Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-06-29 08:43:23

  elemencik6 - Użytkownik

elemencik6
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-09

lenny, dziwny problem

Witam.
Debiana już kilka razy miałem i zawsze dało się większość problemów rozwiązać ale to co teraz mam dobija mnie. Na dysku tylko debian (partycje ext3 i swap), instaluje, konfiguruje i śmiga bosko, wszystkie efekty itd bez problemów (jedynie z ali15_3 problem ale olać to) no i działa wyśmienicie, restarty itd bez problemów ładują system(jajo 2.6.26-2-686, do tego kde4 i praktycznie tylko kilka programów dodatkowo) ale tylko tego dnia którego go stawiam. Następnego dnia(przy pierwszym włączeniu) kernel panikuje i system nadaje się do d... Jak miałem na dysku xp i lenny to nigdy mi nic takiego się nie działo (instalowane było sporo razy i zawsze bez problemów). To może mi ktoś powiedzieć co się dzieje?

Ostatnio edytowany przez elemencik6 (2009-06-29 08:48:12)

Offline

 

#2  2009-06-29 08:48:40

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: lenny, dziwny problem

Bez logów trudno powiedzieć cos.

Bateria na płycie pada i resetuje sie bios zmieniając ustawienia kontrolerów ?


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2009-06-29 09:03:09

  elemencik6 - Użytkownik

elemencik6
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: lenny, dziwny problem

Logów niestety nie mam, ponieważ po wesołym komunikacie chwyciłem płyty i instaluję od nowa(głupio się przyznać ale nie wiem nawet gdzie by były, gdyż nigdy nich nie potrzebowałem) co do biosu 0 zmian, jak ustawiłem kiedyś tak do dziś jet(procek trochę przystopowany to rzucała by się w oczy zmiana). ale nie rozumiem dlaczego pierwszego dnia chodzi bardzo dobrze, dopiero przy włączeniu następnego dnia kernel ładuje i koniec na tym, a instaluję początkowo system podstawowy, potem kde4-minimal i podstawowe programy do muzyki, zdjęć itd.

Offline

 

#4  2009-06-29 12:04:46

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: lenny, dziwny problem

To właściwie jest po temacie jak zrobiłeś format.
Na przyszłość logi znajdują się w katalogu /var/log


linux register user: 484281
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards

Offline

 

#5  2009-06-29 14:06:13

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: lenny, dziwny problem

pozatym on podaje powod dla ktorego panikuje ... to jest tez b. istotna informacja


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#6  2009-06-30 09:22:02

  elemencik6 - Użytkownik

elemencik6
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: lenny, dziwny problem

Dobra kolejny dzień i teraz kernel nie spanikował ale seria dzikich restartów i czarnego ekranu wyprowadziłą mnie z równowagi i święta pięść poszła w ruch. Bios po tym akcie przemocy miał jakiś problem więc ładnie rozłożyłem kompa na części pierwsze, wyczyściłem i złożyłem i działa. To teraz niech ktoś mi powie, które pliki w logów powiedzą gdzie jest ten zalążek zła, który mnie dobija po porannym włączeniu kompa?

Offline

 

#7  2009-06-30 09:26:21

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: lenny, dziwny problem

/var/log/syslog   /var/log/messages  /var/log/dmesg


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#8  2009-06-30 10:36:26

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: lenny, dziwny problem

Odnośnie logów, najlepiej sprawdzić z livecd (chroot) po tym jak to się stanie. Aby nie było sytuacji, że system normalnie wstanie i zamaże odpowiednie logi. Spróbuj jeszcze nowszego jądra z sida, backportów lub debian experimental kernels.

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2009-07-02 14:56:10)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)