Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-03-30 10:10:38

  Nickleodeon - Członek DUG

Nickleodeon
Członek DUG
Skąd: Drawsko Pomorskie
Zarejestrowany: 2005-08-19

prezentacja na cd /b. duzo plikow i folderow/ JTZ by sie nie ciagnelo.

Witam i pytanie jak w temacie:
Mam na płycie cd zrobić kopie witryny internetowej offline. Nie byłoby większych problemów, bo jest już zrobiony autorun.inf i uruchom.bat Jednak po wypaleniu płytki i wsadzeniu jej do kompa mam dosłownie dłuuuuugi baaaardzi czas oczekiwania na uruchomienie defoultowej przeglądarki i odpalenie strony startowej tej witryny.
Pytanie kal to zrobić - JTZ, żeby było wszystko znośne jeśli chodzi o oczekiwanie na start witryny offline z cd.
Nasuwaja sie tez inne dwa pytania:
- może cos z zapisem danych na płycie skopałem?
- może to antywir nie może sie obrobic z taka ilością danych?
Będę wdzięczny za pomoc.

Offline

 

#2  2009-03-31 13:06:08

  Nickleodeon - Członek DUG

Nickleodeon
Członek DUG
Skąd: Drawsko Pomorskie
Zarejestrowany: 2005-08-19

Re: prezentacja na cd /b. duzo plikow i folderow/ JTZ by sie nie ciagnelo.

witam ponownie
Dzięki tgR za podpowiedź. Siadam i szukam.
Sytuacja zmieniła się trochę i wszystko idzie w dobrym kierunku: wycziłem /heheheh nie trzeba było aż tak strasznie móżdżyć/ że to wszystko zależny od.... przeglądarki. Foksik radzi sobie z zawartością nawet znośnie dobrze - oczekiwanie na wyświetlenie zawartości cd jest znośne. Problem ma jak zwykle Makrosyf Internet Exp - oczekiwanie na wyświetlenie zawartości strony trwa ok 10 razy /sic!/ dłużnej. Zauważyłem, że przeglądarka zamiera na krótki czas, po tym wszystko jest PRAWIE ok i pojawia się stronka.

Offline

 

#3  2009-03-31 19:38:22

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: prezentacja na cd /b. duzo plikow i folderow/ JTZ by sie nie ciagnelo.

Przecież są programy do pobierania na dysk i przeglądania z dysku całych serwisów www.
Najprostszy to wget.
Inne programy to: httrack

Prosty przykład zastosowania programu wget.

Więcej w:

Kod:

man wget

Offline

 

#4  2009-03-31 22:50:09

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: prezentacja na cd /b. duzo plikow i folderow/ JTZ by sie nie ciagnelo.

tgR

Nickleodeon napisał(-a):

Mam na płycie cd zrobić kopie witryny internetowej offline.

Nie muszę wyjaśniać dalej jakie mają związki wspomniane programy.

Offline

 

#5  2009-04-01 00:06:51

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: prezentacja na cd /b. duzo plikow i folderow/ JTZ by sie nie ciagnelo.

Dobrze i właściwie pobrana odpowiednim programem witryna działa sprawnie i szybko uruchamiana w trybie offline. Jak nie posiadałem stałego dostępu do internetu to w taki sposób robiłem kopie całych serwisów. Do dziś posiadam na płytkach cd wiele już archiwalnych serwisów i stron. Działają wyśmienicie z wszystkimi przeglądarkami (systemami) na jakich próbowałem.
Nie wiem jaką stronę ma pobrać kolega ale spróbowałem pobrać fragment głównej strony DUG i działa bardzo dobrze i szybko.

Kod:

wget -k -r -b l2 http://dug.net.pl

spróbuj.

Ostatnio edytowany przez fnmirk (2009-04-01 00:25:42)

Offline

 

#6  2009-04-01 08:24:56

  Nickleodeon - Członek DUG

Nickleodeon
Członek DUG
Skąd: Drawsko Pomorskie
Zarejestrowany: 2005-08-19

Re: prezentacja na cd /b. duzo plikow i folderow/ JTZ by sie nie ciagnelo.

fnmirk napisał(-a):

...spróbuj.

nie mam co próbować, bo stosuje to polecenie z powodzeniem od... ok 6 lat od kiedy się bawię /i pracuję/ linuxem. Chyba kolega/koleżanka nie doczytał do końca moich poprzednich dwóch postów. Ale również dzięki za szczerą chęć niesienia pomocy.
Poza tym nie mam co ciągnać z neta tej witryny bo to ja ją stawiam w necie. Dokładnie jest jak napisał tgR - ma to być prezentacja w formie witryny offline odpalana na cd.  Problem dokładnie jest z przeglądarkami dokładnie z badzIEwiem.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Z n a l a z ł e m     r o z w i ą z a n i e ! ! ! !
Okazało się, że na serwerze doklejono do kazdej stronki www po dwa paski kodu /java script/ dot. statystyk. Było tam oczywiście odwołanie do skryptu który  był gdzieś "far far away" w internecie.... i ....
Dzięki wszystkim za ew. ruszanie szarymi komórkami i nawet potencjalna chęć pomocy.

Ostatnio edytowany przez Nickleodeon (2009-04-01 10:52:28)

Offline

 

#7  2009-04-01 14:57:30

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: prezentacja na cd /b. duzo plikow i folderow/ JTZ by sie nie ciagnelo.

To dajesz popalić - mając źródła strony na dysku. Cieszę się, że jednak znalazłeś rozwiązanie.

Offline

 

#8  2009-04-01 16:05:08

  Nickleodeon - Członek DUG

Nickleodeon
Członek DUG
Skąd: Drawsko Pomorskie
Zarejestrowany: 2005-08-19

Re: prezentacja na cd /b. duzo plikow i folderow/ JTZ by sie nie ciagnelo.

fnmirk napisał(-a):

To dajesz popalić - mając źródła strony na dysku......

niestety nie jest to mój serwer tylko hosting na serwerach home.pl.
TEMAT ROZWIĄZANY (wyczerpany) :))) Śmiga aż miło... prezentacja ma się rozumieć.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)