Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-01-13 16:08:26

  bucz - Użytkownik

bucz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-06

Call to undefined function mysql_pconnect()

Chcę zainstalowac pewną aplikacje sieciową (CACTI). Gdy odpalam ja w przeglądarce, otrzymuję:

Fatal error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /usr/share/php/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 376

mam zainstalowane PHP5 z paczki i apache2 z paczki. Jak to naprawić bez wybebeszania całego systemu? gdzieś znalazłem, że musze przekompilować jescze raz PHP, a w plikach PHP jest że musze też przeinstalować apache... Nie chcę rozpiepszać wszystkeigo, bo obawiam się że potem wszystkie inne aplikacje posypią mi sie jak domino i nigdy tego nie poskładam :|

Dodam jedynie, ze pod ubuntu wszystko chodzi od razu, bez grzebaniny, jedynie pod debianem mi sie sypie

Offline

 

#2  2009-01-13 16:46:30

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: Call to undefined function mysql_pconnect()

Kod:

#dpkg-reconfigure php5-mysql

Run as root and then select Yes to the Should MySQL be added to /etc/php5/(cli|cgi)/php.ini

Restart the apache server using the following command

#/etc/init.d/apache2 restart

Ostatnio edytowany przez kayo (2009-01-13 16:51:37)


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#3  2009-01-14 08:21:01

  bucz - Użytkownik

bucz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-06

Re: Call to undefined function mysql_pconnect()

dzieki,

niewiele wczesniej zrobilem to recznie. Sprawdzłbym, czy to co napisałeś działa, ale boje sie zr znowu mi padnie :)

/etc/php5/apache2#
    ;extension=mysql.so
zmien na
    extension=mysql.so

    ; extension_dir = "./"
zmien na
    extension_dir = "/usr/lib/php5/20060613+lfs/"
to jest katalog z  mysql.so

U mnie działa.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)