Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-04-16 13:25:28

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Bolące nadgarstki

Czy zdaża się Wam niekiedy, szczególnie jak siedzicie przed komputerem, że bolą Was nadgarstki? Jak sobie z tym radzicie? Czytałem troche o RSI (zespół mięśni nadgarstka), że w zaawansowanym stadium konieczna jest wizyta u chirurga. Troche strasznie to brzmi...

Offline

 

#2  2006-04-16 13:38:18

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Bolące nadgarstki

Ja tak miałem jak używałem ergonomicznej klawiatury samsunga w tej chwili używam Logitech-a ultra-flat i dolegliwości nadgarstków są jakby mniejsze


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#3  2006-04-16 13:47:42

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Bolące nadgarstki

No ja w sumie miałem taką podkładkę pod klawiaturę, ale dawno temu ją wywaliłem, bo odpadł mi jeden zaczep. Niekiedy, jak pisze na klawiaturze zakładam ochroniacze na ręce z łyżworolek:D Ale jak pracuje na myszcze, to nadal bolą. Idzie jakoś temu przeciwdziałać? Zakup nowej myszki lub klawiatury nie wchodzi w grę...

Offline

 

#4  2006-04-16 14:04:11

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Bolące nadgarstki

jak mialam klawatore taka lamana w pracy to nie rece bolaly ale troche ruchow nadgarstkiem je eliminowalo teraz mama zwykla klawatore i nic mi sie nie dzieje.
moim zdaniem najlpeije jest nie trzymac klawiatory blisko krawedzi blatu stolu tylko bardziej odsunieta tak aby reka mozna bylo sie wygodnie oprzec o blat, zeby nie pisac w "poetrzu" to podejzewam ze w/w dolegliwosc bedzie sie pojawiac sporadycznie.....
dziennie spedzam przy kompie jakies 6h to podejzewam ze moje rece sa dosc obciazone :]

Offline

 

#5  2006-04-16 14:13:41

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Bolące nadgarstki

a ja mam łamaną V-ałke i nigdy mnei nei bolały

Offline

 

#6  2006-04-16 14:23:51

  Qdłaty - Członek DUG

Qdłaty
Członek DUG
Skąd: z komputera
Zarejestrowany: 2005-08-09

Re: Bolące nadgarstki

ja mam klawisze "Chlcony" z 2000r. - moja pierwsza klawiatura.  Kosztowala chyba z 15zl, ale nadgarstki mnie nie bolaly jeszcze nigdy ;)

Offline

 

#7  2006-04-16 16:46:20

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Bolące nadgarstki

dziennie spedzam przy kompie jakies 6h to podejzewam ze moje rece sa dosc obciazone :]

Ja często więcej ;) i mnie nigdy nie bolą...
a gdy cię bolą to może FASTUM?

Offline

 

#8  2006-04-16 17:03:58

  xxxadam_resurection - Użytkownik

xxxadam_resurection
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: Bolące nadgarstki

[...] Czytałem troche o RSI (zespół mięśni nadgarstka), że w zaawansowanym stadium konieczna jest wizyta u chirurga. [...]

RSI to nie tylko bule mięśni nadgarstka to zespół patologi wywołany nieprzestrzeganiem zasad higieny pracy z komputerem np. bule głowy, mroczki w oczach, itd.

JA sobie radze z tym w ten sposób że dstosowuje swoje stanowisko do potrzeb ergonomi - do klawiatury (która ma duże i czytelne etykiety klawiszy) dokupiłem podkładke pod nadgarski, dotego podkładke do myszy z specjalną podkładka na nadgarstego mam własnie taka podkładkę :
http://1klik.pl/sklep/Podkladki_pod_mysz/Podkladka_ … c539/p110039/
i nie mam problemów z nadgarstkami - pzdr.


Debian i Slackware wymagają na początku dużych umiejętności, inne upominają się o to po czasie, zwykle jak zaczynają się sypać...

Offline

 

#9  2006-05-08 21:50:20

  voti - Votisław Naczelnik

voti
Votisław Naczelnik
Zarejestrowany: 2004-04-18

Re: Bolące nadgarstki

Nadgarstki to bolą od jazdy na suce


Registered Linux User #383763

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)