Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-05-31 11:45:37

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

menel napisał(-a):

panowie pojemność mózgu ma podobno 2.5 petabajta co daje 3 miliony godzin obrazu, którego odtworzenie trwałoby 300lat, powodzenia...;)

Miała, zanim telewizję wymyślili, 10 lat z telewizorem codziennie zwiększa tą pojemność do 2,5 kilobajta. ;)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#2  2014-05-31 15:44:07

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

co do informacji i ogólnie mass mediów, już wspominałem wyżej masz jeszcze przekaz podprogowy i tak jak różne zdumpowane informacje będące spinem (manipulacją) możesz świadomie wyłapywać i filtrować na przekaz podprogowy nie masz żadnego wpływu, twój mózg go wyłapuje i szufladkuje nie używając postrzegania oraz świadomości, potem po otrzymaniu odpowiedniego bodźca "odkopuje" go i taka krypto informacja włożona bez naszej zgody w nasze mózgowe ramy;) może wywierać nieświadomy wpływ na osąd, wybór itp. Przykładowo w reklamie tego czegoś jest na pęczki i najgorsze jest to, że nie jesteśmy w stanie tego świadomie wyłapać..a to już prawie jak grzebanie w głowie;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-05-31 15:51:44)

Offline

 

#3  2014-05-31 15:56:47

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Nie ma dowodów na to by przekaz podprogowy odnosi jakiś skutek. xD Pamiętam kiedyś był taki programu w tv, się strefa 11 nazywał czy coś, i tam był taki test na podprogowość, i mieli wmontować w materiał jakiś obrazek, po czym na końcu sprawdzili jak im wyszło. Ja kompletnie nie trafiłem, podobnie jak i większość testowanych tam ludzi. xD Szkoda, że były tylko 4 opcje do wyboru, jeśli dobrze pamiętam. Można by zrobić taki test dając 10.000 obrazków i kazać badanym wskazać ten użyty, wtedy prawnie % trafionych by wyniosł 0,001. xD To po prostu ssie.

Offline

 

#4  2014-05-31 16:02:05

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

wiesz nie można podchodzić do tematu na podstawie jednego testu i to tylko wzrokowego w tym przypadku (przekaz podprogowy najlepiej wyłapujesz i wzrokowo i słuchowo) oczywiście wszystko zależy od jednostki, psychiki, zainteresowania danym materiałem (koncentracją) gdzie będzie wlepiane takiemu osobnikowi info podprogowe..Raczej bym pochopnie nie oceniał, że to ssie...Inaczej nie stosowaliby tego nagminnie w reklamach..

Druga kwestia to wpieprzanie tłuszczy papki, że przekaz podprogowy to niedziałająca ściema a z drugiej strony nagminne stosowanie go...no ciekawe ciekawe, to po cholerę używać czegoś co rzekomo nie jest skuteczne?

Ostatnio edytowany przez menel (2014-05-31 16:06:51)

Offline

 

#5  2014-05-31 16:13:13

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Ci bardziej inteligentni naukowcy potwierdzają, że przekaz podprogowy nie wpływa na twoje zachowanie. xD Jeśli ktoś naprawdę w to wierzy i chce mnie przekonać to pójdę na to, jeśli w reklamie żarcia dla psa ktoś umieści przekaz podprogowy kota, po czym osoby zaczną kupować żarcie dla psa dla kotów... albo odwrotnie... xD

to po cholerę używać czegoś co rzekomo nie jest skuteczne?

A czemu ludzie wierzą w boga? Ludzie tacy są po prostu i w pewnych przypadkach żadną siłą nie da im się przemówić do rozsądku. Chcą, niech wierzą ale to i tak nie zmieni faktu, że przekaz podprogowy nie przynosi żadnych efektów.

Offline

 

#6  2014-05-31 16:18:30

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

805

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:52:53)

Offline

 

#7  2014-05-31 16:20:34

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

eśli ktoś naprawdę w to wierzy i chce mnie przekonać to pójdę na to, jeśli w reklamie żarcia dla psa ktoś umieści przekaz podprogowy kota, po czym osoby zaczną kupować żarcie dla psa dla kotów... albo odwrotnie... xD

wygłupiasz się? czy mówisz poważnie? Chyba nie rozumiesz co to jest przekaz podprogowy jeżeli napisałeś to poważnie;)
To nie jest jakieś pranie mózgu po którym jak Ci wlepią podprogowo 'zabij go' to ukatrupisz kumpla siedzącego obok;)nie w tym sęk..

programowanie ludzkiego umysłu to może Ci naświetli czym to jest i jak przede wszystkim działa, jak będziesz miał czas to sobie luknij..

Ostatnio edytowany przez menel (2014-05-31 16:21:47)

Offline

 

#8  2014-05-31 16:36:54

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

No to na czym ma polegać przekaz podprogowy w reklamach? Myślałem, że ma zmusić do kupienia produktu, jak nie to sorry. xD W takim razie nie mam pojęcia po co oni tam wklejają te obrazki,

Włączyłem ten filmik, i przewinąłem do 10min i tam jest opisana ta sama sytuacja co na wiki:

Zwana inaczej sugestią podprogową lub przekazem podprogowym - teoretycznie polega np. na włączaniu do filmu pojedynczych klatek z reklamą lub wgrywania ukrytego przesłania do piosenek.

Koronnym dowodem na skuteczność jej działania miał być eksperyment przeprowadzony w 1957 r. przez Jamesa Vicary'ego w USA. Podmienił on pojedyncze klatki filmu wyświetlanego w kinie dla zmotoryzowanych w Fort Dix na reklamy - napisy "pij colę" i "jedz popcorn" - i twierdził, że w ten sposób skłonił widzów do kupowania tych produktów. Liczne eksperymenty dowiodły potem, że badania te były sfabrykowane, co zresztą przyznał sam Vicary[potrzebne źródło]. Mimo to reklama podprogowa została zakazana w wielu krajach.

W tym filmie zapomnieli dopowiedzieć " Liczne eksperymenty dowiodły potem, że badania te były sfabrykowane..." xD Dalej mi się nie chce oglądać.

Szkoda, że nie napisali na ekranie, kup prezerwatywy i uprawiaj sex. Myślicie, że by zaczeli? xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2014-05-31 16:39:54)

Offline

 

#9  2014-05-31 16:56:55

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Pranie mózgu składa się z kilku kluczowych elementów:
Granie na silnych emocjach, głownie strachu:
niedawne przykłady z telewizora:

"Musimy wygrać te wybory, żeby nasze dzieci były bezpieczne i pierwszego września poszły do szkoły."

"Gdzie zamieszka Pan Trynkiewicz, podobno w w tym domu w Rudzie Śląskiej przygotowano mu mieszkanie, ale są też możliwe inne miasta, to na razie tajemnica."

"Jak wygra Partia ... to będzie wojna z Ruskimi"

Skuteczność wypróbowana tysiące razy. ;P

Fachowo to się nazywa "inżynieria strachu" do tego dodajmy konformizm normatywny (opisany w eksperymencie Asha),
i mamy ultra skuteczną socjotechnikę służącą do sterowania ludzkimi zachowaniami i myślami.

Sznurki/Przypisy ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/In%C5%BCynieria_spo%C5 … olitologia%29
http://pl.wikipedia.org/wiki/Spin_%28socjotechnika%29
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konformizm_normatywny
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Ascha
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konformizm_informacyjny

Jak ktoś nie ogarnia problemu, to polecam pooglądać reklamy, np Calgonu, albo od czasu do czasu jakiś Dziennik Telewizyjny.

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-05-31 16:57:35)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#10  2014-05-31 17:30:00

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

morfik sory ale jesteś ignorantem prze duże I, to że wlepiają Ci przekaz podprogowy na co dzień a Ty twierdzisz, że jest on bzdurą, bo cyt.

jeśli w reklamie żarcia dla psa ktoś umieści przekaz podprogowy kota, po czym osoby zaczną kupować żarcie dla psa dla kotów... albo odwrotnie... xD

jak przykładowo oglądasz film z lokowaniem produktu, nie masz nawet pojęcia, że właśnie "grzebią" Ci w głowie takimi chwytami, albo oglądasz horror i aby wywołać większe poczucie strachu/niepokoju jesteś bombardowany przekazami podprogowymi, których nawet nie dostrzegasz...

Jak napisał Ci Jacekalex pranie mózgu składa się z wielu czynników i jednym z nich jest przekaz podprogowy (a podświadomością jest bardzo łatwo manipulować i formować ją jak plastelinkę), który w połączeniu z innymi czynnikami jak trafi na podatny grunt (dajmy na to dzieci) jest niezwykle skuteczny...Proponuję jednak przemóc się i obejrzeć film do końca, jest tam bardzo ładnie wyjaśnione jak to działa..

I to nie jest żadna bujda tylko fakty, jesteś codziennie zalewany przekazem podprogowym, z tym, że u każdego wywołuje on inne działania i skutki w zależności od dawki, psychiki i mnóstwa innych czynników, ale twierdzenie, że jest całkowicie nieskuteczny i ssie jest głupotą tj prostolinijnee myślenie w tej kwestii na zasadzie Twojej wypowiedzi..

jeśli w reklamie żarcia dla psa ktoś umieści przekaz podprogowy kota, po czym osoby zaczną kupować żarcie dla psa dla kotów... albo odwrotnie

Powtarzam jeszcze raz nie w tym sęk i widać, że nie łapiesz o co w tym wszystkim biega jeszcze..;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-05-31 17:50:30)

Offline

 

#11  2014-05-31 19:59:36

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

jak przykładowo oglądasz film z lokowaniem produktu, nie masz nawet pojęcia, że właśnie "grzebią" Ci w głowie takimi chwytami, albo oglądasz horror i aby wywołać większe poczucie strachu/niepokoju jesteś bombardowany przekazami podprogowymi, których nawet nie dostrzegasz...

No właśnie, nie dostrzegam ich! Tu jest problem, a może jego brak? xD

Ta inżynieria strachu to nie jest przekaz podprogowy. :] O samym experymencie i presji większość to ja słyszałem zanim się jeszcze zaczałem interesować manipulacją. xD To, że człowiek boi się odrzucenia i bólu czy cierpienia to jest normalne, chyba, że ktoś jest mną i ma to gdzieś. Ale zwykle ludzie są normalni. xD Podobnie jest z wyglądem osobistym — wszyscy chcą być piękni blablabla. I kupują pełno zbędnego syfu, zamiast pójść z rana pobiegać 5-10km. To nie jest przekaz podprogowy, to jest robienie w wała tego kto się na to nabiera... Przekazy podprogowe nie działają, możesz je sobie łapać bo reagujesz na wszystko ale nie mają żadnego wpływu na twoje zachowanie. Tak jak napisałem wyżęj, nikt nie kupi żarcia dla psa dla kota tylko dlatego, że ktoś mu podprogowo taką informacje puści. Dlaczego to nie zadziała w takim przypadku? Dlaczego miałby by zadziałać w jakimś innym? Wyślij mu jakiś przekaz strachu, ja wiem, że jak nie kupi żarcia dla psa dla swojego kota, to mu kot umrze, czy cuś. xD

I to nie jest żadna bujda tylko fakty, jesteś codziennie zalewany przekazem podprogowym,

A mogę poprosić o jakiś przykład? xD

ooo znalazłem. xD

http://www.nickkolenda.com/wp-content/uploads/2013/12/KFC-Subliminal-Message.jpg

Ostatnio edytowany przez morfik (2014-05-31 20:22:28)

Offline

 

#12  2014-05-31 20:35:51

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

No właśnie, nie dostrzegam ich! Tu jest problem, a może jego brak? xD

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pod%C5%9Bwiadomo%C5%9B%C4%87

Ty tego nie dostrzegasz ale twój mózg to łyka a dokładniej twoja podświadomość, ta sama która przykładowo kreuje Twoje sny (które czasami udaje się nawet zapamiętać jak nie chlejesz za dużo;)

a inżynieria strachu to nie jest przekaz podprogowy

Tak jest to przekaz podprogowy jawny, który ma na celu wywołać u pacjenta skrajne emocje dzięki którym łatwiej nim sterować w następstwie odpowiednio spreparowaną informacją (gdybyś obejrzał film zobaczyłbyś między innymi jak to właśnie działa w połączeniu tych dwóch technik na tłuszczę)

o nie jest przekaz podprogowy, to jest robienie w wała tego kto się na to nabiera... Przekazy podprogowe nie działają, możesz je sobie łapać bo reagujesz na wszystko ale nie mają żadnego wpływu na twoje zachowanie. Tak jak napisałem wyżęj, nikt nie kupi żarcia dla psa dla kota tylko dlatego, że ktoś mu podprogowo taką informacje puści. Dlaczego to nie zadziała w takim przypadku?

serio? aż tak wąskie pole myślenia masz? aż nie chce mi się wierzyć, że dalej sugerujesz się tym głupim przykładem...
masz tu kilka przykładów w tym zdaje się gry w którą grasz, poza tym dałem Ci sznurek do filmu, który olałeś a gdybyś go obejrzał (nawet jeżeli byś się z nim nie zgadzał) nie wypisywałbyś takich głupot, które świadczą, że sory Panie ale nie masz najmniejszego pojęcia o czym piszesz;)..

Upierasz się przy swoim, argumentów Ci brak (bo trudno tu nazwać argumentem Twój przykład z psem i kotem;)  a nawet nie chcesz zapoznać się z materiałami, które Ci podano, bez sensu taka dyskusja..Przeczytaj mój cytat w stopce, bo akurat do tej sytuacji pasuje jak ulał;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-05-31 20:54:18)

Offline

 

#13  2014-05-31 21:00:36

  Red_Fedora - Użytkownik

Red_Fedora
Użytkownik
Skąd: Piękna kraina nad Sierpienic
Zarejestrowany: 2013-06-03

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Co śmieszniejsze, sam zarzuca jakimś kolektywom betonowy umysł.
Jak temat jest interesujący lubię czytać opinie osób z odmiennymi poglądami, z takich starć łatwo kształcę swoje.


http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20130812121419/nonsensopedia/images/2/2b/Pinkie_pie.gif
Po co myśleć racjonalnie? Najważniejsze jest to by było zabawnie!

Offline

 

#14  2014-05-31 21:31:38

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

A dopatrzyliście na tym burgerze przekazu podprogowego? Tam jest dolar na sałacie. To chyba oznacza, jedz sałatę będziesz bogaty. Albo dajta więcej sałaty. xD Albo kasa to sałata, oo to by pasowało... To jest właśnie problem z tymi przekazami podprogowymi, nawet jak już ktoś je dostrzeże, zakładając, że to jest przekaz podprogowy, to nikt nie ma zielonego pojęcia o co chodziło temu kto to wymyślił. xD

menel — w takim razie przekazem podprogowym jest wszystko...

poza tym dałem Ci sznurek do filmu, który olałeś

Przecie napisałem dlaczego olałem, skoro wszyscy dookoła wiedzą, że ten experyment z popcornem ssał, a tym ludziom co ten film robili widać ten fakt nie przeszkadza, to po co mam dalej go oglądać i marnować godzinę czasu? To jest bez sensu.

Po raz ostatni napiszę o przekazie podprogowym, on ssie, nie potrafi wpłynąć na zachowanie jednostek, o czym tu deliberować? xD Wyślij mi przekaz podprogowy i spróbuj wpłynąć na moje zachowanie, czekam. Nie wiem, daj mi jakąś reklamę cokolwiek...

Ja naprawdę jestem fanem teorii spiskowych ale ten przekaz podprogowy, to się samo siebie nawet nie trzyma. xD

Offline

 

#15  2014-05-31 21:38:15

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

A dopatrzyliście na tym burgerze przekazu podprogowego? Tam jest dolar na sałacie. To chyba oznacza, jedz sałatę będziesz bogaty. Albo dajta więcej sałaty. xD Albo kasa to sałata, oo to by pasowało... To jest właśnie problem z tymi przekazami podprogowymi, nawet jak już ktoś je dostrzeże, zakładając, że to jest przekaz podprogowy, to nikt nie ma zielonego pojęcia o co chodziło temu kto to wymyślił. xD

morfik problem polega na tym, że Ty dalej nie rozumiesz jak to działa albo się zapoznasz z materiałami i gadamy albo to nie ma sensu...zobacz ten film albo na własną rękę poszukaj w sieci, ja Ci tłumaczyć nie będę, powiem tylko tyle, żę Ty nie masz tego widzieć ani rozumieć, kojarzyć itp kapujeszz? za Ciebie zrobi to Twoja czacha (podświadomość) i po odpaleniu odpowiedniego bodźca taka podprogowa informacja wyłapana przez Twoją podświadomość wpłynie bezpośrednio  na Twój osąd/wybór/nastrój itp. (co oczywiście nie jest jakimś warunkiem, zależy to od kilku czynników). Jak już o czymś dyskutujemy to wypadałoby jednak zapoznać się z tematem Panie morfik...

Co do Twojego testu z popkornem- znów, gdybyś poprzeglądał materiały wiedziałbyś, że wszystko jest zależne od konstrukcji takiej informacji podprogowej, jedne działają czasami inne nigdy a jeszcze inne w odpowiednich warunkach zawsze, bardzo dużo też zależy od osobnika, przykładowo na dzieci praktycznie każda podprogówka jest skuteczna, inna jest dostosowana do określonej grupy odbiorców i tylko na nich skutecznie działa itp.itd.....

Ja naprawdę jestem fanem teorii spiskowych ale ten przekaz podprogowy, to się samo siebie nawet nie trzyma. xD

Problem w tym, że to nie jest żadna teoria spiskowa a przekaz podprogowy jest masowo stosowany w masmediach (reklamy, programy informacyjne, gry, filmy, itp.., możesz nie dawać wiary w jego skuteczność manipulacji ale to, że jest stosowany to żadna tajemnica czy mit, nawet w tej Twojej gierce jest nie trudny do zauważenia przekaz podprogowy..czy skuteczny, nie wiem nie grałem w to nigdy;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-05-31 21:55:33)

Offline

 

#16  2014-05-31 22:18:22

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

po odpaleniu odpowiedniego bodźca taka podprogowa informacja wyłapana przez Twoją podświadomość wpłynie bezpośrednio  na Twój osąd/wybór/nastrój itp.

No jak wpłynie jak nie wpłynie? xD Dawaj robimy jakiś test, zmień mój osąd czy wybór, ja wiem jestem ateistą (albo raczej wolnomyślicielem), zmień moje zdanie za pomocą przekazu podprogowego. xD

Jak już o czymś dyskutujemy to wypadałoby jednak zapoznać się z tematem Panie morfik...

To ty dyskutujesz. Dla mnie temat jest klarowny i zamknięty ze statusem "szkoda se zawracać dupę przekazami podprogowymi". xD

Co do Twojego testu z popkornem- znów, gdybyś poprzeglądał materiały wiedziałbyś, że wszystko jest zależne od konstrukcji takiej informacji podprogowej, jedne działają czasami inne nigdy a jeszcze inne w odpowiednich warunkach zawsze, bardzo dużo też zależy od osobnika, przykładowo na dzieci praktycznie każda podprogówka jest skuteczna, inna jest dostosowana do określonej grupy odbiorców i tylko na nich skutecznie działa itp.itd.....

Tak jak napisałem wcześniej, a ty to znów potwierdziłeś, według ciebie wszystko jest przekazem podprogowym. Np. ja jestem fanem palenia fajek bez akcyzy, co jakiś czas odwiedzam mojego dilera, ale ostatni raz widziałem go pól roku temu ponad, i nie paliłem przez ten czas. Ale na filmie jak tylko widzę kolesia co pali fajka, tak jak to ostatnio na pulp fiction, to se myślę, no też bym se zapalił. — przekaz podprogowy mający na celu zmuszenie mnie do zapalenia. xD

Inna historia, mam jeden ze śmieszniejszych odcinkow the x-files, tam było coś o zatruci pizzą, no i Scully przemęczona robotą miała tam zrobić sekcję zwłok kolesia co się zatruł tam czymś, no i go rozkroiła po czym bada treść żołądka i mówi... "blablabla... pizzza, hmmm... pizza, też bym zjadła", na co ja dodałem "ja też..." xD

To się nazywa przekaz podprogowy. xD

Offline

 

#17  2014-05-31 22:40:17

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

eh trudno mi się rozmawia z ludźmi o betonowych umysłach, nie przyjmujesz żadnych argumentów, nie chcesz nawet poprzeglądać czegokolwiek co Ci podaję, wszystko olewasz nie wysuwając przy tym oczywiście żadnych sensownych kontrargumentów, które mogłyby mnie przekonać do błędnego oglądu w tym temacie, bo wiesz swoje tak czy siak i masz całkowicie w dupie wszystkie moje argumenty, nie wykazując nawet najmniejszego zainteresowania nimi do czego zresztą jawnie się pucujesz...

To ty dyskutujesz. Dla mnie temat jest klarowny i zamknięty ze statusem "szkoda se zawracać dupę przekazami podprogowymi". xD

Dobrze napisałeś, nie było najmniejszego sensu zaczynać z Tobą dyskusji o ile w ogóle można to nazwać dyskusją, bo to bardziej odbijanie piłki od betonowego muru;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-05-31 22:49:26)

Offline

 

#18  2014-06-01 09:06:36

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Oj przestań pieprzyć, dawaj lepiej przekaz podprogowy! xD

Offline

 

#19  2014-06-01 09:26:41

  Red_Fedora - Użytkownik

Red_Fedora
Użytkownik
Skąd: Piękna kraina nad Sierpienic
Zarejestrowany: 2013-06-03

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Przykładem niezbyt świadomych bodźców podprogowych, są słówka i określenia które trafiają do naszego wewnętrznego słownika.
Czasem czytając książki i inne teksty, podłapujemy odrobinę nowych słów. Zazwyczaj nieświadomie nasze słownictwo się wzbogaca, i nieświadomie zaczynamy korzystać z nowego słownictwa. Dzięki temu łatwo rozpoznać osobę która sporo czyta.


http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20130812121419/nonsensopedia/images/2/2b/Pinkie_pie.gif
Po co myśleć racjonalnie? Najważniejsze jest to by było zabawnie!

Offline

 

#20  2014-06-01 10:27:10

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

True, a ci bardziej zaawansowani potrafią nawet tak konstruować zdania by wyświetlić w umysłach czytających pewien pożądany obraz i zmusić czytającego do pomyślenia pewnych rzeczy. Ja znowu nie jestem aż takim magikiem ale pokazałem pewną dozę tej umiejętności w wątku o piractwie, gdzie wszyscy mnie uznali za gościa pro ZAIKS. xD Ale to jest tylko skuteczne operowanie informacją bez określania się na początku po której stronie się stoi i bardzo często umysły wpadają w tę pułapkę, uznając, że jeśli kolo nie gada tego co chcemy usłyszeć to musi być po przeciwnej stronie barykady. Jednak to jest coś zupełnie innego niż ten przekaz podprogowy... Wystarczy nauczyć się czytać ze zrozumieniem i ten problem znika. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2014-06-01 10:28:27)

Offline

 

#21  2014-06-01 12:04:54

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Jednak to jest coś zupełnie innego niż ten przekaz podprogowy

no fakt, to jest trolowanie ;)

Pieprzysz brednie waść Pan, gadasz jak połamany o czymś o czym nie masz pojęcia jak to działa i o co w tym biega i najlepsze jest to, że uparcie drążysz opinię opierając się na swojej niewiedzy...

Red_Fedora podał Ci prosty przykład, ja zapodałem Ci masę linków w których masz jak byk pokazane przykłady przekazu podprogowego zastosowane w reklamach i filmach fabularnych  a Ty nadal nie rozumiesz co to jest...nooo nieeeeeeeeeee...;)

masz doskonały przykład tu, luknij pierwszy filmik z World of Warcraft (na słuchawkach wsłuchaj się co gada ten anioł czy co to tam jest, oczywiście przekaz podprogowy kierowany do osób znających w stopniu podstawowym angielszczyznę, nie trudno to wyłapać co dokładnie gada, ale zapewne na pierwszy rzut gdy o tym nie mamy pojęcia jest to świadomie nie do wyłapania i o to w tym właśnie chodzi)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-06-01 12:54:56)

Offline

 

#22  2014-06-01 15:29:29

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

...
A se mogą być pokazane, ofmg. xD Którego słowa nie zrozumiałeś? -- TO NIE DZIAŁA. xD

Ostatni raz piszę, daj przekaz podprogowy co mnie zmusi do zrobienia czegoś. Jeśli nie posiadasz takiego, a przecie wszędzie jest go pełno twoim zdaniem, to koniec tematu z mojej strony.

Puściłem se tego wowa, bo co jak co grałem kiedyś ale ja tam słyszę tylko shshdhshsoshdshsoshs. xD Ok, idę zabić kenediego. xD

Offline

 

#23  2014-06-01 15:40:41

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

oj morfik jesteś oporny....;)

właśnie o to chodzi żebyś słyszał niezrozumiany bełkot, jeżeli kumasz ten język to wystarczy żeby się przebiło do twojej podświadomości a czy zadziała to już jak pisałem zależy od wielu czynników i jednostki.

Nie twierdzę, że każdy przekaz podprogowy działa i ryje wszystkim berety ale jest on obecny na każdym kroku i coraz bardziej "wysublimowany" i trudny do wykrycia. Skoro producenci gier, filmów, agendy reklamowe i rządowe go nagminnie używają znaczy to, że na jakiś procent społeczeństwa ma on wpływ. Ty cały czas się zapierasz, że na Ciebie to nie działa a przepraszam skąd to wiesz? Przecież w przekazie podprogowym właśnie o to chodzi żebyś nie był świadomy jego działania, żeby wywierał minimalny wpływ na Ciebie w kwestii niuansów co doskonale sprawdza się właśnie w reklamach...

Nie musisz wierzyć w jego skuteczność ale to, że jest używany jest niezaprzeczalnym faktem...

jeszcze jeden przykład dla co bardziej opornych
przewiń do 42:50, masz klasyczny przykład podprogówki, ubranej w ładne słowa tzw. lokowanie produktu..ale to niestety nic innego jak przekaz podprogowy..

Ostatnio edytowany przez menel (2014-06-01 16:10:55)

Offline

 

#24  2014-06-01 16:42:26

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

@menel

Z skutecznością przekazu podprogowego przesadzasz, ten jest stosunkowo łatwy do wykrycia przy pomocy specjalistycznego sprzętu, a jego skuteczność jest umiarkowana.
O wiele skuteczniejsza jest socjotechnika, i granie na emocjach, uprzedzeniach i stereotypach,  niczym cymbałkach.
Np w USA ostatnio najsilniejszym stronnictwem politycznym jest Hollywood, na wschód od Odry do niemal całkowitego  panowania określonej kliki wystarczy panowanie w telewizorze.
Mniej więcej od czasów Goebelsa wiadomo, że kłamstwo 1000 razy powtórzone staje się prawdą, i dlatego o kształtowanej przez media rzeczywistości decyduje liczba powtórzeń takiej czy innej tezy, choćby całkowicie bzdurnej, wystruganej z kartofla.

Dobry przykład, to Ojro i Słowacja, kiedy tam była korona słowacka, to u nas często pokazywali, ile tam biedy, itp.
Kiedy Słowacja wprowadziła Ojro to było odtrąbione w we wszystkich wiadomościach jako wielki sukces, by po kilku tygodniach  na południowy wschód od Polski pojawiła się  chyba dziura w Oceanie, w telewizorze hasło Słowacja więcej już nie padło w żadnym kontekście.
Ciekawe, dlaczego. ;)
Albo proste porównanie dwóch haseł:
"Mama małej Madzi" i "Pakt Klimatyczny" :D

Przekazywanie informacji propagandowych przypomina wbijanie gwoździa, trzeba walić, aż wejdzie do końca. ;P


W wymiarze biznesowym radzę sobie przypomnieć słowa kluczowe "Margaryna albo: choroby serca, zawał serca, śmierć".
Pełno tego w telewizorze.

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-06-01 16:48:24)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#25  2014-06-01 17:30:33

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Jacekalex ale granie na emocjach to nic innego jak przekaz podprogowy, morfik myśli, że przekaz podprogowy to tylko jakaś zakamuflowana informacja wzrokowa czy słuchowa, nic bardziej mylnego.

Granie na emocjach czy wyżej wspomniane przeze mnie tzw. lokowanie produktu to nic innego jak przekaz podprogowy jawny, wycelowany w odbiorcę mający spowodować przykładowo uczucie strachu w przypadku manipulacji emocjami lub nieświadome zapamiętanie i powiązanie danego artykułu z ulubioną gwiazdą czy też bohaterem w którego się ona wciela na filmie wykorzystującym tą technikę .

Oczywiście nie przeceniam skuteczności samego przekazu podprogowego ale w połączeniu ze wszystkimi technikami o których piszesz czyli propagandą, odpowiednio spreparowaną informacją itd. doskonale wspomaga i zwiększa efektywność tych technik.

Łatwiej jest nieświadomej tłuszczy zapodać coś subtelnie na co pozornie nie zwraca uwagi, grając przy tym na emocjach niż "postawić wprost przed oczami", oczywiście jak mówiłem dopiero gdy te wszystkie techniki są sprawnie połączone i skonstruowane, przekaz taki jako całość jest cholernie skuteczny..

Ostatnio edytowany przez menel (2014-06-01 17:50:29)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)