Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-04-21 20:25:15

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

ZROBIŁEM TO...! ;-)

Witam

Zrobiłem coś, co wydaje się pozbawione najmniejszego sensu - dzisiaj kupiłem oryginalna Windę XP Home :-) I to po niemal roku używania rozmaitych dystrybucji Linuksa.

Powódy dwa. Po pierwsze, poczucie przesytu dystrybucjami, w których zawsze jakaś jedna rzecz musiała działać nie tak, jak trzeba. Zawsze było coś, co mnie denerwowało i czego nie mogłem zwalczyć. Ostatnio - problemy z wypalaniem wszelkimi programami płyt na Ubuntu. Wkurzyłem się.

Drugi powód - dodatkowe zajęcia, związane z intensywnym pisaniem w edytorze tekstu. Niestety, ale poziom Open Offica jeśli chodzi o współprace z Officem M$ daleki jest od doskonałości. I kiedy po trzech pracowicie spędzonych dniach świąt otworzyłem dokumenty w pracy i musiałem ręcznie poprawiać usterki [np. niemożliwe do usunięcia podkreślenie w kolorze - ], powiedziałem dość. Praca zaoferowała mi legalnego Offica, ja musiałem kupić Windowsa.

Tak więc czekam na lepsze czasy i dla samych dystrybucji Linuksa, i dla jego oprograowania, z OpenOfficem na czele :-)

Wszystkich serdecznie pozdrawiam i dziękuje za pomoc kazaną podczas walki z różnymi problemami linuksowymi :-)

Offline

 

#2  2006-04-21 20:49:04

  kwachu - Członek DUG

kwachu
Członek DUG
Skąd: z /home/kwachu
Zarejestrowany: 2006-04-06

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

A ile czasu miałeś jakąś jedną dystrybucję na dysku? Wczoraj "Czw Kwi 20, 2006 8:09 pm" pisałeś ze już masz Ubuntu zaraz po PCBSD a dzisiaj kupujesz Windowsa. W zbyt gorącej wodzie kąpany chyba jesteś :)


http://img218.imageshack.us/img218/8307/811168430630qp0.png
http://img.userbars.pl/22/4369.png
http://www.cdlinux.pl/grafika/cdlinux_button-200x50.png

Offline

 

#3  2006-04-21 20:56:55

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

ale czogeś tu nei rozumei fakt że masz M$ nei musi oznaczać odstawki pingwina ... ja mam jedno i drugie,... nei uwieżysz ale sie nei biją ;p

Offline

 

#4  2006-04-21 21:17:29

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

Niestety, ale poziom Open Offica jeśli chodzi o współprace z Officem M$ daleki jest od doskonałości. I kiedy po trzech pracowicie spędzonych dniach świąt otworzyłem dokumenty w pracy i musiałem ręcznie poprawiać usterki [np. niemożliwe do usunięcia podkreślenie w kolorze - ], powiedziałem dość.

A jaki jest poziom Offica M$, jeśli chodzi chodzi o współpracę z Open Officem? :D

Offline

 

#5  2006-04-21 21:23:28

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

Też tak miałem... Zajeło mi 4lata jak nie więcej aby zrozumieć iż M$ nie jest żadną wyrocznią.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#6  2006-04-21 21:26:15

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

I jeszcze jedno - ja mam zainstalowanego i super działającego MSOffice 2003 na linuxie. Praca Ci dała Office'a to trzeba było zainstalować na linuxie - żaden problem, a opisy są na forum.
Poza tym zauważyłem że jeden problem zniechęcił Cię do *BSD i bez walki się poddałeś. Trudno. Zobaczysz problemy w Windowsie i wrócisz


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#7  2006-04-21 21:33:12

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

Powiem Wam, że wszystko było fajnie, dopóki komputer w pracy był do pracy, a komputer domowy do zabawy/eksperymentów itp. Ponieważ zakup Windowsa w zasadzie już mi się zwrócił, więc przestałem się przejmować kwestią finansową. Gdy przychodzi do poważnej pracy i na dodatek lepszej płacy, optyka człowieka się zmienia. Przestaje myśleć: jak miec system operacyjny najmniejszym kosztem albo którą dystrybucją teraz się pobawić, a zaczyna myśleć: jak mieć narzędzie, żeby skutecznie i wydajnie na nim pracować i żeby było w pełni kompatybilne z tym, na czym pracują inni. Przestaje straszyć magiczna cena 369 PLN czy okolice, a zaczyna straszyć zawalenie terminu z powodu np. tego, że formatowanie da się usunąć tylko poprzez zapisanie w pliku .txt albo po aktualizacji KDE do 3.5 komputer całkowicie odmawia współpracy.

Co do dwóch systemów na jednym dysku, to raczej na razie nie będę miał czasu. A pisząc o kompatybilności Open Offica względem MS Offica miałem na uwadze ich rozpowszechnienie. To niestety nie M$ musi się dostosowywać do OO, lecz na odwrót - nad czym zresztą ubolewam, ale takie życie ;-(

P.S.
Wrócę, gdy przestaną wspierać poprawki dla XP, a Vista będzie koszmarnie droga :-)

Offline

 

#8  2006-04-21 21:54:29

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

eee tam, MMW ma nowy komputer, windowsa legala zainstaluje, wrzuci firewalla ,antywira,  podłączy do sieci  to mu się załata. Zrobi kopię partycji systemowej i problemy nie straszne.
Ja niestety po 8 miechach działajacego xpeka tak bardzo mu uwierzyłem, że na płytę z backupem filmy ponagrywałem a on sie rozjechał :( .  Gdybym miał płytkę to przywrócenie systemu trwało by 15 min, a tak cały dzień się grzebałem. Ale człek się uczy na błędach.

ale czogeś tu nei rozumei fakt że masz M$ nei musi oznaczać odstawki pingwina ... ja mam jedno i drugie,... nei uwieżysz ale sie nei biją ;p

U mnie nawet sobie pomagają, bo program do backapu partycji windowsa to linux live  a wszystkie paczki itd. dla linuksów pobierane są pod xpekiem bo już nie wierzę, że da się go podłączyć do sieci ;)

A jaki jest poziom Offica M$, jeśli chodzi chodzi o współpracę z Open Officem? :D

standardy standardami, a życie życiem. Co po standardach zatwierdzonych pieczęciami na papierze skoro 9 na 10 komputerów używa czegoś innego? (np cp1250) w takim wypadku słowo standard traci na znaczeniu. Poza tym OO zyskuje wielkie połacie rynku dzięki próbom współpracy z M$, dla M$ taka opcja to poprostu dodatek niezbyt interesujący ekonomicznie.


[/url]

Offline

 

#9  2006-04-21 23:03:32

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

MMW - z moich obserwacji i doswiadczen wynika to ze defakto z windowsem jest  o wiele wiecej problemow, tak wlasnie virusy, trojany, sypacy sie sstem sypiace sie biblioteki a jak juz padnie windows to na calego nie do reanimacji......
Co do OpenOffice to zdziwilbys sie ile instytucji na nim pracuje, wszystkie biblioteki na terenie powatu gorlickiego gorlicki sanepid (w wiekszosci) oraz w urzedzie miasta bodajze tez...
Osobiscie instalowalam linuxa w kilku gorlickich firmach oczywiscie na poczatku spotaklo sie to z oporem ale w niekotrych miesach pracuje on nietkniety przez jakies 2 lata powodzenia by XP wytrzymalo tyle

wpa - dalczego masz problemy z podlaczeniem do sieci?

Offline

 

#10  2006-04-22 00:19:34

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

wpa - dalczego masz problemy z podlaczeniem do sieci?

he, jak pisałem pierwszego posta,w grudniu jeszcze, gdzie żartobliwie przytoczyłem moje problemy z netem,  Bodzio twierdził, że widocznie według złych opisów postępuje. Tylko, że już robiłem wedle chyba wszystkich polskojęzycznych tutoriali, i na kernelu dystrybucyjnym i na swoim i z różnymi wersjami sterowników nawet z tą gotową paczką co kiedyś tu była (jeszcze przed awarią). Spójny był tylko efekt ... nie działało ;). Ale w końcu przecież komuś musi nie działać, bo by było zbyt sielankowo w open sources ;) więc dałem sobie spokój uznając za aksjomat, że u mnie to nie przejdzie.


[/url]

Offline

 

#11  2006-04-22 00:35:14

  Asinus - Członek DUG

Asinus
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06
Serwis

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

pracuje on nietkniety przez jakies 2 lata powodzenia by XP wytrzymalo tyle

No cóż, mój XP działa już 3 lata... albo trochę więcej ;) Inna sprawa, że na przykład wczoraj drań nie chciał mi się wyłączyć. Zablokował go jeden podwieszony program :D A by nie pisać zupełnie off topic: coraz więcej pracuje na Debianie zamiast nad Debianem a Windows się degeneruje. Więc MMW ciekawe na ile wystarczy Ci cierpliwości ;)

Offline

 

#12  2006-04-22 07:52:10

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

No cóż, mój XP działa już 3 lata... albo trochę więcej ;) Inna sprawa, że na przykład wczoraj drań nie chciał mi się wyłączyć. Zablokował go jeden podwieszony program :D A by nie pisać zupełnie off topic: coraz więcej pracuje na Debianie zamiast nad Debianem a Windows się degeneruje. Więc MMW ciekawe na ile wystarczy Ci cierpliwości ;)

Nie mam pojęcia, ale na razie jestem przymuszony do cierpliwości przez pracę zawodową :-)

Offline

 

#13  2006-04-22 11:08:12

  xxxadam_resurection - Użytkownik

xxxadam_resurection
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

Ja tez posiadam licencje OEM na M$ XP HE ale jego wykorzystanie to głownie gry coprawda mozna zakupić licencje na cedegę czy na crossoffice ale niestety kazda emulacja niesie za sba koszty dodatkowego obciążenia pozatym potrzebny był mi dla Płatnika  ale najczęściej to umnie praca z komputere wyglada tak .
Jak siedze na XP t gram nic więcej.
Jak siedze na Debianie to jest "praca twórcza" rozwijam się i próbuje uzupełniac swoją wiedzę bądź przepisuje wykłady albo gadam ze znajomymi z budy lub tez sie lenię i oglondam jaiegoś filma (bo na XP niemam zamiaru).

A co do bezpieczeństwa to powiem tyle M$ Win HE to porażka nawet bloku partycji gdzie przetrzymywane sa pliki (co prawda zaszyfrowane) z fasłami C:/winodws/config/ (chyba) sa nieszyfrowane mozna je spokojnie podmontować partyje skopiować a potem jhony riperem zdobyć wszystie hasła :) - W przypadku PE tez się da ominąc te szyfrowanie (w artykule CHipa było chybło) wieć nieradziłbym niezostawiać niezaszyrfowanych plików PGP na dysku podpietego pod sieć kompa .

Word jak głupi zostawia ziany w pliku i tak mozna sie do nich dobrac i odtworzyć więc mając 1 plik mozna mieć dane strategiczne kilku firm :) - życze miłego  uzytkowania i jeszcze jedno cierpliwości bo  żaden system odrazu niedziała w 100% prawidłowo chyba że jest kupiony razem z sprzetem i jest dedykowany - pzdr.


Debian i Slackware wymagają na początku dużych umiejętności, inne upominają się o to po czasie, zwykle jak zaczynają się sypać...

Offline

 

#14  2006-04-22 12:03:32

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

A ja się pochwale już od dość długiego czasu nie mam wogóle w domu windy ani  żadnych pochodnych tej dystrybucji. Jedyne do czego była w ostatnich miesiącach potrzebna to Ms Office bo pisałem prace dyplomową a w openofice nie da się zrobić sekcji z tytułami w nagłówkach. No ale miałem winde w pracy i sobie poradziłęm a tak uważam że linux-unix sprawuje sie doskonale.

Offline

 

#15  2006-04-22 13:55:29

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

potrzebna to Ms Office bo pisałem prace dyplomową a w openofice nie da się zrobić sekcji z tytułami w nagłówkach.

E tam, bzdury bzdury pleciesz, pisałem już Ci kiedyś, że się sytyle stosuje.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#16  2006-04-22 15:14:03

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

Miałem tylko i wyłącznie MS Worda 2000. Nie wiem, jak z 2003, ale OO jest lepszy niż Word 2000. Wystarczy ilustrację z podpisem wsadzić w tekst. I już widać przewagę.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#17  2006-04-22 17:21:33

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: ZROBIŁEM TO...! ;-)

potrzebna to Ms Office bo pisałem prace dyplomową a w openofice nie da się zrobić sekcji z tytułami w nagłówkach.

E tam, bzdury bzdury pleciesz, pisałem już Ci kiedyś, że się sytyle stosuje.

Wiem chadman ale nie miałem czasu dochodzić co i jak bo czas było zdawać pracę.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)