Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2009-05-04 21:52:55

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Pendrivie z ntfs'em i zapisem plików

Panowie, to wszystko już było: http://forum.arch-linux.pl/viewtopic.php?id=5150
Mnie pierwszy raz trafiło pod archem, potem po upgrade do squeeze i pewnie trzeci raz też mnie spotka :) Szkoda, że ciągle w linuksie trzeba wyważać otwarte drzwi...


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#77  2009-05-04 22:04:16

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Pendrivie z ntfs'em i zapisem plików

kodzik, widocznie zbyt dużo elementów próbowałeś zmienić i to jest powodem nie działania.

Spróbuj odinstalować te pakiety z opcją ,,purge'': consolekit, hal, policykit i te, które będą w zależnościach hala.

Ja musiałem odinstalować pakiety związane z zarządzaniem energią itp. i dopiero zaczęło działać. Pakietów związanych z udev nie ruszałem.

Później zainstaluj tylko pakiet hal z powiązanymi z nim consolekit i policykit

Używam thunara pod fluboksem, z wszystkimi wtyczkami z nim powiązanymi.

Edit:

ippo76, sam trochę do tego powtarzania doprowadziłeś bo zamiast sprawdzić podane przez siebie rozwiązanie i potwierdzić praktycznie to zainstalowałeś stabilną wersję Debiana Lenny.
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=117635#p117635
A rozwiązanie podałeś parę postów wcześniej
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=117607#p117607

Ostatnio edytowany przez fnmirk (2009-05-04 22:20:43)

Offline

 

#78  2009-05-05 08:22:47

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Pendrivie z ntfs'em i zapisem plików

@fnmirk
Toć napisałem w jednym z postów, że w archu dopiski do policykit.conf sami deweloperzy nazywali wtedy (w lutym) "workaround" czyli obejściem problemu.
Na forum archa wyżaliłem się, że to jest bezmyślność, aby wrzucać wadliwe pakiety do głównych repozytoriów. Nie znalazłem tam jednak zrozumienia :) (to jest distro rolling-release). Po kolejnej wtopie z xorgiem 1.6 (a propos, przerabialiście to już? Po upgrade systemu X-y nie wstawały z komunikatem, że nie mam serwera). W tym przypadku akurat deweloperzy ostrzegali przed tym, moja wina, że nie czytam głównej strony przed aktualizacjami. Ale doszedłem też do wniosku, że nie mam zamiaru testować oprogramowania, bo nie mam czasu po n razy wracać i naprawiać coś, co powinno działać. Dlatego zmieniłem distro.

Lenny mi wystarczy, zupgradowałem go bo squeeze zawiera pakiet wicd (IMO najlepszy manager do sieci). Uwierz mi, że nie spodziewałem się kłopotów z policykit, bo wtedy na pewno nie przeszedłbym na squeeze.

To mnie smuci, że wszystkie dystrybucje muszą przejść przez to samo, jak dzieci w przedszkolu przez wietrzną ospę :)

Przecież wiadomo, że hal w którejś wersji robi takie fiku-miku i wszyscy muszą grzebać w plikach. Nie rozumiem, po co więc wrzucać taki lipny pakiet do repo? Dla wyższego numerku? Rozumiem, że deweloprzey archa mają za cel distro z najnowszymi paczkami, bez względu na efekty. Po debianie się tego nie spodziewałem. Rozumiem, że squeeze to testing ale bez testów wiadomo, co się dzieje po upgrade hala. Wystarczy przejrzeć forum lub bugi  "szybszej" dystrybucji.

Przy okazji: nie pamiętam numerków, ale kolejna wtopka czai się w upgrade pakietu bluez - w nowej wersji nie ma pliku odpowiedzialnego za parowanie urządzeń i piny. W efekcie bluetooth przestaje widzieć urządzenia. U mnie zniknął telefon ale niektórym klawiatury i myszy :) Jak ktoś ciekawy

Sory za OT i "ścianę płaczu"

Mimo wszystko miłego dnia :)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)