Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-11-04 19:12:43

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Egzamin- Technik informatyk

Z lekka nie które pytania są putput

A pisanie pracy dyplomowej było takie piękne :P

Offline

 

#2  2008-11-05 20:46:15

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Egzamin- Technik informatyk

Jedyne skróty jakie rozumiem z tego testu to CVD, CCD i CMOS ;-)
A pytania części drugiej są bzdurne.

Offline

 

#3  2008-11-05 21:56:12

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

Panowie wybaczcie ale nie mogę wysępić kary odpowiedzi,,, Ale postaram się ją załatwić.


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#4  2008-11-06 15:16:11

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

na co ten egzamin jest wlasciwie ? bo te pytania sa tak proste ( z wyjatkiem tych z matematyka w tle) ze to sie w glowie nie miesci,  no qrna pytanie co to jest nbp rotfl


http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#5  2008-11-06 19:11:03

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Egzamin- Technik informatyk

marcusdavidus napisał(-a):

na co ten egzamin jest wlasciwie ? bo te pytania sa tak proste ( z wyjatkiem tych z matematyka w tle) ze to sie w glowie nie miesci,  no qrna pytanie co to jest nbp rotfl

Egzamin zawodowy kończący technikum - niestety z roku na rok poziom spada. IMO prace dyplomowe są lepsze, przynajmniej czegoś można nauczyć. Poza tym warto jest zainteresować się olimpiadami - Euroelektra, Olimpiada Wiedzy Technicznej, Olimpiada Innowacji technicznych .... i mieć z głowy ten egzamin i przy okazji czegoś fajnego się nauczyć :)

Ostatnio edytowany przez Piotr3ks (2008-11-06 19:13:41)

Offline

 

#6  2008-11-06 21:18:28

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

Piotr3ks napisał(-a):

[...]Olimpiada Innowacji technicznych[...]

Co myślicie na temat elektronicznej kostki do gry? W środku bateryjka, układ odczytujący pozycję kostki (aby odczytać ilość oczek która wypadła) i nadajnik w stylu bluetooth. Wyrzucamy ileś oczek, nadajnik nadaje, PlayStation odbiera i odpowiednio reaguje. Można w z użyciem tego programować ciekawe gry planszowe (i oczywiście full innych) z elegancką grafiką, filmami itp. (grasz w monopoly, masz ofertę kupna hotelu, a przy okazji możesz się czegoś ciekawego dowiedzieć o mieście, zobaczyć filmy i zdjęcia). Przyjęłoby się takie coś?

Offline

 

#7  2008-11-07 15:45:15

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

@owca jest szansa ze by sie przyjelo ... co do samego projektu to wkladajac eklektronike do srodka trzebaby uwazac aby niezmienic srodka ciezkosci kostki ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#8  2009-06-15 19:03:37

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

Dzisiaj miał miejsce kolejny egzamin na technika informatyka. Oto arkusz egzaminacyjny:
http://www.speedyshare.com/411980140.html

A to moje odpowiedzi:

Kod:

Ja miałem tak:
CZĘŚĆ I
1) C
2) D, prawidłowa odpowiedź to A
3) B
4) A
5) C
6) A
7) A
8) D
9) B
10) C
11) C
12) D
13) B
14) C
15) D
16) C
17) C
18) A, powinno być B
19) C
20) A
21) C
22) C
23) B, prawidłowa odpowiedź to D
24) B
25) D
26) D
27) A, ale prawidłowa odpowiedź to D
28) D
29) D
30) C
31) B
32) C (to pytanie jest z lekka zryte)
33) B
34) D
35) A
36) B
37) A
38) A
39) A
40) A, prawidłowa odpowiedź to B
41) A
42) C, ale prawidłowa odpowiedź to B (nigdy tego nie zapamiętam)
43) C
44) C
45) C
46) A
47) B
48) C
49) D
50) B (strzał)

CZĘŚĆ II
51) D
52) B
53) B
54) C
55) D
56) A
57) A
58) C
59) C
60) C
61) D
62) D
63) B
64) C
65) C
66) C
67) B
68) D
69) B (tu nie miałem pojęcia. może ktoś wytłumaczyć?)
70) A (pełny strzał)

Byłbym wdzięczny jak by ktoś rzucił okiem na moje odpowiedzi i wskazał mi pozostałe błędy.

Ostatnio edytowany przez owca (2009-06-15 21:51:21)

Offline

 

#9  2009-06-15 21:25:57

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Egzamin- Technik informatyk

Tak tylko na szybkiego spojrzałem.

23. D -> częstotliwość próbkowania to 2*fmax
38. A->adres ip jest zapisywany przy pomocy 32 bitów -> 32/4=8 - czyli cztery oktety

Ostatnio edytowany przez Piotr3ks (2009-06-15 21:34:30)

Offline

 

#10  2009-06-15 21:51:26

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

Piotr3ks napisał(-a):

Tak tylko na szybkiego spojrzałem.23. D -> częstotliwość próbkowania to 2*fmax

Nie miałem zielonego pojęcia. Nie znam się na tym. Taka wiedza ma jakiekolwiek zastosowanie?

Piotr3ks napisał(-a):

38. A->adres ip jest zapisywany przy pomocy 32 bitów -> 32/4=8 - czyli cztery oktety

To oczywiście literówka. W 51 też. Już poprawiam

Jeszcze mam źle 18. Przeczytałem pierwszą odpowiedź i od razu ją zaznaczyłem. Ale na karcie znajduje się przetwornik cyfrowo-analogowy, a nie analogowo-cyfrowy. Jak tu się nie wnerwić? To trochę chamskie ze strony twórców arkusza.

Offline

 

#11  2009-06-15 23:13:58

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Egzamin- Technik informatyk

owca napisał(-a):

[Taka wiedza ma jakiekolwiek zastosowanie?
.

Co do pytania z próbkowaniem to imo tego pytania nie powinno być w egzaminie dla informatyków. Bardziej teleinformatycy powinni mieć te pytanie, bo odnosi się do przetwarzania analogowo-cyfrowego. Pytanie z łączeniem w sieć za pomocą danego urządzenia to kompletna porażka.

Ostatnio edytowany przez Piotr3ks (2009-06-15 23:20:03)

Offline

 

#12  2009-06-16 11:11:16

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: Egzamin- Technik informatyk

Ja w zeszłym roku miałem egzamin technika elektronika. Jak patrze na Twój test to też śmieszny jest dałbym rade obydwa napisać. Ogólnie w naszej klasie najlepiej zdał koleś który kompletnie nie ma o tym pojęcia i mówił mi że aż mu dziwnie jak zobaczył wynik na poziomie 98% ;D A co mieliście na część praktyczną? U nas część praktyczna polegała na umiejętnym przepisaniu danych które zostały podane :) Żałuję że nie miałem pracy dyplomowej bo bym coś ciekawego sklecił a tak to jestem technik elektronik który nic ciekawego nie zbudował ;/ i w sumie za dużo nie wie z tego tematu.

Offline

 

#13  2009-06-16 11:24:35

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

giegiel napisał(-a):

Ja w zeszłym roku miałem egzamin technika elektronika. Jak patrze na Twój test to też śmieszny jest dałbym rade obydwa napisać.

Znaczy dał byś radę na 100%, czy tylko byś zaliczył?

giegiel napisał(-a):

A co mieliście na część praktyczną? U nas część praktyczna polegała na umiejętnym przepisaniu danych które zostały podane :)

Część praktyczną dzisiaj o 15:00 będę miał, więc wieczorem opiszę jak było. Na podstawie dotychczasowych egzaminów można jednak śmiało wywnioskować, że nic twórczego nam nie zaserwują.

giegiel napisał(-a):

Żałuję że nie miałem pracy dyplomowej bo bym coś ciekawego sklecił a tak to jestem technik elektronik który nic ciekawego nie zbudował ;/

Ciekawe kiedy byś to zrobił. W przerwie pomiędzy maturami a technikiem? Na napisanie jakiegoś fajnego programu nie starczyło by mi czasu (miał bym 20 dni). Była by to może dobra metoda przesiewu głąbów od tych co coś potrafią, ale ciężko z czasem.

Offline

 

#14  2009-06-16 12:44:59

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: Egzamin- Technik informatyk

Ad 1. Zdałbym ;)
Ad 2. Ok opisz jak to wygląda.
Ad 3. Prace dyplomową robiło się cały rok i nie widzę tu problemu na zrobienie tego ;D Bo przecież do matury uczyć się nie trzeba za wiele.

Offline

 

#15  2009-06-16 14:54:37

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

Praca dyplomowa to cos pieknego co wam odebrano (a czasu na napsiane jest duzo bez stresów spieszenia sie mozna cacko jakies napisac) A jaka radosc jesli taka praca bedzie puzniej słuzyla w szkole jako pomoc albo wdrozona do jakiegos zastoswania to jest cos pieknego :]

Przeczytalam pytania z waszego egzaminu z poprzedniego i z tego roku i jak na to patsze to  kicha... bo osoba ktora nauczy sie na pamiec to zda z dobra ocena....

Offline

 

#16  2009-06-16 20:06:10

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

giegiel napisał(-a):

Ad 3. Prace dyplomową robiło się cały rok i nie widzę tu problemu na zrobienie tego ;D Bo przecież do matury uczyć się nie trzeba za wiele.

No, no... Część ustną z polskiego też się pisze cały rok, a jak co do czego, to nie licząc bibliografii wszystko napisałem przez 4 dni przed samą maturą.

Ogólnie to właśnie wróciłem z egzaminu "praktycznego" i bardzo boli mnie tyłek (w końcu to 4h pisania).
Zadanie było takie:

Jest sobie przedszkole, a w nim komputer. Z komputera korzysta dyrektor i asystentka. Komp nie jest podłączony do sieci, bo trwają prace modernizacyjne. Komputer chyba jest zawirusowany, bo bardzo się muli. Trzeba porobić osobne konta użytkowników dla dyrektora i asystentki. Dyrektor ma być adminem, a asystentka użytkownikiem z ograniczeniami. Na dysku są trzy foldery: Dzieci, szkoła i finanse. Do dzieci i szkoły zarówno asystentka jak i dyrektor mają mieć pełny dostęp, ale finanse asystentka może tylko otwierać do odczytu (dyrektor ma full dostęp). Do tego mysz się źle zachowuje (zamienione przyciski). Kolejna sprawa to plik archiwum.7z z którym asystentka nie może sobie poradzić. No i na koniec plik ods, którego nie da się otworzyć w Excelu. Nie można z kompa zdjąć obudowy i przeinstalować systemu.

1. Napisz temat
2. Wypisz założenia wynikające z treści
3. Wypisz przyczyny
4. Jak to naprawić
5. Rady dla użytkowników
6. Trzeba nawalić i wydrukować screeny z przebiegu prac
7. Trzeba oczywiście naprawić kompa

I jak? Banalne, nie? Powiem Wam tyle, że nie ma wała żeby to zdać na 100%. Trzeba by mieć bardzo dużo szczęścia. Weźmy na przykład takie coś jak niestabilna praca. Wirusy to była tylko sugestia. Do tego trzeba antyspyware-a zainstalować, wyczyścić rejestr ze śmieci, strzelić defragmenację, wywalić śmieci z Tempa, wyłączyć zbędne usługi, odinstalować zbędny soft, wyłączyć nieużywane urządzenia w BIOS-ie, sprawdzić komputer pod kątem błędów sprzętowych i 100 innych rzeczy i nie da się tego wszystkiego wypisać. Do tego jak już mamy antywira, to trzeba ściągnąć bazę wirusów, włączyć automatyczną aktualizację, pokonfigurować, włączyć uruchamianie z systemem, włączyć uruchamianie w trybie monitora i 100 innych rzeczy. Takie samo rozumowanie należy przeprowadzić dla każdego problemu i zawsze się czegoś zapomni. Beznadziejne to jest.

Offline

 

#17  2009-06-16 20:41:15

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: Egzamin- Technik informatyk

Co do tego polskiego i matury robisz z igły widły moim zdaniem ;) Nie przesadzaj chłopie nikt się cały rok nie uczy do matury więc czasu na dyplom jest od groma :D

Offline

 

#18  2009-06-16 20:41:48

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

Dzisiaj u mnie w szkole był też organizowany ten egzamin (szkoła wieczorowa czy jakaś tam go miała) no i przygotowywałem stanowiska do egzaminu. Ogólnie z tą myszką to strasznie głupi pomysł jest... Ale szkoda, że nie dali nam jakiegoś wirusa i nie można było trochę bardziej "usprawnić" tego kompa. Ogólnie kolejną dziwną rzeczą była dołączona płytka z antywirusem, adobe readerem i service packiem 3... W sumie chciałem już instalować, ale nauczyciel powiedział, że to zdający będą się musieli tym zająć :)

Ogólnie rzecz biorąc całkiem inny egzamin niż matura z informatyki.


Pusto :)

Offline

 

#19  2009-06-18 14:36:48

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

Jak by ktoś był ciekawy, to pojawiły się już oficjalne odpowiedzi: http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content& … ew&id=802
Wyszło mi 86% z części pierwszej i 100% z drugiej.

Offline

 

#20  2009-06-21 14:56:39

  mi5tic - Członek DUG

mi5tic
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-24

Re: Egzamin- Technik informatyk

owca napisał(-a):

Jak by ktoś był ciekawy, to pojawiły się już oficjalne odpowiedzi: http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content& … ew&id=802
Wyszło mi 86% z części pierwszej i 100% z drugiej.

Co sądzicie o fakcie, że do niektórych pytań były dwie poprawne odpowiedzi? (oczywiście w kluczu tego nie uwzględnili...może nie wiedzą...)
Np. ze schematem blokowym, odpowiedzią może być zarówno for jak i while

Aż strach się bać co będzie w kluczu do praktycznego...

Pzdr.

Ostatnio edytowany przez mi5tic (2009-06-21 14:57:27)


Lubię słowo indolencja.
Dzięki niemu moje lenistwo wydaje się czymś niezwykle wyrafinowanym.

- Bern Williams

Offline

 

#21  2009-06-23 12:43:40

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

Dziwną rzecz to ja na egzaminie praktycznym miałem... mianowicie w opisie usterki najpierw pisze że użytkownik nie może zainstalować plików w danym katalogu ok nie ma uprawnień. Czytam dalej pisze że POST pomyślnie przeskanował sprzęt Bios też ale zamiast pojawienia się ekranu ładowania windowsa jest czarne tło i miga bodajże "_ " No to ok nastawiłem się że sobie to powolutku zrobię napisałem założenia, prawdopodobne przyczyny usterki (około 3,5 strony A4). Włączam kompa już się zaparłem że mi się widnows nie uruchomi patrzę wszystko przeleciało windows się załadował zalogowałem się, wszystko działa... O_o wołam gościa z komisji i mu mówię "Panie jak ja mam to naprawić skoro to działa?" on się popatrzył na mnie na komputer i po chwili zastanowienia mówi "Wyobraź sobie że to nie działa" i na tym stwierdzeniu zakończyła się nasza dyskusja.  Moim zdaniem jest to co najmniej nie dopuszczalne jak pisze że ma nie działać to powinno nie działać bo jak można naprawić coś co nie jest zepsute? Absurd!!

Ostatnio edytowany przez LongeR (2009-06-23 12:47:51)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#22  2009-06-23 17:31:31

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

bo jestes dupa, trzeba bylo poczekac i zawolac ze napawiles :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#23  2009-06-24 16:18:30

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Egzamin- Technik informatyk

heheh żeby to było takie proste:xD Komisja tego nie ocenia prace są pakowane i wysyłane Bóg wie gdzie a systemy zaraz po zakończeniu egzaminu są przeinstalowywane, gdyż zaraz po nas egzamin ma następna grupa:)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)