Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-04-15 22:09:57

  hubot - Użytkownik

hubot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-04-13

Fotele dla graczy - czy warto?

Do graczy raczej się nie zaliczam ale spędzam dużo czasu programując. Chciałbym się spytać czy fotele gamingowe rzeczywiście są warte swojej ceny czy tylko przepłaca się za markę firmy i design. Bardzo mi zależy na utrzymaniu prostej sylwetki podczas pracy przy komputerze. Jeśli są coś warte to polećcie jakieś konkretne modele, najlepiej w kolorystyce czarny-czerwony lub czarny-zielony. Mam 185 cm wzrostu.

Offline

 

#2  2018-04-24 22:09:42

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Fotele dla graczy - czy warto?

równie dobrze można siedzieć na taborecie, fotel dla gracza nic nie załatwi, lepiej kup sobie parę hantli+ok 80kg nakładów+sztangę (ok 100zł) do tego ławeczkę (ok 100zł) i zacznij regularnie ćwiczyć, oszczędzisz na ściemie i podrasujesz sylwetkę oraz zdrowie na kardio rower, jeżeli nie posiadasz roweru można biegać co jest bez kosztowe :)
Trening siłowy można też robić bez żadnego specjalistycznego sprzętu (korzystanie z ciężaru swojego ciała i elementów otoczeia) ale trwa długo, jest męczący, musi być odpowiednio wykonany i nie jest z pewnością dla początkujących (osoby, które nigdy nie wykonywały treningu siłowego)

https://www.youtube.com/watch?v=b20-iIyeHZM
nogi > https://www.youtube.com/watch?v=oSHs5kW_Pgs (jak robisz kardio to można pominąć bez kardio ZAWSZE na przemian z dużymi partiami mięśni, nigdy po kolei jak leci)

przykładowo typowy trening na nogi gdzie uda nie mogą być ćwiczone wraz z klatką a już tym bardziej z brzuchem i na odwrót, dlatego ćwicząc z wolnymi ciężarami zawsze oddziela się trening góra-dół inaczej wygląda trening obiegowy całego ciała, gdzie ćwiczenia są wykonywane ciężarem swojego ciała i się przeplatają (duża partia mięśni/mała partia mięśni), przykładowo zaczynając od: brzuch >> uda >> łydka >> plecy >> klatka >> barki >> biceps >> triceps >> przedramię

przyda się trochę wiedzy o budowie ciała
https://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_mi%C4%99%C5%9Bniowy

Mens sana in corpore sano :)

Ostatnio edytowany przez hi (2018-04-25 01:43:14)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#3  2018-05-28 15:52:21

  fakevilg - Użytkownik

fakevilg
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-22

Re: Fotele dla graczy - czy warto?

na problemy z kręgosłupem polecam zakupić / zrobić sobie stand-desk - w Ikei jest za ~700 zł ( SKARSTA  ) - jakoś super stabilny nie jest - seks na stole odpada - ale do pracy w zupełności wystarcza .

Offline

 

#4  2022-07-27 14:49:34

  zordon11 - Zbanowany

zordon11
Zbanowany
Zarejestrowany: 2022-04-27

Re: Fotele dla graczy - czy warto?

Ja mam fotel gamingowy od jakiegoś czasu i różnica jest spora. Stand-desk tez jest dobrą opcją. Warto jednak raz dziennie poświęcić trochę czasu na aktywność fizyczną

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)