Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-02-09 16:43:02

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Niestety nie udało się mi uruchomić drukarki hp deskjet 845c.
Którą drukarkę moglibyście polecić. Zależy mi na tym, aby była na dłuuugie lata i żeby była tania - tak w zakupie jak i eksploatacji (z tym, że chyba eksploatacja kolorowej nie może być szczególnie tania...) Oraz, żeby jej uruchomienie pod linuksem było pewnikiem.

Sam rozważam w tych:
monochromatyczne:

http://www.zadowolenie.pl/zobacz,19906,kat,149,brother-hl-2035--
http://www.openprinting.org/show_printer.cgi?recnum=Brother-HL-2035

http://www.office.xerox.com/printers/laser-printers … pec-plpl.html
http://www.openprinting.org/show_printer.cgi?recnum=Xerox-Phaser_3117

kolorowe:

http://sklep.henwar.pl/index.php?s=prodd&i=45661
http://www.openprinting.org/show_printer.cgi?recnum=Samsung-CLP-310


Co myślicie o tych produktach w związku z moim zapytaniem?

Ostatnio edytowany przez harlequin (2009-02-09 16:43:25)


[/url]

Offline

 

#2  2009-02-09 17:01:06

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Posiadam:
hl2030

Działa uruchamiana z domyślnymi sterownikami dostępnymi z większością livecd (sterowniki foomatic).
Żadnych problemów z instalacją.

Offline

 

#3  2009-02-09 19:09:44

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Tylko Brother. Z tego co pamietam 2030 różni się minimalnie od 2035 chyba ilością stron z tonera. Nie kupuj HP ani Samsungów - zamienniki niewiele tańsze od oryginalnych tonerów. Ostatnio spodobał mi się sklep http://www.centrumdruku.pl/

Offline

 

#4  2009-02-10 09:26:19

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

To prawda że zamienniki do samsungów są niewiele tańsze niż oryginały, ale zawsze jest możliwa regeneracja, ja posiadam wielofunkcyjne scx 4200 i uzupełnienie wynosi mnie ~80zł.


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#5  2009-02-10 09:57:03

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Prawda z eksploatacją drukarek jest taka, że koszt materiałów eksploatacyjnych jest wyższy od ceny nowej drukarki. Opłaca się do zastosowań domowych kupić drukarkę o możliwie najwyższym średnim wydruku z zestawu będącego na wyposażeniu.
Jeżeli drukarka umożliwia wydruk np. średnio 3000 stron to jest to na pewno zadrukowanie całej paczki papieru w której jest 5 ryz (5x500). Czyli nie ograniczając drukowania wystarcza to w domowych warunkach na rok lub nawet dwa lata korzystania z drukarki bez martwienia się o toner (może być u niektórych nawet 3 lata).
Po dwóch lub trzech latach lepiej opłaca się kupić nową drukarkę niż uzupełniać starą.
Do takiego wniosku doszedłem kupując ostatnio toner (kupiłem uzupełnienie). I jak się skończy to kupuję nową drukarkę. Mam obecnie trzecie uzupełnienie toneru, po którym będzie chyba konieczna wymiana bębna. Jak kupiłem swoją drukarkę dwa lata temu, oryginalny toner kosztował dużo mniej niż drukarka. Obecnie role się odmieniły.

Offline

 

#6  2009-02-10 11:44:34

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

mam brother 2030, pierwszą kasetę musisz sobie kupić oryginalną, potem kupujesz proszek za 40 zł i uzupełniasz sam.


linux regd. user #248790

Offline

 

#7  2009-02-10 18:11:07

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Dziękuję bardzo za zainteresowania i podzielenie się wiedzą na temat drukarek.
Sam również posiadam Brothera HL-2030 i jest rewelacyjny. Tak jak rychu napisał, koszt 40 zł za proszek.
Aktualnie szukam drukarki dla szwagra, u którego zainstalowałem debiana. Marzy mu się kolor, ale nie jest to warunek typu "Nicea albo śmierć".

Mam dodatkowe pytanie:
Czy mogę kupić Brothera HL-2035, licząc na równie udaną współpracę z linuksem, jak HL-2030, i materiałami do eksploatacji?

Pytam, bo HL-2030 aktualnie jest wiele droższy niż wtedy, kiedy ja go kupowałem.


[/url]

Offline

 

#8  2009-03-25 15:32:22

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Jeśli ktoś zastanawia się nad HL-2035 Brothera, to mogę streścić jego instalację, bo model ten nabyłem:
Podłączyłem do komputera, wyskoczyło okienko o odnalezieniu nowej drukarki oraz zapytanie czy znaleźć sterowniki. Kliknąłem TAK i to tyle z instalacji.

Materiałów eksploatacyjnych chyba jeszcze nie ma, i nie wiem czy pasują te z HL-2030. Ale wierzę, że się pojawią zanim szwagry wydrukują toner na faktury.

Bardzo mi się podobała instalacja ;>


[/url]

Offline

 

#9  2009-03-28 12:28:46

  alsz82 - Użytkownik

alsz82
Użytkownik
Skąd: NISKO
Zarejestrowany: 2005-11-05

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Polecam hp1100, działa bez porblemu, jednak czasami jak chce wydrukowac pdf ktoy duzo wazy to troche jej schodzi :((wina małej pamieci) eksploatacja naprawde tania(zamiennik mozna kupic od 40 zł,a proszek za 10 zł a orginalny ok 100-150 zł)

Offline

 

#10  2009-06-22 14:34:53

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

A coś z kolorowych możecie polecić? Zastosowanie - do małej firmy.


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#11  2009-06-23 03:55:50

  rafaloo - Członek DUG

rafaloo
Członek DUG
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

ja po wakacjach muszę wymienić swoją hp 845c (ze względów na koszt tusze) na jakąś ekonomiczna laserową drukarenkę (najlepiej sieciową). Co byście polecili z tańszego sprzętu?


http://www.debian-art.org/CONTENT/content-files/80977-userbar.png

Offline

 

#12  2009-06-23 12:21:04

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Znalazłem taka na allegro http://www.allegro.pl/item658885212_hp_2200dn_duple … hp_gw_6m.html nie wiem tylko jak ona będzie się sprawować pod linuxem. Napełnienie 30zł ponoć.

Offline

 

#13  2009-06-23 13:17:45

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#14  2009-06-23 15:06:42

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Wybór drukarki laserowej zależy od tego co drukujemy. Jeżeli tylko tekst to każda spełni swoje zadanie.
Jak mają to być rysunki i grafiki to na pewno nie może to być drukarka laserowa za 300zł.

Drukarki laserowe mają jedną wadę - zbierają kurz. Po roku nowa drukarka, nawet nie używana intensywnie, może brzydko drukować przez osadzone śmieci na wałkach i ,,szczotkach'' zbierających. Wymaga to umiejętnego jej przeczyszczenia bo inaczej wydruki będą trochę ,,zabrudzone'' i nawet bardzo brzydkie.

Wymiana proszku to jedno i on jest stosunkowo tani i wydajny przy zakupie jednego pojemnika. Sam proszek, jako uzupełnienie do większości drukarek czarno-białych, to kosz nieprzekraczający 100zł i wystarcza na wydruk 3000 do 6000 stron papieru A4. To jest średnio dwa do nawet pięciu lat pracy drukarki (zależy ile drukujemy, proszek może się nawet przeterminować w tym czasie).

Ważniejszy jest bęben światłoczuły i on stanowi o jakości i stanie drukarki. Ten element niezbyt da się czymkolwiek zastąpić. Kalkulując zakup drukarki warto jego cenę i dostępność brać pod uwagę. Uważam że lepiej kupić trochę droższą drukarkę z bębnem pozwalającym na wydruk większej ilości stron niż sugerować się ceną proszku, niższą przykładowo o 20zł.

Offline

 

#15  2009-06-23 16:02:45

  rafaloo - Członek DUG

rafaloo
Członek DUG
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

@fnmirk drukuje tylko tekst...trochę tego jest. Zawłaszcza podczas sesji :) i zważywszy, ze nie tylko ja w domu drukuję.
To co byś polecił? Ma być jak najbardziej ekonomiczna :)


http://www.debian-art.org/CONTENT/content-files/80977-userbar.png

Offline

 

#16  2009-06-23 18:57:43

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Mam jeszcze, tak jak wcześniej napisałem hl2030. Jej następcą jest hl2035
Jak kupowałem drukarkę, producent dostarczał ją z pełnym wyposażeniem w toner. Obecnie wszyscy producenci oszukują proponując zestaw startowy o ograniczonej funkcjonalności i obniżają cenę drukarki.

Bęben w drukarkach Brother jest przewidziany na 12000 stron, jego koszt to praktycznie cena nowej drukarki (jak drukarka jest nowa na rynku jest tańszy). 12000 tysięcy stron to przynajmniej 3-5lat intensywnego drukowania - w warunkach domowych. Aby tyle działał musi być przynajmniej 2-3 razy w tym czasie drukarka czyszczona.

Porównaj to do innych drukarek laserowych dostępnych na stronie, którą polecił Zbooj.

Podobnie jest z drukarkami Samsunga.

Drukarki Samsunga i Brothera mają 8MB pamięci co pozwala na wydruk grafiki i zdjęć. Inni, jak HP, oferują w podobnych drukarkach tylko 2MB pamięci.

W zasadzie wszystkie są podobne jak działają z Linuksem. Drukarki Brothera i Samsunga działają bez problemu.

Offline

 

#17  2009-09-01 20:53:40

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Przy okazji dylematu przed jakim stoi szczypior88 pociągne ten wątek, gdyż również odczuwam coraz większą potrzebę posiadania drukarki.
Interesuje mnie sprawnie działające pod linuksem urządzenie wielofunkcyjne posiadające port ethernetowy. Drukarek działających pod linuksem może nie jest aż tak mało ale patrząc na urządzenia potrafiące pracować w sieci do 1000 pln wybór wydaje się być bardzo ograniczony dlatego też prosiłbym was o pomoc w wyborze.

istotne dla mnie są:
- działanie w sieci
- sprawnie działający skaner, potrafiący radzić sobie nie tylko z tekstem ale też ze zdjęciami
- jak najmniejsze wymiary
- trwałość
- pełna współpraca z linuksem
- cena do 1000, mogę dołożyć góra 200 choć wolałbym tego nie robić
Koszty eksploatacji również, choć mogę wydać raz na jakiś czas troszkę więcej pod warunkiem że drukareczka będzie sprawować się jak należy .

Ewentualnie zastanawiam się nad jakąś drukarką i zewnętrznym serwerem druku działającym jako magazyn danych.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#18  2009-09-01 21:42:56

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Mam w pracy HP 2015. Ma port eth. Ładnie to wszystko działa, ale nie ma skanera niestety. Kosztuje też trochę.  Aaaa, na Alledrogo znalazłem za 500 zł


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#19  2009-09-01 23:02:47

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

A sa w ogóle drukarki które umożliwiają skanowanie przez sieć? Jeśli są to jak to się odbywa? Normalnie przez program zainstalowany na kliencie?

Offline

 

#20  2009-09-02 06:57:23

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

giegiel napisał(-a):

A sa w ogóle drukarki które umożliwiają skanowanie przez sieć? Jeśli są to jak to się odbywa? Normalnie przez program zainstalowany na kliencie?

Są. Ale w cenie trochę przewyższającej "taniość" ;)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#21  2009-09-02 07:31:45

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

pasqdnik napisał(-a):

Są. Ale w cenie trochę przewyższającej "taniość" ;)

To znaczy na jaka kwotę musiałbym się szykować? Zawsze myślałem że każde urządzenie wielofunkcyjne posiadające port ethernetowy potrafi drukować i skanować przez sieć.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#22  2009-09-02 07:45:26

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Jak port eth pracuje jako printserver (a tak jest przeważnie) nie nie potrafi skanować :) Słyszałem o jakiś aplikacjach które instaluje się na kompach i można wtedy udostępniać skaner. Jak mi się przypomną nazwy to podeśle.

Offline

 

#23  2009-09-02 08:55:29

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

djjanek napisał(-a):

Jak port eth pracuje jako printserver (a tak jest przeważnie) nie nie potrafi skanować :) Słyszałem o jakiś aplikacjach które instaluje się na kompach i można wtedy udostępniać skaner. Jak mi się przypomną nazwy to podeśle.

Np. Xeroxowy Scan To PC, Lexmark też ma jakiś soft do tego. Mało to wygodne, bo trzeba się przejść do drukarki, wrzucić dokument na szybę, wrócić do kompa, kliknąć i znowu iść do maszyny po ten dokument.

Z tego co wyszukałem na necie to stosunek funkcjonalności/ceny Brothera MFC 7440N jest na baaardzo przyzwoitym poziomie, nie wiem jak to się ma z eksploatacją takiej maszyny.


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#24  2009-09-02 20:25:46

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

A co myślicie o drukarce Brother MFC-7820N? model ten ponoć posiada opcję skanowania przez sieć nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale na openprintig.org ten model jest opisany jako działający perfekcyjnie.
Jak wygląda instalacja i użytkowanie skanera w wypadku drukarek które nie posiadają opcji skanowania przez sieć czy w tym wypadku instaluje się osobno skaner i drukarkę?


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#25  2009-09-05 06:59:01

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

terefere napisał(-a):

Jak wygląda instalacja i użytkowanie skanera w wypadku drukarek które nie posiadają opcji skanowania przez sieć czy w tym wypadku instaluje się osobno skaner i drukarkę?

Tak. Skaner musi być obsługiwany przez sane.

Co do skanowania przez sieć to strzelam, że na kompie tworzysz jakiś udział UNC i tam wrzucane są Twoje skany. Czyli podchodzisz do maszyny, dokument na szybę, naciskasz guzik i za chwilkę masz to na kompie.


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)