Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-02-23 01:42:38

  nmarx - Użytkownik

nmarx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-02-27

Konfiguracja xorg w debianie jessie

Witam, takie krótkie pytanie, czy xorga się konfiguruje tak samo w jessie jak i w wheezy? Pytam dlatego, że postanowiłem zrobić sobie minimalną instalację i zamierzam użyć:

Kod:

cd /etc/X11/
Xorg -configure

z konsoli, jeszcze przed instalacją gnome.

I też w sumie zapytam się czy jest sens instalowania jakiegoś okrojonego xorga (pod grafike intela) np. xorg-core + xserver-xorg-video-intel czy jakoś tak, jeśli tak to jak to najlepiej właśnie pod intela zrobić?

Offline

 

#2  2015-02-23 02:39:27

  blind - Użytkownik

blind
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-19

Re: Konfiguracja xorg w debianie jessie

Mam grafikę Intela i nigdy nie konfiguruję Xorga. Ostatni raz to robiłem chyba na Lennym. Nie wiem czy to w ogóle jeszcze ma sens jeśli wszystko z marszu działa jak należy.


"Po drugie: w to co robisz uwierz i włóż w to serce."

Offline

 

#3  2015-02-23 09:00:11

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Konfiguracja xorg w debianie jessie

Offline

 

#4  2015-02-23 09:24:35

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Konfiguracja xorg w debianie jessie

Nie trzeba (ale oczywiśćie można) niczego konfigurować.
Jeżeli zadajesz tego typu pytania, to lepiej nic nie kombinuj bez konkretnego powodu.

Kod:

aptitude search intel~i xorg~i
i   intel-microcode                                                             - Processor microcode firmware for Intel CPUs                                           
i A libdrm-intel1                                                               - Userspace interface to intel-specific kernel DRM services -- runtime                  
i A libdrm-intel1:i386                                                          - Userspace interface to intel-specific kernel DRM services -- runtime                  
i A xorg-sgml-doctools                                                          - Common tools for building X.Org SGML documentation                                    
i A xserver-xorg                                                                - X.Org X server                                                                        
i A xserver-xorg-core                                                           - Xorg X server - core server                                                           
i A xserver-xorg-input-all                                                      - X.Org X server -- input driver metapackage                                            
i A xserver-xorg-input-evdev                                                    - X.Org X server -- evdev input driver                                                  
i A xserver-xorg-input-mouse                                                    - X.Org X server -- mouse input driver                                                  
i A xserver-xorg-input-synaptics                                                - Synaptics TouchPad driver for X.Org server                                            
i A xserver-xorg-input-vmmouse                                                  - X.Org X server -- VMMouse input driver to use with VMWare                             
i   xserver-xorg-video-intel                                                    - X.Org X server -- Intel i8xx, i9xx display driver                                     
i   xserver-xorg-video-modesetting                                              - X.Org X server -- Generic modesetting driver

Offline

 

#5  2015-02-23 10:23:43

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Konfiguracja xorg w debianie jessie

nmarx napisał(-a):

I też w sumie zapytam się czy jest sens instalowania jakiegoś okrojonego xorga (pod grafike intela) np. xorg-core + xserver-xorg-video-intel czy jakoś tak, jeśli tak to jak to najlepiej właśnie pod intela zrobić?

Wszystko jedno co zainstalujesz, bo używane będzie tylko, co jest potrzebne. A konfiguracja zbytnio nie ma sensu na sterowniku intelowskim. Chyba, że miałbyś grafikę AMD i zamknięty sterownik fglrx, to wtedy trzeba trochę się pobawić.

Offline

 

#6  2015-02-23 15:41:37

  nmarx - Użytkownik

nmarx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-02-27

Re: Konfiguracja xorg w debianie jessie

morfik napisał(-a):

A ja tam sobie konfiguruje — http://www.x.org/archive/X11R7.7/doc/man/man5/xorg.conf.5.xhtml

I jak jest jakaś różnica na plus?

Tak się też zastanawiam czy w przyszłości nie będzie się to gryzło z waylandem, nie wiem jak wygląda kwestia waylanda w jessie, wiem tylko ze w gnome mam wybór sesji z waylandem właśnie...

Offline

 

#7  2015-02-23 16:24:40

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Konfiguracja xorg w debianie jessie

I jak jest jakaś różnica na plus?

No w sumie wyeliminowałem sobie jednego backdoora, bo ktoś dziwnie zaprojektował tego Xorga, że potrafi ściągnąć blokadę ekranu, choć w sumie to tylko w pewnych przypadkach ale zawsze. xD

Tu więcej info o tym http://www.jwz.org/xscreensaver/faq.html#no-ctl-alt-bs

Ostatnio edytowany przez morfik (2015-02-23 16:26:11)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)