Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-09 23:22:45

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

ludzie - komputer sam mi się WŁĄCZYŁ!!!

Juz myślałem, że mi sie rzuciło na mózg, ale to prawda. Wyłączyłem przed momentem kompa, poszedłem jeszcze na sekundę do kibelka, i wychodząc słyszę dźwięk odpalającego się komputera! Oniemiałem! Co/kto jest za to odowiedzialny? Ja nic nie ustawiałem, świeża instalacja w dniu dzisiejszym i zero poważnego majstrowania. O co chodzi, gdzie szukać rozwiązania? Pierwszy raz od zakupu to mi się przydarzyło i w ogóle ierwszy raz w życiu. Chyba na noc wyjme przewód z kontaktu - może nie wstanie...

Offline

 

#2  2006-03-09 23:28:27

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: ludzie - komputer sam mi się WŁĄCZYŁ!!!

o jeden kabelek za dużo

Offline

 

#3  2006-03-09 23:51:07

  sewi - Użytkownik

sewi
Użytkownik
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: ludzie - komputer sam mi się WŁĄCZYŁ!!!

może jednak zamiast halt wpisałeś reboot? lub wcisnąłeś Crtl-Alt-Del?


postów wysłanych: (co widać) + 74

Offline

 

#4  2006-03-10 07:28:08

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: ludzie - komputer sam mi się WŁĄCZYŁ!!!

Nie, to żaden błąd z mojej strony. Jest w BIOS-ie taka funkcja o skrótowej nazwie: PME. I podobno ona potrafi robić takie numery, szczególnie przy podpiętej karcie sieciowej do netu. Wyłączyłem w BIOS-ie tę funkcję i na wszelki wypadek listwę zasilającą. Dzisiaj rano włączyłem listwę i samozapłon nie nastąpił. Ale kto wie, co będzie po wyłączeniu...

W każdym razie ludzie mieli takie problemy, bo się doszukałem - ciekawe tylko czemu producent takie ryzykowne opcje ozostawia domyślnie włączone.

Offline

 

#5  2006-03-10 07:31:13

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: ludzie - komputer sam mi się WŁĄCZYŁ!!!

ja tak miałęm ze swoim starym kompem że czasami miał kapryco troche popracować sam bez kontroli:)
Powód: może włącznik ATX, może coś na płycie nie wiedomo, ale coś z elektroniką. A może jak byłeś w tym kiblu to oddałeś "złoty ztrzał" że gazy toksyczne dotarły do jednostki PC i komp nie wytrzymał i włączył sobie wentylatory :)

Offline

 

#6  2006-03-10 07:40:40

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: ludzie - komputer sam mi się WŁĄCZYŁ!!!

Byłem tylko na siusiu :-P

A niestety jest taka możliwość, że może padać płyta główna [ma już swoje całe 2 tygodnie, więc ma prawo ;-)]. Jednak pocieszam się ta funkcją w BIOS - zaraz wyłączam kompa, a jak znowu się odpali, to dzwonimy do serwisu... :-( Dobrze, że chociaż pirackiej windy się pozbyłem, to się nie będą czepiać - ale pewnie powiedzą, że to wina Linuksa.

Offline

 

#7  2006-03-10 10:26:30

  sewi - Użytkownik

sewi
Użytkownik
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: ludzie - komputer sam mi się WŁĄCZYŁ!!!

pewnie ta winda pozmieniała ci ustawienia w biosie, a może i jeszcze jakieś wirusy do biosu wgrała ;)


postów wysłanych: (co widać) + 74

Offline

 

#8  2006-03-10 12:02:57

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: ludzie - komputer sam mi się WŁĄCZYŁ!!!

Na razie się nie włącza - więc to chyba jednak to PME było winne. Tylko ciekawe, kto je włączył, bo ja nie :-)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)