37:16

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Nasze wpadki :))))))

No ty sie smiej, w firmie w ktorej pracowalam, byly takie monitory co mialy takie wtyczki ktore sie dalo wpiac na odwrut dla zorientowanych to sa monitory klasy zultek...

Offline

 

#5  2004-11-30 22:07:10

  oress - Użytkownik

oress
Użytkownik
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2004-09-06

Re: Nasze wpadki :))))))

Sam mam takiego monochroma, a dokładnie ARCUS - w którym wtyczki da się podpiąc i tak i siak. I zawsze dziwiło mnie dlaczego on raz działał a raz nie działał - problemy zawsze miałem po przeprowadzkach z tym kompem :)) Stukałem, pukałem w ten monitor, raz go nawet rozkręciłem - a później jakims cudem zadziałał bo miałem 50% szans na to że go dobrze podepnę - No ale później wykminiłem o co chodzi . lol :)


Linux register user: #369347
http://img.uptime-project.net/img/12/95717.png http://img.uptime-project.net/img/2/53561.png

Offline

 

#6  2004-11-30 22:18:08

  oress - Użytkownik

oress
Użytkownik
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2004-09-06

Re: Nasze wpadki :))))))

Jeszcze coś - miałem do czynienia z kompem który miał zintegrowana muze na płycie i aktualisowałem w nim bios'a , którego trzeba było później zresetowac zworą. A że nie miałem instrukcji od płyty to nie wiedziałem którą, no i tak mieszałem tymi zworkami aż załadował się nowy bios i było ok, ale przypadkiem jakies inne zworki mi sie popieprzyły i na stałe wyłączyłem przez to sprzętowo zintegrowaną kartę muzyczną o niczym nie wiedząc. kompa w tym stanie odłożyłem na jakies 2 tygodnie zadowolony że jest nowy bios. -Ale gdy po tym czasie wreszcie chciałem postawić system to kur.......em ! Karta w biosie włączona, stery zainstalowane , a w głośniczkach cisza. Gdzies po tygodniu zajarzyłem że uprzednio mieszałem zworkami no i udało mi sie metodą prób i błędów odzyskać muzę - ale zanim to nastąpił to nie zlicze ile razy reinstalowałem shita :)


Linux register user: #369347
http://img.uptime-project.net/img/12/95717.png http://img.uptime-project.net/img/2/53561.png

Offline

 

#7  2004-12-01 14:57:59

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Nasze wpadki :))))))

Niom wadam do pewnej biblioteki.. o panie mowia o cos na tych 2 kompach nie dziala net... to ja siadam i walcze z windowsem (feee) po jakiejs 30 minutach walki z protokolami w windowsie... poszlam osbie zrobic kawe... przechodze przez pomieszczeni gdzie lezal switch do ktorego byly wpiete te 2 kompy, i patsze ze cus sie nie swieci... okazalo sie ze komuus bylo potrzebne miejsce wacarze na czajnik bezprzewodowy...
Wniosek siec dziala sprawniej jak switcha sie do pradu wepnie...

Offline

 

#8  2004-12-01 22:23:56

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: Nasze wpadki :))))))

moja wpadka byla jakies pol roku temu wybralem slacka zamiast debiana ale juz sie nawrocilem :P a tak na powaznie to poczatkujacy maja duzo wpadek - np kiedys pod jeszcze fedora odpalilem moja drukarke hp3325 i sie dziwilem czemu nie dziala, wsio bylo ok drukowala ladnie znaczy sie brala kartki niby bylo ok ale na kartkach nie bylo wydruku. Powod banalnie prosty i smieje sie z niego do dzis to ustrojstwo co ma kde do drukowania "defaultowo" korzysta z kolorowego kartridga a ja uzywalem czarnego ktory byl w slocie obok wiec wystarczylo w parametrach przestawic ale sie usmialem jak to odkrylem :P

Offline

 

#9  2004-12-10 19:34:32

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Nasze wpadki :))))))

Mam sobie w domu neo
Siedze sobie wczoraj na kompie i chcę z tego neo sie zalogować na serwera. No to wklepuje:
ssh bodzio@10.10.10.1
i czekam, czekam, czekam........czekam
Dzwonie do Biexi czy serwera nie wyłączyła. Dobrze że jej komórka nie odpowiadała, bo bym sie spalił ze wstydu - łączyć się z zewnątrz po wewnętrznym IP-ku....


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#10  2004-12-18 10:23:29

  jata - Użytkownik

jata
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2004-10-14

Re: Nasze wpadki :))))))

kill -9 -1

wpisalem sobie w konsoli, zeby w koncu sprawdzic, jak naprawde to dziala..

wszystko byloby "si" gdyby nie to, ze na jednej z konsol bylem zalogowany na serwer firmowy..
no i to byla TA konsola...

tlumaczylem sie potem jakimis zakloceniami w zasilaniu..
ech...:)


jata aka algol vel MaDfReAk

Offline

 

#11  2004-12-18 23:44:53

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Nasze wpadki :))))))

Pewnego dnia prowadzilam kurs linux'a ktory konczyl sie o godzinie 20.... wszystko ladnie bylo a wiec zamykam system na swoim kompie pisze

shutdown -h 0

wlaczylam monitor i poszlam zamykac firme....
na dugi dzien sie zdziwilam dlaczego nie ma netu.. nie ma to jak zdawnowac serwer firmowy....

Offline

 

#12  2005-01-08 14:21:16

  Paciocha - Użytkownik

Paciocha
Użytkownik
Skąd: z ulicy Ogrodowej
Zarejestrowany: 2004-05-08

Re: Nasze wpadki :))))))

Przygoda zaczęła się gdy musiałem machnąć jakiś teownik czy coś tkiego w kadzie. Morduje sie z tym jak głupi bo klawiature miałem pożyczoną i co chwile zacinał się jakiś klawisz. Nerwa dodawał mi kabel od kejborda bo wisiał mi luzem miedzy nogami i cały czas się w niego zaplątywałem... Aż w końcu nie wytrzymałem i na siłe wydarłem nogi z plątaniny kabli. Rysuje se w miare uspokojony dalej aż tu nagle muszę skorzystać z klawiatury. Stukam, pukam, wale, już nawet miałem sięgnąć po młotek, z minute sie tak mordowałem aż mi się przypomniało że darłem nogami na siłę. I sie q... okazało że wydarłem kilka kabli miedzy innymi od klawiatury.

Dalej się nie wypowiadam bo następnym razem wywale szmelc przez okno (mieszkam przez zime na 4 piętrze w jakimś przedpotopowym bloku)


No i nic nie zadekowaliśmy
Asus EeePC 1000H
analfabetyzm wsteczny
"Strzępy zbłąkanych wspomnień scementowanych śmiercią" - OMamo

Offline

 

#13  2005-01-23 22:57:33

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nasze wpadki :))))))

na laborce z cyfrówki zdejmuję charakterystyki z bramki nand. połączyłem wszystkie druty, wpiąłem mierniki i zasilacz. no i... nic. pewnie któryś kabelek nie gra, no to omomierz w garść i zasuwam po drutach. ha! znalazł się taki jeden, to go od razu w kibel i daję nowy. dalej nic. myślę, myślę, myślę. nic. sonda w łapę i sprawdzam scalaka. wygląda dobrze. nic. sprawdzam mierniki. są gicior. zaraz mnie szlag trafi! myślę i myślę. nic.

wniosek: wszystko działa lepiej, gdy włączymy zasilanie :D


linux regd. user #248790

Offline

 

#14  2005-01-24 15:46:42

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Nasze wpadki :))))))

Jest sobie pewnien server....
zrobilam na nim aktualizacji no wypada co jakis czas robic aktualizacje....
kazalam gosciowi wlozyc nowa karte sieciowa a wiec to zrobil....
po uruchomieniu maszyny patsze w logi a tam....

Kod:

.......getty[12494]: /dev/tty2: cannot open as standard input: No such device
.......getty[23689]: /dev/tty3: cannot open as standard input: No such device
.......getty[21866]: /dev/tty1: cannot open as standard input: No such device
.......getty[11648]: /dev/tty4: cannot open as standard input: No such device
.......getty[16406]: /dev/tty5: cannot open as standard input: No such device
.......getty[9185]: /dev/tty6: cannot open as standard input: No such device

a wiec zaczynam sprawdzac system i patzec czy aktualizacja czy os innego moglo zaszkodzic temu kompowi.... szukam szukam i nic...
mowie sobie a na dzis z tym spokuj czas skonfigurowac nowa karte siecia
a wiec w tym celu sprawdzam co to za karta wpisuje polecenie

lspci

i patsze ze jest karta sieciowa..... ale nie ma karty graficznej... hmmmm... wysunela sie z slotu czy sie spalila.. nie gosciu wyjol grafike a wlozyl sieciowke..... a ja sie z tematem szarpalam....

Offline

 

#15  2005-02-01 21:26:27

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nasze wpadki :))))))

ale dałem dupy   <):O)

chello, które raczy udostępniać mi sieć, co jakiś czas - z niewiadomych powodów, nie wnikam - co parę miesięcy zmienia userom w sieci adresy. sensowne wydaje się postawienie klienta dhcp i miec to w dupie, ja jednak jestem pod tym względem nyeco staroświecki i strzeliłem se skonfigurację statyczną.

no i dziś jest ten dzień wymiany adresów. mówię - co tam, pies drapał dhcp, podejrzę co trzeba w moim shicie do gier i przepiszę. no to zapisałem sobie na karteczku: 83.144.114.117 i lecę do debiana. a ten się marszczy, wybrzydza i nie chce. przesiedziałem godzinę, wygrzebałem na światło dzienne chyba wszystkie pliki konfiguracyjne. i dupa.

no i co? po godzinie odpalam shita, zupełnie zrezygnowany sprawdzam jeszcze raz...
to nie było 83.144.114.117 tylko 83.144.114.177. ale zwała.


linux regd. user #248790

Offline

 

#16  2005-02-01 21:43:28

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Nasze wpadki :))))))

Rychu tak to jest jak sie wgłowie tylko picie i baby ;)Puść sobie na fuul Makarene wpadną sąsiedzi i będzie git hiehiehei pobędziesz w towarzystwie oczyścisz umysł i takei tam bzdety (no chyba że jesteś zaawansowany wiekowo i masz córke w moim wieku;) i głośna muzyka zakłuca prace twojego serca) to puść Macarene nieco ciszej i poszalej na dywanie, a mi daj gg swojej pociechy :)

Offline

 

#17  2005-02-01 21:46:31

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nasze wpadki :))))))

no co ty, mam 26 lat. dopiero ślub planuję, a ty z córkami wyjeżdżasz. :) a głośną muzę uwielbiam, tylko nie makaronę a coś metalowego raczej. oczyszcza umysł i zbawia duszę, hehehe ;D


linux regd. user #248790

Offline

 

#18  2005-02-01 21:48:32

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Nasze wpadki :))))))

No właśnie dlatego z tą makareną wypadłem wiesz jaki stres czy sąsiedzi nei słyszą :D mocno odstresowujące!!!

26 ?? ty gówniarzu :)

Offline

 

#19  2005-02-01 21:53:11

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nasze wpadki :))))))

a ile ty masz lat, stary pierdzielu? zamiast makareny to różaniec w garść i do kościoła zmówić ze trzy zdrowaśki, gazetę politycznie poprawną czytać, wnuki bujać. hehe. no nie, Rumi nie wyobrażam sobie ciebie, dziadka z brodą podrygującego w rytmie makareny ;D


linux regd. user #248790

Offline

 

#20  2005-02-01 21:56:24

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Nasze wpadki :))))))

ano bródka jest bo sie mi maszynka rozlazła a co do wieku to mam 20 ale jeszcze "rosne" :)


chyba rozmyliśmy znowu temat

!!!!!!!STOP!!!!!!!
ROZMYWACZĄ

Offline

 

#21  2005-02-11 02:03:42

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nasze wpadki :))))))

to się pisze 'rozmywaczom'. ale kit, możemy wrócić do tematu

****, zgubiłem kartę egzaminacyjną....


linux regd. user #248790

Offline

 

#22  2005-02-11 07:26:21

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Nasze wpadki :))))))

to się pisze 'rozmywaczom'. ale kit, możemy wrócić do tematu

****, zgubiłem kartę egzaminacyjną....

To jest najgorsza wpadka - powinna awansować ma pierwsze miejsce. Moja Justyna jak to przeczytała to aż ją zmroziło.....br


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#23  2005-02-11 08:03:50

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Nasze wpadki :))))))

Prosze o NIE ROZMYWANIE POSTOW bo bede kasowac....

Offline

 

#24  2005-02-11 10:17:21

  owca_z - Użytkownik

owca_z
Użytkownik
Skąd: Wodzisław Śl/Jastrzębie Zdr
Zarejestrowany: 2004-09-24

Re: Nasze wpadki :))))))

Też zgubiłem karte egzminacyjną, ile problemów z wydaniem nowej, tłumaczeniem jak do tego doszło, pisanie podań ....ble ble ble
Na szczeście ja zgubiłem na samym początku sesji i tylko za jednym wpisem musiałem latać po Kato. Ale i tak najgorsze było to, że jak dostałem nową karte, to w ten sam dzień wieczorem znalazłe starą wsadzoną do Linux Magazine  by się nie pogniotła, ehh


`|`
--

Offline

 

#25  2005-02-19 15:30:30

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Nasze wpadki :))))))

Przekładam kartę SIM ze starego telefonu do nowego. Wszystko pięknie złożone, włączam..... nic, jeszcze raz..... nic. Wkurzony bo to nowy telefon i już nawalony, na dokładkę sobota, więc reklamacja dopiero w poniedziałek. Rzuciłem to wszystko na półke i poszedłem na narty.
Po powrocie patrze, a bateria od nowego telefonu leży sobie na stole :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)