Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-10-28 16:39:38

  PerBeatus - Użytkownik

PerBeatus
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2004-10-28

Czemu Debian?

Witam jestem świerzutki jeśli chodzsi o uzytkowanie Debiana. Przesiadłem się z Fedory... tak dla próby i jestem ciekawy waszych opini i porównań do innych dystrybucji, szczególnie Fedory i Slacka bo z nimi mam kontakt :)

Czemu wy wybraliście Debiana (oprócz tego że ma fajny zakrecony znaczek :)

Z góry dzięki i pozdrawiam

Offline

 

#2  2004-10-28 18:04:45

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Czemu Debian?

Zapytaj sie na forum slacka " dlaczego slack a nie Debian ?" pewnie nie dostaniwesz konkretnej odpowiedzi, ja osobiscie przerobilem kilka linuksow i wybralem Debiana a dlaczego ? a bo ja wiem, mail to cos w sobie :).
Malo kto powie Ci dlaczego Debian, odpowiedzenie teraz na to pytanie bylo by jednoznaczne: Bo to jest Debian a nie jakis inny linux Debian Debian Debian.... takie same odpowiedzi dostaniesz na innych forach z roznymi distro.
Przychodzi taka chwila kiedy trzeba zdecydowac i jak ona nadejdzie bedziesz wiedzial sam dlaczego Debian lub slack.

Moje pierwsze poczatki z linuxem to byla masakra :) przerazaly mnie zaleznosi, a Debian kusil "aptem" wiec moze dlatego? a teraz linux to linux czy to Debian czy slack, jeden czort . Ale i tak wole Debiana :) a dla czego... bo zaczyna sie na "D" i jest GNU :)

Tak wiec widzisz PerBeatus trudno jest odpowiedziec na to pytanie.

P.s

Polecam Ci Debiana :)


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#3  2004-10-28 22:17:27

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: Czemu Debian?

ja ci polece debiana wlasnie ze wzgledu na zaleznosci - uzywalem do tej pory slacka bardzo sobie chwale ta dystrybucje ale cos mnie trafia jak widze  te zaleznosi ciagle czegos brakuje i trzeba szukac a jak nie ma nigdzie paczki to trzeba kompilowac - kompilacje byly mile na poczatku ale pozniej zaczynaja sie zdziebko nudzic. Mialem domowa "zabawke"-serwer i dokladnie 2 godziny temu mnie szlak trafil i slack polecial z dysku teraz instaluje sie woody mam mocna postanowienie pozostania przy nim. Jakos mnie troszku ciagnie do bsd i moze jeszcze je zobacze :]

Jesli chodzi o zaleznosci itp to na roznych forach znajdziesz arguemty ze do tego jest swaret - tak zgadza sie ale to sluzy jak apt-get tylko do pociagniecia i instalacji paczek - zaleznosci to on praktycznie nie ma, tak jak zreszta tgzy toz to w koncu skompresowane paczki ze skryptem w srodku.

Generalna zasada mi sie wydaje ze jest taka - warto by bylo sprobowac kazdej dystrybucji - kazda czegos cie nauczyc a pozniej wybierasz sobie jakas ktora ci podpasuje najbardziej.

Offline

 

#4  2004-11-17 15:36:24

  rybek - Członek DUG

rybek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-04-20

Re: Czemu Debian?

dlaczego debian:

1. bardzo dobry system pakietowania.
2. wersje stabilna mozna postawic bedac pewnym ze bedzie dzialala dotad dopoki sami jej nie zwalimy.
3. pomysl na tworzenie dystrybucji. nie jest to zamknieta w pewien sposob grupa ludzi ale otwarta rzesza internautow.


Linux Registered User: #348830

In a World without Walls and Fences,
who needs Windows and Gates?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)