Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-02-09 21:23:58

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Urządzenie wielofunkcyjne - niekoniecznie pod Linuksa

Witam.

Jako że poprzedni temat:

https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=282416#p282416

zdaje się, umarł śmiercią naturalną - postanowiłem założyć nowy - może bardziej zwróci uwagę :) tym bardziej że od tamtej pory doszło sporo nowego sprzętu...

Tak jak pisałem w linku powyżej, poszukuję urządzonka wielofunkcyjnego dla kuzynki, które miało by zastąpić duet: staruch HP Deskjet + jakiś przedpotopowy skaner Noname... Pytanie proste - głównie do osób które niedawno coś kupowały, lub wiedzą z doświadczenia jak coś chodzi - zakładając że priorytetem jest koszt wydruku (tanie zamienniki) + bezawaryjność + dołączony sofcik OCR... (powiedzmy że to nie jest konieczne na 100% ale miło by było...) co brać? Moje typy:

1. Brother - oczywiście, ale widzę że firma idzie z duchem czasu i w niektórych nowych zaczyna stosować "ćipy" :( jak ktoś brał coś niedawno bez tego typu zabezpieczeń lub z na 100% działającymi zamiennikami, prośba o informacje
2. Canon - trochę dobrego się naczytałem i tusze też w miarę tanie, jedni piszą że wytrzymałe inni że średnio - kusi automatyczny druk dwustronny (podejrzewam że kuzynce by się to przydało) nie wiem jak z zamiennikami (niby są... ale jak z jakością?)
3. Coś innego?

HP raczej odrzucam biorąc pod uwagę "jakość" tych urządzeń i cenę tuszy... nie wiem jak Epson i Lexmark (skoro Linuks nie ważny to i to badziewie rozważam o ile ktoś poda jakiś sprawdzony model który wytrzyma kilka latek i do którego zamienniki są dostępne - o ile w przypadku Lexmarka to w ogóle możliwe...).

To czy atrament czy laser też nie jest przesądzone - być może dobry laser AllInOne też mógłby być - o ile była by pewność że toner da się napełnić i że trochę pożyje...

Cena do 500 zł - im taniej tym lepiej, bardzo dobrze było by gdyby był dołączony soft OCR.

Jakieś typy ;] ?

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam.

P.S.

Być może to tylko moje wrażenie... ale wydaje mi się że po "podbiciu", stare tematy nie zawsze trafiają do RSS przez co nie każdy wie że coś się zmieniło :(

Offline

 

#2  2015-02-10 23:35:28

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Urządzenie wielofunkcyjne - niekoniecznie pod Linuksa

Widzę że temat nadal nierozwojowy :P - to może troszkę inne pytanie, z waszych doświadczeń czy urządzenia wielofunkcyjne Cannon'a są wytrzymałością zbliżone bardziej do Brotherów czy też do szrotu w stylu HP? Jak patrzę na serię Pixma to pod względem funkcjonalności wydaje się bardzo spoko (automatyczny dupleks zwłaszcza się podoba), ale czy to wytrzyma kilka latek przy -powiedzmy - 50 stronach  tekstu miesięcznie ?

Offline

 

#3  2015-02-11 08:19:04

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Urządzenie wielofunkcyjne - niekoniecznie pod Linuksa

Nie mam dużego doświadczenia z tego typu w wersji domowej. Odmiany OfficeJet HP'ka pracują przyzwoicie jedyne co to dziwny sterownik faksu :P Z Epsonem nie miałem do czynienia z wielofunkcyjnymi, ale drukarki jak i skanery maja na bardzo wysokim poziomie (jednak tez do czynienia miałem z segmentem do fotografii). Brother tani w zakupie, tani (choć nie zawsze) w utrzymaniu, mechanicznie i elektronicznie bywają kapryśne. U pozostałych producentów (Samsung, Lexmark, Ricoh, Oki, etc.) niestety tez tylko praca z wysokowydajnymi. :(
Czy wytrzyma kilka lat? Toż to wróżenie z fusów. Może wytrzyma może nie.

Offline

 

#4  2015-02-11 22:56:44

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Urządzenie wielofunkcyjne - niekoniecznie pod Linuksa

@qluk:

Wiem że HP czy nawet Lexmark posiada porządne urządzenia, ale rzadko w przedziale cenowym dla zwykłego usera (300-500 zł), Epsona chwalą wszyscy za jakość zdjęć ale z zamiennikami ponoć krucho a i jakością nie grzeszą (przynajmniej te w podanym przedziale). Brother jest dla mnie najbardziej sprawdzony i niezawodny - swoje wady ma, nie powiem - ale stosunek jakość/cena + koszt obsługi nie do przebicia - tylko tera znowu te chipy...

O jakość pytam na zasadzie średniej z doświadczeń użytkowników - wiadomo że z nowym sprzętem to zawsze loteria, ale łatwiej "trafić szóstkę" w przypadku Brothera niż HP :)

Offline

 

#5  2015-02-11 23:41:34

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Urządzenie wielofunkcyjne - niekoniecznie pod Linuksa

polecam brothera ze wzgledu na tanie tusze, i latwa konfiguracje w linux


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#6  2015-02-16 12:59:47

  aurelio - Użytkownik

aurelio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-05

Re: Urządzenie wielofunkcyjne - niekoniecznie pod Linuksa

U mnie w domu stoi Samsung SL-M2070 i działa całkiem ok. Nie ma problemów jeśli chodzi o drukowanie bez kabla, instalacja była prosta, dość intuicyjna w obsłudze. Jako, że sporo drukujemy (ok 50-80 stron tygodniowo) to muszę przyznać, że jest wydajna w porównaniu do HP (tusz starczał na miesiąc), bo przez pół roku juz stoi i zjadło ok 60% czarnego tuszu i ok 20% kolorowych. Skaner - żyleta, dokładny, szybki. Jedyne minusy - strasznie gniecie koperty jak na nich drukuje, przy większej ilości jednorazowego druku gotowe kartki wypadają z urządzenia na podłogę i trzeba łapać. Cenowo ok, my zamawialiśmy w promocji na eComp.pl i ogólnie jestem zadowolony, choc jeszcze rozważaliśmy zamówienie w ..., ale cena zawazyła. Jak ma być praktyczne i nie za drogie to myslę, że zadowoli kuzynkę :)

Offline

 

#7  2015-02-16 18:02:10

  kiko80 - Użytkownik

kiko80
Użytkownik
Skąd: /mnt/podlasie
Zarejestrowany: 2007-04-03

Re: Urządzenie wielofunkcyjne - niekoniecznie pod Linuksa

Obecnie używam HP F4580 i sam napełniam kartridże ale gdybym miał dziś kupić nowe to BROTHER DCP J152W stosunek ceny do jakości i zamienniki typy wieczne kartridże chyba nic lepszego i tańszego w eksploatacji nie ma,


Wirusy w Linuxie to jak krasnoludki,
podobno są ale nikt ich nie widział :D
http://filefox.pl/poleca/kiko80
Linux register users: #445562

Offline

 

#8  2015-02-17 01:51:44

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Urządzenie wielofunkcyjne - niekoniecznie pod Linuksa

A jakie masz chipy na myśli bo ja też bym jakiś kombajn zakupił a za grosz się na tym nie znam.

Offline

 

#9  2015-11-05 14:42:41

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Urządzenie wielofunkcyjne - niekoniecznie pod Linuksa

Moja drobna recenzja (specjalnie dla forumowiczów poszukujących poprawnie działającego laserowego urządzenia wielofunkcyjnego pod linuksem):

Laserowe Urządzenie Wielofunkcyjne Brother DCP-1510E obecnie (listopad 2015) jest w cenie ok 365-380 zł. Koszt zamiennika tonera to jakieś ok 35 zł. Wydajność to 1 000 stron toner (TN1030) i 10 000 stron bęben (DR1030). Urządzenie działa jako skaner i drukarka laserowa oraz ksero. Możliwość podłączenia tylko pod USB. Urządzenie nie posiada połączenia Bluetooth/Wi-Fi i nie posiada funkcji FAX oraz Duplex wydruku/skanu (wydruk i skan obustronny tylko ręcznie przekładając odpowiednio kartki).

Urządzenie to poprawnie w 100% działa pod linuksem Debianem 8.x Jessie x64

Do obsługi drukarki trzeba zainstalować sterowniki ze strony: http://support.brother.com/g/b/downloadlist.aspx?c= … as&os=128

Do obsługi skanera pobieramy i instalujemy sterowniki ze strony: http://support.brother.com/g/b/downloadlist.aspx?c= … eu&os=128

UWAGA: CUPS nie jest w stanie wykryć drukarki (mi nie wykrywał) dlatego koniecznie trzeba zainstalować sterowniki w postaci paczek *.deb

Skanowanie i Drukowanie w pełni działa we wszystkich programach gdzie jest opcja skanowania (Proste skanowanie, XSane) i drukowania (każda aplikacja).

Inne systemy? Hmmm działa także poprawnie i w 100% w Windows 10 Professional x64 a co do systemu Mac OS X to nie mam gdzie obecnie wypróbować.

Gorąco polecam :)

Ostatnio edytowany przez neo86 (2015-11-05 14:57:39)

Offline

 

#10  2015-11-28 19:50:28

  Mykyta - Nowy użytkownik

Mykyta
Nowy użytkownik
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2015-11-28
Spam…

Re: Urządzenie wielofunkcyjne - niekoniecznie pod Linuksa

Używam i chwalę sobie urządzenie wielofunkcyjne HP Officejet Pro 8600. Tanie w eksploatacji i bardzo ładny wydruk. Górny automatyczny podajnik kartek do skanowania. Opcja druku dwustronnego. Połączenie przez Wi-Fi. Mogę drukować z każdego urządzenia w domu. Szczerze polecam.

Offline

 

#11  2015-11-29 00:23:02

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Urządzenie wielofunkcyjne - niekoniecznie pod Linuksa

Sam mam hp 3070A i mam średnie wrażenia - działa wszystko pod linuxem i to tyle co moge dobrego powiedzieć, główna wada to cena tuszy, ale brat kupił brother z serii 70xx (nie pamiętam dokładnie modelu). Drukarka laserowa (czarno biała) tania w eksploatacji jak barszcz i działa bezproblemowo pod linuxem - jednym słowem polecam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)