Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-04-16 15:20:46

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

szyfowanie załącznika

Witam! mam takie pytanie - w jaki sposób zaszyfrować plik np pdf
który później wyślę mailem ale w taki sposób aby osoba która  go obierze mogła go odszyfrować.
( np klucz prywatny publiczny ).
Ma ktoś jakiś pomysł??


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#2  2009-04-16 15:27:31

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: szyfowanie załącznika


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2009-04-16 15:44:49

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

Re: szyfowanie załącznika

Tzn tak chodzi mi nawet o użytkowników którzy otrzymają takiego maila a nie mają linuxa. Czyli z lini poleceń nie odszyfrują. Może certyfikatem?? Czyli instalacja certyfikatu na kliencie poczty. Chyba że można to jakoś obejść prościej??? Ma ktoś może jakiś przykład??


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#4  2009-04-16 15:51:16

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: szyfowanie załącznika


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#5  2009-04-17 09:03:00

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

Re: szyfowanie załącznika

A tak myślę właśnie - jak to zrobić na podstawie certyfikatów??
Czyli jak wygenerowac dwa certyfikaty jeden dac komuś aby zainstalował go w kliencie poczty
a drugi mieć u siebie - i żeby działało to tak że bez certyfikatu na kliencie nie będzie mógł pobrać tego maila??


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#6  2009-04-17 09:21:14

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: szyfowanie załącznika

debbie napisał(-a):

A tak myślę właśnie - jak to zrobić na podstawie certyfikatów??
Czyli jak wygenerowac dwa certyfikaty jeden dac komuś aby zainstalował go w kliencie poczty
a drugi mieć u siebie - i żeby działało to tak że bez certyfikatu na kliencie nie będzie mógł pobrać tego maila??

Pobrać? Od tego jest hasło. Zna hasło — pobiera, najwyżej nie będzie w stanie go odszyfrować.

Coś mi się wydaje, że przekombinowujesz.

BTW, część klientów poczty obsługuje PGP w locie.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#7  2009-04-17 09:44:16

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

Re: szyfowanie załącznika

Ale znasz jakiś konkretny przykład jak zaszyfrować pdf'a tak aby druga osoba mogła go odszyfrować np hasłem z poziomu klienta poczty???


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#8  2009-04-17 19:02:53

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: szyfowanie załącznika

np. w kmailu po dodaniu zalacznika klikasz sobie checkbox w kolumnie zaszyfruj ... przy wysylaniu pytany jestes o to jakim kluczem gpg zaszyfrowac (do szyfrowania wybierasz klucz publiczny drugiej osoby)

po odebraniu takiego maila gdy go otwieramy w kmailu to (jezeli zostal dobrany odpowiedni klucz prywatny) pytani jestesmy o haslo klucza i gdy je podamy widzimy mail z zalacznikiem a gdy go nie ma zalacznika nie widac (jest w formie zaszyfrowanej)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)