Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2017-08-08 01:01:58

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

hi napisał(-a):

wikingagressor napisał(-a):

Model "uberowski" to nic innego jak tylko stworzenie dodatkowego posrednika pomiedzy klientem, a wykonawca uslugi

w standardowych taksach też masz takiego pośrednika, jest nim kasa fiskalna między fotelami :)

Nieprawda: kasa fiskalna to proba uczciwego rozliczenia sie z podatkow, ktore ida pozniej na wspolne dobro (drogi, szkoly, szpitale, infrastrukture, itd.), natomiast w przypadku modelu jakim posluguje sie Uber: 70% przychodu idzie bezposrednio do miedzynarodowej korporacji zeby pozniej opalac sie na tajnym koncie na Bermudach, a za reszte musi wyzyc kierowca, utrzymac samochod i oplacic podatki.


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#27  2017-08-08 07:54:33

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

Łat? xD Wpisałem sobie w google ile zarabia kierowca ubera:

Zarobki a przychody – 8 tys. zł za powyżej 40 godz. to przychód – faktyczny zarobek na podstawie danych Millwarda wyliczyła kiedyś DGP. Średnie przychody kierowcy, którzy korzysta z aplikacji między 20 a 40 godzin tygodniowo to prawie 5 tys zł, a powyżej 40 godzin – 8 tys zł. Główną przyczyną wyboru aplikacji przez kierowców jest elastyczność – każdy kierowca jeździ wtedy kiedy chce i ile chce i nie ponosi żadnych kosztów stałych w związku z korzystaniem z platformy. Aż 70 proc. kierowców w Polsce to osoby jeżdżące okazjonalnie, często mające inne źródła dochodów.

-- http://www.spidersweb.pl/2016/12/uber-zarobki-kierowcy-protest.html

Uber zjada około 20% przychodu kierowcy. Czyli jak wykręcisz 10k, to 8k masz dla siebie ale do tego ci dochodzą koszty w postaci podatków, np. VAT, akcyza, no i rzeczy związane z samochodem, choć te akurat można zwykle pominąć, bo jak masz samochód, to te wszystkie opłaty i tak płacisz, no może za wyjątkiem benzyny, której koszt zależy od przejechanych kilometrów. Czyli krótko pisząc, dostajesz jakieś 6-7k (bez podatków) i jak z tego wyżyć? Pytanie czy na czarno da radę jeździć na tej aplikacji, czy jednak jakieś podatki trzeba płacić. xD Tak czy inaczej, jeśli jesteś bezrobotny i masz auto, to weź pożyczkę od rodziny na GPS i jazda na miasto, a nie siedzieć na zasiłku i czekać aż ci urząd pracy znajdzie pracę sprzątaczki, bo twoje "studia IT" na nic innego nie pozwalają. xD

Offline

 

#28  2017-08-08 08:07:37

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

wikingagressor napisał(-a):

... w przypadku modelu jakim posluguje sie Uber: 70% przychodu idzie bezposrednio do miedzynarodowej korporacji ...

Chyba raczej na odwrót 70% do kierowcy a 30% do ubera :D
Zależne to też jest od kraju i miasta, ale jak czytuje to u nas Uber kasuje 20-30% dochodu

Offline

 

#29  2017-08-08 12:39:09

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

'wikingagressor" napisał(-a):

Nieprawda: kasa fiskalna to proba uczciwego rozliczenia sie z podatkow, ktore ida pozniej na wspolne dobro (drogi, szkoly, szpitale, infrastrukture, itd.)

oj naiwny Ty naiwny...

dawno nie słyszałem, żeby ktoś wierzył w świętego mikołaja będąc dorosłym człowiekiem :)

you made my day

BTW opodatkowanie jakiejkolwiek pracy człowieka to najgorsza zbrodnia dzisiejszych czasów...

a tu mały wykresik, który może Ci uświadomi, że jesteś niewolnikiem :)
http://uswiadomieni.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/822850/files/blog_hq_5041421_7819414_tr_potracenia_podatkowe_2011.png

za takie hajsy, gdyby rzeczywiście szły na 'wspólne dobro' (o zgrozo) to miałbyś tu drugi Dubaj i nie asfaltowe a złote drogi :)

Ostatnio edytowany przez hi (2017-08-08 13:09:47)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#30  2017-08-08 13:13:06

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

hi napisał(-a):

oj naiwny Ty naiwny...

dawno nie słyszałem, żeby ktoś wierzył w świętego mikołaja będąc dorosłym człowiekiem :)

you made my day

BTW opodatkowanie jakiejkolwiek pracy człowieka to najgorsza zbrodnia dzisiejszych czasów...

Widze ze i u nas szerzy sie wirus libertarianizmu. Mozesz wierzyc w swoje utopijne ideologie, ze kazda forma uslug wykonywanych zbiorowo za pomoca panstwa jest be i tylko swiety "wolny rynek" z jego nieomylna "niewidzialna reka" daje najlepsze rezultaty z mozliwych.

Do powyzszych wypowiedzi chwalacych Uber i jego model biznesowy: zapominacie, ze sa jeszcze dodatkowe koszty uslugi zrzucone na kierowce. Obsluga pojazdu, ubezpieczenie od wypadku dla pasazera w nieograniczonym zakresie, ubezpieczenie mienia pasazera, sprawdzenie kierowcy czy jest poczytalny, szkolenie z zakresu znajomosci terenu pracy - tego typu koszty ponosi firma taksowkowa. Dzieki temu jakosc uslugi transportowej stoi na wysokim poziomie. Uber probuje przerzucic te obciazenia na kierowce, zmieniajac jasny z punktu widzenia prawa stosunek pracy do niejasnego swiadczenia uslugi na poziomie cywilnym.


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#31  2017-08-08 13:18:05

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

wikingagressor napisał(-a):

Widze ze i u nas szerzy sie wirus libertarianizmu

po pierwsze to osobiście bardziej nazwałbym się Anarchokapitalistą
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalizm

i nie wiem co oznacza stwierdzenie 'szerzy się' ?? szerzy to się co najwyżej socjalizm w całej Europie

po drugie nie chce mi się rozmawiać na tematy polityczno-gospodarcze ale prawisz waćpan bzdury :)

Ostatnio edytowany przez hi (2017-08-08 13:20:42)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#32  2017-08-08 13:34:53

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

hi napisał(-a):

po pierwsze to osobiście bardziej nazwałbym się Anarchokapitalistą
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalizm

Libertarianizm to ogolniejsza nazwa astroturfowego zjawiska zwiazanego z szerzeniem idei "wonosci jednostki". Anarchokapitalizm to wariant tego fenomenu. Ja na Twoim miejscu przyjrzalbym sie historii skad wywodzi sie ta bzdurna ideologia, wtedy bedzie Ci wstyd ze jestes jednym z wielu "pozytecznych idiotow".

hi napisał(-a):

i nie wiem co oznacza stwierdzenie 'szerzy się' ?? szerzy to się co najwyżej socjalizm w całej Europie

Duze pieniadze sa pompowane przez kaste bilionerow ( przyslowiowi juz bracia Koch ) zeby promowac idee zwiazane z libertarianizmem. Nic dziwnego, to im jest mocno na reke. Co do socjalizmu, to tez nie jest jakies zaskoczenie. Ludzie dostali mocno w glowe od "wolnego rynku" w 2008 roku i to ich obudzilo z neoliberalnego snu.

hi napisał(-a):

po drugie nie chce mi się rozmawiać na tematy polityczno-gospodarcze ale prawisz waćpan bzdury :)

Nie prawie zadnych bzdur, po prostu nie polknalem wolnorynkowego bakcyla i wiem, ze nie we wszystkim jest najlepszym rozwiazaniem.


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#33  2017-08-08 13:48:43

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

wikingagressor napisał(-a):

Obsluga pojazdu, ubezpieczenie od wypadku dla pasazera w nieograniczonym zakresie, ubezpieczenie mienia pasazera, sprawdzenie kierowcy czy jest poczytalny, szkolenie z zakresu znajomosci terenu pracy - tego typu koszty ponosi firma taksowkowa. Dzieki temu jakosc uslugi transportowej stoi na wysokim poziomie

różnica pomiędzy Tobą a mną jest taka, że ty chcesz to wymusić poprzez protektorat państwa opiekuńczego a ja mam to w dupie, kto chce niech wsiada i jedzie a jak nie czuje się bezpiecznie niech zamówi pojazd w którym jest ubezpieczony, kierowca jest poczytalny oraz zna teren pracy.

taka jest różnica pomiędzy socjalistami a libertarianami, wy potrzebujecie państwa opiekuńczego, które będzie wszystko regulowało co jet moim zdaniem dosyć żałosne...ale z poglądami się nie dyskutuje, każdy ma swoje i nic mi do tego


wikingagressor napisał(-a):

Libertarianizm to ogolniejsza nazwa astroturfowego zjawiska zwiazanego z szerzeniem idei "wonosci jednostki".

tak ale anarchokapitaliści idą jeszcze dalej, wyłączając zupełnie rolę państwa w imię zasady władza deprawuje a władza absolutna deprawuje absolutnie :)

Oczywiście nie twierdzę, że ta myśl społeczno-polityczna jest doskonała i daleko mi od bycia jej zagorzałym zwolennikiem. Ma też swoje wady i może ulec szybkiemu wypaczeniu (przekształcając się przykładowo  w korporacjonizm) ale z pewnością jest lepsza dla jednostki od socjalizmu (który panuje w całej Europie).

Ostatnio edytowany przez hi (2017-08-08 14:05:16)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#34  2017-08-08 15:35:45

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

wikingagressor napisał(-a):

Do powyzszych wypowiedzi chwalacych Uber i jego model biznesowy: zapominacie, ze sa jeszcze dodatkowe koszty uslugi zrzucone na kierowce. Obsluga pojazdu, ubezpieczenie od wypadku dla pasazera w nieograniczonym zakresie, ubezpieczenie mienia pasazera, sprawdzenie kierowcy czy jest poczytalny, szkolenie z zakresu znajomosci terenu pracy - tego typu koszty ponosi firma taksowkowa. Dzieki temu jakosc uslugi transportowej stoi na wysokim poziomie. Uber probuje przerzucic te obciazenia na kierowce, zmieniajac jasny z punktu widzenia prawa stosunek pracy do niejasnego swiadczenia uslugi na poziomie cywilnym.

A co GPS ukradli? xD Uber się dogaduje z kierowcami, a kierowcy z klientami. Jakoś potrafią się dogadać, więc w czym problem? Skoro te usługi taksówek stoją na wysokim poziomie, to czemu ludzie jeżdżą uberami? Skoro ta praca jest tak dotkliwa dla kierowców ubera, to czemu oni w ogóle wykorzystują swój samochód by wozić ludzi? Mój morfikowy umysł nie akceptuje tutaj czegoś i ciągle mi bluescreeny wali, mógłbym prosić o jakieś logiczne wyjaśnienie tej kwestii? xD

Ja ani nie popieram ubera ani go nie krytykuje — nie znam go, nigdy nim nie jechałem. Ja tylko oceniam zachowanie ludzi, tutaj taksówkarzy, którzy rzucają się na kierowców ubera ze słowami, że ci nie mogą wozić ludzi, bo... "nie znają planu miasta" albo "bo nie mają kasy fiskalnej". xD Do tego jeszcze taksówkarze robią strajki i blokują miasto, o czym ostatnio było też głośno, no i ci skurwiele jeszcze niszczą cudze mienie, bo myślą, że im wolno. Taksówkarze muszą odejść — im szybciej tym lepiej. A czy uber jest lepszą alternatywą? Nie mam pojęcia bo nie korzystam z tego typu usług ale na pewno uberzyści potrafią się o wiele łatwiej odnaleźć w 21 wieku, a taksówkarze mają z tym nie lada problem. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2017-08-08 15:37:36)

Offline

 

#35  2017-08-08 17:12:43

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

wikingagressor prezentuje tu iście socjalistyczne podejście, wszytko chce regulować podpierając się dosyć słabymi argumentami typu ubezpieczenie od wypadku dla pasazera itp. bzdury, ok nikt ci nie zabrania jeździć taryfami z ubezpieczeniem to dlaczego chcesz zabronić zarabiać zwykłym kierowcom na przewozie ludzi na ich własną odpowiedzialność. Każdy dorosły, zdrowy psychicznie osobnik odpowiada sam za siebie i wie co robi ale socjaliści za cholerę nie mogą tego przyjąć do wiadomości, dla nich społeczeństwo to małe dziecko, które trzeba za wszelką cenę chronić i karać za nieprzestrzeganie nakazów, które przecież są dla dobra ogółu

W krajach azjatyckich czy niektórych stanach Ameryki Północnej przykładowo możesz jeździć motorem bez kasku w klapkach, jest to twoje życie i twoja sprawa co z nim zrobisz, państwo ma to w dupie, skoro płacisz na ubezpieczenie zdrowotne to może cię poskładają o ile przeżyjesz. Socjaliści natomiast za wszelka cenę wyregulują tępą hołotę nakazem zakładania kasku żeby się nie pozabijała :)

wikingagressor, może lubisz jak ktoś Ci mówi jak masz żyć i reguluje wszystko, wpieprzając się w niemal każdy aspekt życia począwszy od tego czym możesz jeździć a czym nie, jakich żarówek możesz używać lub co możesz jeść a czego nie ale mnie to nie kręci.

Ostatnio edytowany przez hi (2017-08-08 17:38:17)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#36  2017-08-08 17:50:57

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

hi napisał(-a):

W krajach azjatyckich czy niektórych stanach Ameryki Północnej przykładowo możesz jeździć motorem bez kasku w klapkach, jest to twoje życie i twoja sprawa co z nim zrobisz, państwo ma to w dupie, skoro płacisz na ubezpieczenie zdrowotne to może cię poskładają o ile przeżyjesz. Socjaliści natomiast za wszelka cenę wyregulują tępą hołotę nakazem zakładania kasku żeby się nie pozabijała :)

Eee ale to też nie jest cool. Jeśli byś był sam na tej drodze, to pewnie raczej nikogo by nie obchodziło w czym jeździsz i jak to robisz. Pewnie też nikt by nawet sobie głowy nie zawracał jakbyś się zabił. Problem w tym, że na drodze nie jesteś sam, a ja przejrzawszy około 15k+ wypadków ze skutkiem śmiertelnym, mogę cie zapewnić, że zwykle giną na drogach nie ci, którzy powinni, czyli nie ci, którzy doprowadzili do wypadku. Przeważnie ginie ten co nie zawinił, a ten drugi wychodzi bez szwanku. Także jeździj sobie tym motorem w klapkach 200 km/h ale po swojej wiejskiej drodze z dala od reszty populacji. xD

Offline

 

#37  2017-08-08 18:24:59

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

morfik ale ja nie mówię o jeździe bez uprawnień tylko bez kasku, jaki to ma związek z tym co piszesz, kask jest tylko i wyłącznie dla twojej ochrony i nie ma żadnego wpływu na to czy spowodujesz wypadek czy też nie i nie uchroni nikogo/niczego innego poza twoja głową, która nie roztrzaska się jak arbuz w kontakcie z jezdnią. Tak samo pasy w samochodzie, jeżeli wszyscy w środku pojazdu godzą się na to aby nie zakładać pasów to ich sprawa, połowa wyleci przez szybę lub zmasakruje siłą uderzenia siedzących przed nimi. Nie ma to żadnego wpływu na osoby trzecie biorące udział w hipotetycznym wypadku.

Ostatnio edytowany przez hi (2017-08-08 18:32:19)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#38  2017-08-08 19:52:52

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

Ci co nie dbają o swoje bezpieczeństwo, nie dbają też o bezpieczeństwo innych. Ja naprawdę nie mam nic przeciwko byś się sam roztrzaskał na pierwszym lepszym słupie pod warunkiem, że ten słup nie dostarcza mi prądu. xD Idąc dalej,  nawet jeśli ty uważasz, że to twój łeb i że możesz go sobie rozwalić, to niemniej jednak, ta osoba, która będzie uczestniczyć w wypadku po drugiej stronie wolałaby byś przeżył nawet jeśli to ty byłeś winny, no chyba, że trafisz na mnie, wtedy mi by nie było cię szkoda. xD Ale nie wszyscy jesteśmy morfikami i ja dopuszczam możliwość taką, że ten ktoś może po takim wypadku się nie pozbierać, chodzi oczywiście o tego drugiego uczestnika, który nie zawinił ale cię zabił. A kask jednak jest w stanie człowiekowi uratować życie i "trauma" tamtego drugiego zniknie niczym sen poranny. Idąc dalej, niektórzy zapinają pasy, inni nie. A tak to wygląda gdy ktoś decyduje o swoim życiu bo uważa, że tylko on na tym świecie egzystuje (nic drastycznego, testy zderzeniowe przy supporcie manekinów). Wybacz ale ja bym temu manekinowi pasażerowi kazał !@#!$!. xD

Offline

 

#39  2017-08-08 20:39:40

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

ojej no albo jesteśmy rozważnymi, myślącymi ludźmi wiedzącymi jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i mamy wolność albo zamordyzm państwa opiekuńczego, które nam nakaże pod groźbą kary i zaopiekuje się każdym nawet idiotą, który by tego rzeczonego kasku nie założył gdyby nie odgórny nakaz. Zawsze się znajdzie debil, który nie zadba o swoje bezpieczeństwo i wiesz to bardzo dobrze, że sam się wyeliminuje. To się nazywa selekcją naturalną :)

To tak samo jak z dostępnością broni palnej, jest wielką bzdurą gadanie, że zaraz wszyscy się powystrzelają jak tylko będą mogli dokonać zakupu broni na dokument tożsamości bez żadnych zezwoleń, pozwoleń i innych pierdół jak przykładowo w Teksasie, Utah czy Arizonie

morfik napisał(-a):

Ci co nie dbają o swoje bezpieczeństwo, nie dbają też o bezpieczeństwo innych.

a myślisz, że koleś pomykający w krótkich spodenkach/dżinsach bez odpowiedniego kombinezonu, rękawic, obuwia na ścigaczu ale za to w kasku dba o swoje bezpieczeństwo? Widywałem takich gogusiów nie raz (prawo nakazuje używania kasków o odzieży ochronnej nic nie wspomina). To nie jest tak, nakaz państwa nic nie załatwia, jak ktoś olewa własne bezpieczeństwo to będzie to robił bez względu na zakazy i nakazy...

Ostatnio edytowany przez hi (2017-08-08 20:58:08)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#40  2017-08-08 21:27:36

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

@hi:

Nie popadaj ze skrajności w skrajność - są zakazy/nakazy durne jak i mądre, to nie jest sprawa czarno biała.

Jestem generalnie tego samego zdania co @morfik - tak długo jak tylko Twój tyłek jest na linii - rób co chcesz (chociaż i to nie do końca bo jak się rozbijesz na drzewie to potem korek się robi, podczas zdrapywania zwłok - strasznie irytujące), problem w tym że zwykle tak nie jest i w tym problem.

W przypadku pasów czy kasku z kolei wynika to z kosztów i niczego więcej, po prostu jak masz pasy i auto w jako takim stanie to z większości stłuczek/wypadków wyjdziesz z połamanymi żebrami, a jak nie to w znacznie gorszym stanie - a na leczenie zrzucają się wszyscy (w przypadku ubezpieczeń prywatnych TAKŻE - tam po prostu ubezpieczyciel podnosi wszystkim składkę).

Debilnych zakazów nie brakuje - dla mnie np. zakaz wchodzenia, czy wjazdu pojazdem do lasu, czy zakaz wycinki drzew na własnym podwórku (jedna z niewielu IMHO dobrych zmian za rządów PiS - to kuźwa już zaczęli się z niej wycofywać przez jebaną nagonkę TVN'u) do takich należą - można tego wymieniać więcej, ale wrzucanie wszystkiego do jednego wora to jest nieporozumienie.

Offline

 

#41  2017-08-08 22:26:36

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

hi napisał(-a):

ojej no albo jesteśmy rozważnymi, myślącymi ludźmi wiedzącymi jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i mamy wolność albo zamordyzm państwa opiekuńczego, które nam nakaże pod groźbą kary i zaopiekuje się każdym nawet idiotą, który by tego rzeczonego kasku nie założył gdyby nie odgórny nakaz. Zawsze się znajdzie debil, który nie zadba o swoje bezpieczeństwo i wiesz to bardzo dobrze, że sam się wyeliminuje. To się nazywa selekcją naturalną :)

Szczególnie wtedy, gdy ginie, ktoś kto nie zawinił. Ja może dodam, że tylko w samym zeszłym tygodniu próbowano mnie zamordować 6 razy na drodze, bo się ludziom spieszy, bo ludzie nie znają przepisów i wymuszają pierwszeństwo.

hi napisał(-a):

To tak samo jak z dostępnością broni palnej, jest wielką bzdurą gadanie, że zaraz wszyscy się powystrzelają jak tylko będą mogli dokonać zakupu broni na dokument tożsamości bez żadnych zezwoleń, pozwoleń i innych pierdół jak przykładowo w Teksasie, Utah czy Arizonie

Nie wiem czy się powystrzelają. Porównałem sobie dwa skrajne stany w US. Jeden to twój ukochany Texas, gdzie masz w miarę wolny dostęp do broni oraz New York, gdzie są cholerne restrykcje. Populacja jest nieco większa w stanie Texas i jest to 28M vs 20M. Jak myślisz, jak wygląda przestępczość w obu tych stanach? xD

Kod:

Rank    U.S. State    Rate per 100K population
15    Texas    405.9
16    Arizona    399.9
17    California    396.1
18    Massachussets    391.4
19    New York    381.8

Można uznać, że współczynnik jest w miarę stały. Więc jak mi to wytłumaczysz, że jedni mają bron a drudzy nie i jakoś przestępczość jest na tym samym poziomie? Magia? A może inny czynnik ma znaczenie i nie tylko samo posiadanie broni?

hi napisał(-a):

morfik napisał(-a):

Ci co nie dbają o swoje bezpieczeństwo, nie dbają też o bezpieczeństwo innych.

a myślisz, że koleś pomykający w krótkich spodenkach/dżinsach bez odpowiedniego kombinezonu, rękawic, obuwia na ścigaczu ale za to w kasku dba o swoje bezpieczeństwo? Widywałem takich gogusiów nie raz (prawo nakazuje używania kasków o odzieży ochronnej nic nie wspomina). To nie jest tak, nakaz państwa nic nie załatwia, jak ktoś olewa własne bezpieczeństwo to będzie to robił bez względu na zakazy i nakazy...

Zakazać ścigaczy! xD

Huk napisał(-a):

Debilnych zakazów nie brakuje - dla mnie np. zakaz wchodzenia, czy wjazdu pojazdem do lasu

Widać, że nigdy nie mieszkałeś w lesie. xD Do lasu można wchodzić, no może poza pewnymi miejscami, gdzie masz głównie nowe sadzonki, tam nawet zwierzaki nie mają wstępu, by nie zjadały tego co tam rośnie. Ale tak poza tym, to do lasu wchodzić można, chyba że jest susza i wszystko jest suche na wiór. Wtedy masz zakaz wstępu. Why? Ludzie lubią se palić fajki w lesie lub wyrzucać różne rzeczy, np. szkło. Od tego bardzo łatwo się las może zapalić, a taki pożar zwykle puszcza z dymem cały las albo jego większą część, bo tego nie ma jak zgasić. Więc się nikt nie pyta co ty tu robisz, tylko zwyczajnie się wszystkich wywala z lasu, by nie musieć się pytać. Ale znów po drogach można się przemieszczać — drogach, a nie cieniutkich ścieżkach. I dalej, zakaz wjazdu samochodem do lasu to też nie jest se od tak. Bo samochody mają coś bardzo gorącego i strzelającego iskrami pod podwoziem. xD Wjedź czymś takim do lasu, niech ci się zapali co suchego pod tobą, ty nawet tego nie zauważysz, a po chwili będziesz miał pożar lasu, którego też już tak łatwo się nie zgasi. Naprawdę tak ciężko zostawić samochód na parkingu przed lasem i ruszyć dupę do lasu na piechtę? xD Tu masz ciekawy kawałek: https://www.youtube.com/watch?v=8PX7huQ89BM

Ostatnio edytowany przez morfik (2017-08-08 22:34:30)

Offline

 

#42  2017-08-08 22:30:17

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

Huk napisał(-a):

chociaż i to nie do końca bo jak się rozbijesz na drzewie to potem korek się robi, podczas zdrapywania zwłok - strasznie irytujące), problem w tym że zwykle tak nie jest i w tym problem.

ale jak to się ma do używania kasku? sorry ale jak masz jebnąć w drzewo to w nie jebniesz bez względu na to czy założysz kask czy go nie założysz jadąc motorem lub zapniesz/nie zapniesz pasów jadąc samochodem...

Huk napisał(-a):

W przypadku pasów czy kasku z kolei wynika to z kosztów i niczego więcej, po prostu jak masz pasy i auto w jako takim stanie to z większości stłuczek/wypadków wyjdziesz z połamanymi żebrami, a jak nie to w znacznie gorszym stanie - a na leczenie zrzucają się wszyscy

Kolejna bzdura, którą zaszczepili niektórym socjaliści. Gdyby był w tym kraju porządny prywatny system opieki zdrowotnej (na wzór Amerykański) nikt by się nie musiał dorzucać do jakiś potworków typu NFZ i stać w kilkuletnich kolejkach na leczenie/badania. Porządny system to prywatny system, wszędzie tam gdzie państwo dokłada z pieniędzy podatnika rzecz jasna wcześniej czy później pojawiają się malwersacje i niechlujstwo w zarządzaniu takimi państwowymi tworami. WBIJCIE TO SOBIE DO GŁOWY. Ubezpieczasz się i płacisz składki na ubezpieczenie jesteś leczony ale porządnie w profesjonalnych prywatnych klinikach bez żadnych kolejek i cięć budżetowych na twoim zdrowiu, nie płacisz nie jesteś leczony, proste i transparentne.

Widzę pół wieku wbijania Marksa i Engelsa do głowy w tym kraju a potem uwłaszczenie się komunistycznej nomenklatury i jej reaktywacja w nowej odsłonie 3 RP nic nie nauczyła większości otępiałego społeczeństwa... Co niektórzy to są przywiązani do tego opiekuńczego zamordyzmu i państwowego kurwidołka w postaci świadczeń i innych komunistycznych wynalazków jak narkoman do dragów :)

Ostatnio edytowany przez hi (2017-08-08 22:53:11)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#43  2017-08-08 22:48:25

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

hi napisał(-a):

Gdyby był w tym kraju porządny prywatny system opieki zdrowotnej (na wzór Amerykański) nikt by się nie musiał dorzucać do jakiś potworków typu NFZ i stać w kilkuletnich kolejkach na leczenie/badania. Porządny system to prywatny system, wszędzie tam gdzie państwo dokłada z pieniędzy podatnika rzecz jasna wcześniej czy później pojawiają się malwersacje i niechlujstwo w zarządzaniu takimi państwowymi tworami. WBIJCIE TO SOBIE DO GŁOWY. Ubezpieczasz się i płacisz składki na ubezpieczenie jesteś leczony ale porządnie w profesjonalnych prywatnych klinikach bez żadnych kolejek i cięć budżetowych na twoim zdrowiu, nie płacisz nie jesteś leczony, proste i transparentne.

Ale nie ma. xD Ty się nie obracaj w wirtualnej rzeczywistości, tylko zejdź na ziemię i pożyj w tym świecie trochę. xD Dopiero jak już trochę tutaj pożyjesz, to przedstaw rozwiązanie jak przejść według ciebie z tego obecnego systemu, do tego który masz w swojej wyobraźni. Bo takie pieprzenie, że "powinno być" albo "gdyby był" jest bez sensu. Skoro nie ma, znaczy, że może jakiś czynnik to blokuje albo wręcz uniemożliwia. Znów, to co działa gdzieś indziej, nie znaczy, że zadziała tutaj, bo zmiennych jest cała masa, a branie tylko jednej czy dwóch pod uwagę jest również bez sensu.

A i tu jeszcze o liderach przestępczych w US:

Rank    U.S. State    Rate per 100K population
1    Alaska    635.8
2    Nevada    635.6

Zależność widać gołym okiem, wszak, te stany też mają liberalne podejście do posiadania broni. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2017-08-08 22:53:24)

Offline

 

#44  2017-08-08 22:55:42

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

przede wszystkim trzeba zmienić świadomość ludzi bo to co tu przykładowo wcześniej wypisywał wikingagressor w dyskusji dot ubera woła o pomstę do nieba :)
Do uzyskania wolności potrzeba dorosłego, świadomego społeczeństwa, nie niewolników, którzy chcą być niewolnikami. To tak jak z czarnymi w USA, większość gdy dostawała wolność umierała z głodu bez wiktu i opierunku swojego pana...

Ostatnio edytowany przez hi (2017-08-08 22:59:37)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#45  2017-08-08 22:58:37

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

To co ty wypisujesz, też woła. xD

Offline

 

#46  2017-08-08 22:59:46

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

hi napisał(-a):

przede wszystkim trzeba zmienić świadomość ludzi bo to co tu przykładowo wcześniej wypisywał wikingagressor w dyskusji dot ubera woła o pomstę do nieba :)
Do wolności trzeba dorosłego, świadomego społeczeństwa, nie niewolników...

Sam wypisujesz bzdury typu: "w USA jest najlepszy system zdrowotny, bo jest prywatny i nie trzeba stac w kolejkach" - tam ludzie placza bo nie stac ich na leki i na wizyte u lekarza, z zazdroscia patrza na wszystkie panstwa gdzie masz panstwowa sluzbe zdrowia, a ty takie glupoty wypisujesz.


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#47  2017-08-08 23:00:33

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

To co ty wypisujesz, też woła. xD

a dokładniej co?

wikingagressor napisał(-a):

tam ludzie placza bo nie stac ich na leki i na wizyte u lekarza

to niech płaczą albo bawimy się w czysty wolnościowy kapitalizm albo w czysty zamordystyczny socjalizm gdzie wszystko dostaniesz od państwa i każdy będzie równy statusem społecznym, zarobkami i będzie się do tego socjalistycznego 'dobrobytu' dorzucał

Ostatnio edytowany przez hi (2017-08-08 23:05:40)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#48  2017-08-08 23:02:18

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

No o tym dostępie do broni dla każdego bez jakichkolwiek papierów czy restrukcji. xD

Offline

 

#49  2017-08-08 23:07:18

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

morfik jak pisałem do tego potrzeba świadomego i i zdrowego społeczeństwa, nie ludzi z mentalnością niewolnika


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#50  2017-08-08 23:10:10

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zapomiane hasło do cryptsetup

Nie wiem kogo potrzeba, masz takich ludzi jakich masz i w takiej rzeczywistości się obracaj, a nie znów wracasz do swojego małego świata, który jest znany tylko tobie. xD

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)