Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2016-04-24 02:35:48

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

Hmm ale apache AFaIK obrabia sni, skąd więc wniosek że nie może mieć 2 certow na jednym IP?


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#52  2016-04-24 13:01:47

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

thomsson napisał(-a):

Hmm ale apache AFaIK obrabia sni, skąd więc wniosek że nie może mieć 2 certow na jednym IP?

Faktycznie, od niedawna jest SNI czyli dynamiczne przełączanie certów.
Ale to raczej na chwilę się pojawiło w związku  z brakiem adresów IPv4,
przy IPv6 nikomu nie będzie już potrzebne.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-06-10 20:15:26)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#53  2016-04-24 18:52:21

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

Jacekalex napisał(-a):

Identyczna jest sytuacja z komunikacją w każdym komunikatorze, którego  serwer zestawiający połączenia jest  poza Polską.
Może NSA potrafi takie rzeczy śledzić, ale nasi towarzysze nawet za 50 lat nie osiągną takiego poziomu merytorycznego.

Ale raczej są w stanie poukładać sobie korelacje czasowe połączeń do określonego serwera, szczególnie gdy obaj rozmówcy są w kraju.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#54  2016-04-24 19:05:31

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

rafi napisał(-a):

Jacekalex napisał(-a):

Identyczna jest sytuacja z komunikacją w każdym komunikatorze, którego  serwer zestawiający połączenia jest  poza Polską.
Może NSA potrafi takie rzeczy śledzić, ale nasi towarzysze nawet za 50 lat nie osiągną takiego poziomu merytorycznego.

Ale raczej są w stanie poukładać sobie korelacje czasowe połączeń do określonego serwera, szczególnie gdy obaj rozmówcy są w kraju.

Pod tym jednakże warunkiem, że są w stanie śledzić wszystkie połączenia do danego serwera.
Biorąc pod uwagę komunikatory dosyć powszechne, jak Skype, Hangouts czy WhastApp, życzę przyjemnej zabawy.
Oczywiście od M$, Google czy FB Mukhbarat może się conieco dowiedzieć, ale zawsze możesz sobie postawić prywatny serwer komunikacyjny i gadać przez niego używając TORa.
Wtedy życzę psom przyjemnej zabawy z szukaniem routingów, korelacji czasowych i podobnych cudów.

W każdym razie przy szyfrowanych komunikatorach wszystkich połączeń porównywać i śledzić się praktycznie nie da, musieliby mieć kogoś konkretnego na celowniku, a raczej konkretne urządzenie.
Mukhbaraty wcale nie są w internecie  takie wszechmocne, jak się powszechnie uważa.
Większość sukcesów NSA to wcale nie łamanie szyfrów tylko backdoory w systemach operacyjnych i sterownikach.
Inne mukhbaraty mają na tym polu znacznie mniejsze możliwości, chociaż np KGM/FSB/GRU ma Kasperskyego, BND ma GDATA, ktoś ma Eseta, ktoś inny Nortona.
To też są źródła "wybitnych sukcesów" różnych mukhbaratów.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#55  2016-06-10 18:36:20

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

3049

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:41:37)

Offline

 

#56  2016-06-10 19:00:15

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

Czemu odchodzą? Nic nie odejdzie. Ja uważam, że 90-95% prepaidów, które są w faktycznym użytku, w dalszym ciągu będą działać. Nawet 13-latki mogą zarejestrować sobie prepaida, więc w czym problem? xD Play i pozostali operatorzy GSM się już miesiące temu przygotowali na tę ustawę, nawet nie protestowali, może pomagali? Mają za to już przygotowaną infrastrukturę na rejestrację, widzisz jacy sprytni ci kapitaliści?

Obejrzyjcie sobie The rise of evil (celowo nie użyłem słowa na H, bo jeszcze mnie zamkną). Nie wiem czemu ale jak oglądam ten film, to mam de javu patrząc na polskę. xD

Offline

 

#57  2016-06-10 19:05:18

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

Ja jestem ciekaw, jak będzie wygladać rejestracja tych pre-paidów.

Takich kart jest w obiegu około 28 -30 mln albo i więcej.

Już widzę, jak 1 stycznia przyjdzie wyłączyć jakieś 5 -10 albo i 20 mln telefonów.
I jak operatorzy pożegnają się dobrowolnie z XX mln przychodów i równocześnie ściągną na siebie "Armagedon" wkurzonych klientów, którym "telefon się do sieci nie loguje".

Bo że żadna siła nie zmusi ludzi żeby latać, stać w kolejkach i wypełniać papierki za darmo,
to się mogę założyć.

Ja moje numery idę rejestrować jako OSTATNI OBYWATEL PRL. xD

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-06-10 19:07:08)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#58  2016-06-10 19:16:54

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

3050

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:41:38)

Offline

 

#59  2016-06-10 19:17:52

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

Według UKE, kart jest koło 50M, z czego około 10M trupy. Play wprowadził sobie akcje odwiedzenia salonu, i dają bonusy (istna kpina z klienta) ale jest bug w systemie, który prawdopodobnie umożliwia załatwienie darmowego LTE w play na rok. Zgłębiam temat i na dniach będę sprawdzał. Mam tylko czas do końca tej promocji. xD

Te prepaidy nie zostaną wyłączone 1 stycznia, tylko chyba 1 lutego:

Nakłada obowiązek rejestracji na konkretnych użytkowników wszystkich telefonicznych kart pre-paidowych do 1 lutego przyszłego roku. Kto nie zarejestruje - traci usługę.

Poza tym, one nie są wyłączane tylko blokowane, tj. środki ci nie znikną ale zablokują ci połączenia, coś jak ci termin na połączenia wychodzące mija, z tym, że w ogóle nie będziesz mógł żadnej akcji przeprowadzić do czasu rejestracji.

Nie chce mi się szukać, ale wyraźnie było napisane w jednym z artykułów stanowisko jednego z 4 głównych operatorów, że obawiają się tak wielkiej akcji rejestracyjnej.

Tak, też czytałem, było tam o problemie z terminem, że mogą się do stycznia nie wyrobić, bo... święta i wtedy ludzie mogą się zdenerwować, jak nie będą mogli się kontaktować z rodziną w tym czasie. Ta poprawka przeszła, i masz w lutym termin. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2016-06-10 19:28:33)

Offline

 

#60  2016-06-10 19:28:40

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

3051

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:41:39)

Offline

 

#61  2016-06-10 19:52:44

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

No ale to zaproponowali operatorzy GSM, to pretensje możesz mieć tylko do nich, że:

1) nie protestowali przeciwko ustawie
2) wybrali luty zamiast czerwca 2030

xD

Offline

 

#62  2016-06-10 22:21:37

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

E tam bzdura. Karty mogą krążyć po kraju i świecie, a terroryści mogą wykorzystać słupy. I zawsze można odżałować trochę kasy dla biednej emerytki albo sprzątaczki.

W sumie, jak tak pomyślałem, to z tymi kartami będzie też prawie jak z zakazem posiadania broni, co z tego że jest jak jest luka i można se czarnoprochowca kupić. Tak samo, jak korzystać z karty z innego kraju.

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2016-06-10 22:22:05)

Offline

 

#63  2016-06-10 23:25:07

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

Problem z tymi prepaidami z innych krajów jest taki, że działają one tylko w tych "innych krajach". Sam mam szereg prepaidów zamawianych z UK, w polsce one nie działają. Trzeba jechać do UK, tam aktywować i tam używać. Dlaczego wysyłają je do PL? Tego nie wiem. Choć w sumie, to któryś operator się mnie pytał, kiedy chce do UK polecieć. xD Także, pewnie chcą ułatwić komunikację przyjezdnym, nic ponadto.

PS.

Jak chcecie, to ja wam te prepaidy mogę zarejestrować za drobną opłatą. xD W przyszłym tygodniu pewnie około 30-40 będę rejestrował. Także morfik terrorysta otwiera biznes. xD

Pamiętacie moją uber focie:

http://i.imgur.com/gJPg5vu.jpg

To nie przypadek. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2016-06-10 23:27:48)

Offline

 

#64  2016-06-11 02:45:39

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Nowelizacja ustawy o policji - jak dbać o swoją anonimowość w sieci

Numer mogą rejestrować.

W domu na kompie stawiasz serwer Murmur (w repo), konfigurujesz na nim SSL i autoryzację certyfikatem X509, na fonach siatki terrorystycznej klient - Mumble, i jedziecie z tym koksem.

Mukhabaraty niech sobie kombinują, które pakiety z szyfrowanych połączeń dotyczą tego,
a które owego, zwłaszcza, jak doda się drugą warstwę szyfrowania, połączenie SSL przez tunel OpenVPN autoryzowany certami VPN. :D

Pozdro
;)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-06-11 02:54:25)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)