Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-06-02 17:04:53

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Vera Crypt - bezpieczny i skuteczny następca True Crypt'a

Witajcie,

Tak przypadkiem trafiłem na artykuł o tym, jak dobrym narzędziem jest ww aplikacja. Gdy przestano wspierać TC, trochę hejtowano VC, że nikt nic o nim nie wie, że pewnie posiada jakąś furtkę a tutaj...no proszę. Historia wygląda na autentyczną, gdyż jest potwierdzenie dokonania płatności twórcom przez autora wpisu ( link w artykule ). Także, chyba warty uwagi soft, ponieważ z tego co pamiętam, to był prosty w obsłudze ( raz instalowałem na win7 aby sprawdzić jak to wygląda )

Artykuł --> https://teamquest.pl/blog/1169_veracrypt-ochronil-przed-sluzbami   

Oczywiście soft to jedno, metody jego wykorzystania są ( ponoć ) różne więc laik może w pewnym 'podstawowym' stopniu sobie zaszyfrować np jakiś folder z dokumentami, a bardziej obcykany spec wykorzysta pewnie większy zakres 'usług' ;)

Osobiscie szyfruje całego Arch'a dm-crypt + lvm, ale apka jest multiplatformowa więc...

Co sądzicie?

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2019-06-02 18:03:16

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Vera Crypt - bezpieczny i skuteczny następca True Crypt'a

Ale w veracrypt chodzi genralnie o ten poniższy fakt:

VeraCrypt is multi-licensed under Apache License 2.0 and the TrueCrypt License version 3.0, a verbatim copy of both licenses can be found below.

A ten TrueCrypt License nie jest do końca zgodny z GPL. Dlatego ani TC nigdy nie trafił do debiana, ani VC nigdy w nim nie zawita. I w zasadzie można zamknąć sprawę. Niech udostępnią całość kodu na licencji Apache 2.0 wtedy będzie można się nimi bardziej zainteresować, a tak to sobie tym głowy nawet nie chcę zaprzątać i jadę na LUKSv2. xD

Offline

 

#3  2019-06-02 18:10:24

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Vera Crypt - bezpieczny i skuteczny następca True Crypt'a

No to chyba użytkownik windows'a będzie bardziej zadowolony bo tam to nie ma ( chyba? ) lepszej alternatywy :)

Offline

 

#4  2019-06-02 18:13:37

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Vera Crypt - bezpieczny i skuteczny następca True Crypt'a

Nie znam się na windowsach, ale ja kiedyś pytałem o ten opensource TC na ich forum, gdy jeszcze istnieli, to mi nic nie odpisali i jeszcze mnie zbanowali. xD Od tamtego czasu sobie głowy TC nie zawracam, ani żadną rzeczą która jego jest (lub w jakiś sposób z nim związana jest). xD

Offline

 

#5  2019-06-03 04:55:39

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Vera Crypt - bezpieczny i skuteczny następca True Crypt'a

BlackEvo napisał(-a):

No to chyba użytkownik windows'a będzie bardziej zadowolony bo tam to nie ma ( chyba? ) lepszej alternatywy :)

bitlocker?


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)